HellGame, The - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Horror
Herní kategorie: desková hra, strategická, intriky, diplomacie
Čeština: není
Vydavatelé: Living Dead Entertainment
Autoři: Anders Fager
Rok vydání: 2003
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Grafika

ty obrazky jsou fakt soda. Celkem se prestavam divit, ze nekoho v dnesni dobe muze napadnou rozrezat kamosku na akci a upect si jeji organy s bramborami:-)

Diky te grafice tahle hra opravdu nesmi prekrocit prah meho domu:-D
7.2.2009 16:42:51

grafika
Když je někdo magor, je jedno, jestli hrál HellGame nebo ne. Občas je na těch obrázkách i legrace, třeba na kartě hříchu "Playground of the Idle" - Hřiště lenochů, je obrázek lidí hrajících HellGame. Ale tahle hra opravdu není pro děti a žádný soudný člověk ji před nimi hrát nebude.

7.2.2009 16:52:57

2 SYDO
nevim nevim jestli to nema nejake nasledky. Primer .- krabice o velikosti detske rakve pro baleni deskove hry je docela zajimave:-D

7.2.2009 18:27:46

Ringo
pozor, to se vztahovalo na megahry od FFG jako TI3, Stracraft a Tide of Iron, do HellGame bys kojence neschoval, babybox to nemá :)

8.2.2009 10:17:00

to Sydo a Ringo
No v tomhle bych souhlasil s Ringem. Nevidím jeden jediný důvod k tomu aby hra nebo cokoliv jiného byla tematicky a graficky zpracována, tak aby se mi zvedal žaludek. A myslím si, že lidi, kteří si libují v těchto výjevech jsou poněkud psychicky narušení. Ať už umění, literatura, hudba slouží k tomu, aby v lidech vyvolávala nějaké pocity, byť někdy rozporuplné, protože život taky není jen pohlazení po duši. Ale pokud umění vyvolává rozporuplné pocity, tak proto, aby člověk o něčem popřemýšlel a posunul se ve svém vnímání někam dál. Nicméně pokud jediné co ve mě ze zhlédnutí nějakého takového zobrazení zůstane je pocit nevolnosti, tak mne to nikam neposune. A myslím, že jediný důvod vydání takové hry, filmu, fotografií je zapůsobit na lidi něčím co je bude více a více šokovat, protože v dnešním světě je těch hrůz už tolik, že hned tak něco už lidi nešokuje. Je to jak s návykovou látkou - musí se pořád a pořád zvyšovat dávky, protože to co ještě nedávno k vyvolání stejného efektu stačilo, dnes už nestačí.

9.2.2009 14:27:27

2 kren
kdyz jsem videl napr. film Saw, tak jsme si rikal, vynikajici napad, hodne dobry thriller. Ale - nektere "pikantnosti" byly az tak nechutne, ze jsem si rikal - proboha, dyt hruzu a des lze vzbudit daleko decentnejsi formou, aby byl clovek opravdu zdesen a pritom si nemusel odblinkavat vedle do kybliku. Staci se podivat treba na stare horory (samozrejme ty inteligentni:-) nebo spise thrillery. Clovek se boji dodnes a pritom tam slo treba jen o vrazdu, ktera nebyla ani poradne ukazana. Dneska uz si musi clovek v primem prenosu pilkou urezat nohu, aby to sokovalo:-)

9.2.2009 14:33:38

to Ringo
Jsem rád Ringo, že ti alespoň v něčem nemusím oponovat, ale naopak s tebou plně souhlasit :-)))

9.2.2009 15:34:21

nechutnosti
Tak v tomhle naprosto souhlasím, nemám rád horory styl vyvražďovačka, která šokuje jen krví. Mám rád rafinovanou hrůzu styl Blair Witch. Co mě zaujalo, je film z roku 2005 - Call of Cthulhu - je natočený němý a černobílý, ve stylu Nosferata z roku 1922. Saw mě třeba nijak nezaujalo. Ale u HellGame je grafika spíše taková znepokojující, než nechutná, ale asi jak pro koho.

9.2.2009 15:36:28

nechutnosti?
Dovoluji si s něčím s vámi nesouhlasit. A to co se týká hry Hellgame a podobných většinou na počítačích, ale možná i nechutných hororů. když se něco takového někomu líbí ještě to neznamená (jak psal sydo), že tento jedinec je nenormální a touží po tom někoho rozřezat. Pravděpodobně půjde o lidi, kteří se chtějí cítit výmečně a tato málo oblíbená "díla" jim tento pocit výmečnosti poskytují. Ostatně kdo z "normálních" lidí nemá rád pocit, že je v něčem víc než ostatní. Určitě ho znáte, když jste hráči, a vyhrajete.
Jiné může lákat nesouhlas se středním proudem projevující se i v hrách, vždyť svět není to hezké místo tak proč bych já měl chtít vydět jen to hezké. Ostatně mi máme štěstí, že žijeme ve třetině, která si pocit toho, že je vše v pořádku může dovolit.
No a několik jedinců může v sobě díky tomuto braku ukájet jistou touhu po násilí a perverznostem, ale pořád to zůstane v mezích jejich fantazie i díky těmto výtvorům.
Hellgame pořád jen je fantazie doplněná několika málo nechutnůstkami. Válečné hry jsou o hodně drsnější, mám kamaráda co zažil pár přestřelek v Afgánistánu, a mi co válčíme ve hrách si nic takového představit nedokážeme a přesto zabíjíme, dle měřítka, jednotlivce i tisíce.
A poslední věc, protože na spoustu věcí jsem při psaní jiných zapoměl. Normálnost je vymezená ralativně širokými mantinely a její hranice je hodně neurčitá:-)
Toto je jen má úvaha a jakékoliv připomínky přivítám;-)

11.2.2009 13:00:45

výjimečnost
Rozhodně se necítím nijak výjimečný, když mám HellGame. Mám tu hru prostě rád, nepřijde mi nijak nechutná a má pro mě super atmosféru. Což mi zaručuje dobrou zábavu u hry, toť vše. Nepřidává mi to na pocitu výjimečnosti ani ve mě nevzbuzuje touhu trhat batolata hákem.

11.2.2009 13:04:06

2 Boldrick
no tak hrat si na neco vice nez jsem a kochat se nejakym pocitem nadrazenosti, teda promin...a pokud tento aspekt nahledu na vec jeste spojis s nejakymi nechutnostmi a podobne - vis, ja to vidim opacne. Ted nic proti Hell nebo naturalistickym kresbam. To jen tak mimo - nikdo te nenuti videt jen to krasne, ale to ze zijeme v one tretine relativne bezpecneho sveta, kde to co je jinde jako normal my povazujeme za nehorazny bordel a hnus, to je diky tomu, ze jsme urcitym smerem kulturne vyzrali a kochani se hnusotou je spise projevem primitivismu, na jehoz zaklade se skutecne clovek nemuze citit byt nejak vymezen, vyjimecny ci dokonce nadrazeny. Rekl bych spise ze presne naopak. Takovy clovek musi mit v sobe notnou davku pravekeho nasilnickeho primitivismu. Ted to neberte jako pausal, nehazim do jednoho pytle lidi, kteri se tim kochaji a lidi, kteri se bavi tim, jak je to sokuje. Ale delat z toho neco, co cloveka obohati tak, ze z nej udela neco nad ostatni, to prosim pekne opravdu ne.

11.2.2009 13:23:52

rbx

proc jsem si objednal Hellgame
Kdyz jsem o tom tady cetl prvne, tak me to okamzite zaujalo tematem. Koukl jsem se na obrazky a rekl si, ze to uz je prilis. Pak jsme o tom ale zacal premyslet, ze jako proc ne... az jsem si ji objednal. Mam rad netradicni veci, netradicni temata, zajimave graficke zpracovani a svym zpusobem tuto hru povazuju i sa sberatelsky kousek. Toto jsou me duvody. Nemam doma na stenach pentagramy, neposloucham death metal, ani nechodim cely v cernem. A mozna proto nevlastnim a vlastnit nebudu - Agricolu. A co se horroru tyce, mam je rad, naposledy me zaujal treba Descent (Pad do tmy). Tak mozna ze kvuli tomu, ze mam rad horrory, objednal jsem si Hellgame, mam Last Night on the Earth vc rozsireni... Ale na druhou stranu - mam rad fantasy a vubec me nelaka Warcraft. Takze jsem na to mozna prisel - lakaji me veci, co nejsou mainstreamove.:-)

11.2.2009 13:25:54

vsichni
Proboha, napadlo vás někdy, že jsou lidi, kterým to nevadí, ani za tím nic nehledají a prostě to berou jen jako atmosféru hry? proč se za každou podobnou věcí musí objevit hafo amatérských psychologických rozborů mi uniká...

11.2.2009 13:26:39

to výjmečnost
Já jen tak uvažoval, mám totiž hrozně rád nechutnosti (na PC hra Manhunt) filmy kde cáká hodně krve a je hodně střev (Vesmírní kanibalové):-D bohužel nesmějí být až tak moc hloupé.
A taky si přijdu úplně normální.

11.2.2009 13:27:27

2 SYDO
snad to nebylo i na me, ja psal zese to netyka Hellgame a pod., udelal jsem spise rozbor Bildricka, ktery se diky tomuhle zrovna citi byt nadrazeny, coz mi prijde jako hodne ulet a ocividne to na nektere lidi proste asi jak tak koukam pusobi jinak nez jako hra u ktere se lide maji bat. Spise naopak, on se bat nebude, bude se v tom rochnit blahem a jeho posledni post to jen vystihuje, i kdyz se asi pokousi spise si delat srandu;-)

11.2.2009 13:33:51

to Ringo
Já bych se u toho rochnil blahem:-)

11.2.2009 13:36:32

rbx
Přesné. Ačkoli já mám třeba Black metal moc rád :)
A u HellGame se rochním taky ;) a neznamená to, že jsem psychopat.

11.2.2009 13:43:07

nesouhlas
A co se ti na tom líbí, jaké pocity to v tobě vyvolává, nějak totiž nechápu, že někdo může mít rád tak vyloženě negativní věci. Jen by mne zajímalo kdyby ses z očí do očí setkal s lidským utrpením, kde stříká krev a lezou střeva, jestli bys nebyl první, který by nebyl schopen pomoct a odvrátil by se hnusem.
Já mám jiný názor a prostě raději na sebe nechám působit mnohem pozitivnější věci, které mi můžou něco přinést. Ale už asi pomalu začínám chápat odkud se rekrutují ti čumilové kolem dopravních nehod, kteří honem přiběhnou když někde uslyší skřípat plechy, ale pak jen stojí čumí a vykřikují pomožte jim někdo. Sami nepomůžou, ale jsou fascinováni pomačkanými plechy, rozlitou krví a vyhřezlými vnitřnostmi. A toho je kolem nás a ve světě tolik, že nevidím jediný důvod, abych si tohle ještě uměle připouštěl do svého života ve formě filmů, literatury nebo her.
A nebýt v mainstreamu neznamená si připouštět do svého života naprosto zbytečně zlo. Nebýt v mainstreamu může znamenat třeba pravý opak.
Když si připouštím do svého života naprosto cíleně takovéhle věci, tak se vnitřně měním aniž bych to vůbec sám zaznamenal - a rozhodně ne k lepšímu. Zrovna tak jak alkoholik se s tebou do krve bude hádat, že on závislý není a že může kdykoliv přestat.

11.2.2009 13:53:22

téma hry
Jak vás tak poslouchám ... přijde mi, že kolem týhle hry moc naděláte ... třeba takovej Arkham je, co se týče tématu, podle mě výrazně drsnější záležitost ... Tohle je pořád takový to dobře známý peklíčko, dušičky mrtvejch, pár drobnejch zvráceností a to je celý ... Ale nepopsatelný a nepředstavitelný hrůzy z vesmíru, nestvůry z míst mimo čas a prostor, atmosféra naprostý zkázy, zmaru, smrti a zcela nepochopitelnýho nebezpečí, to je teprve to pravý "žrádlo" :-)

11.2.2009 13:56:38

kren
Nevím, jak ti to mám lépe vysvětlit, asi nechceš chápat.
Ještě jednou pro méně chápavé: Nefascinuje mě lidské utrpení a nemám rád násilí. Umím totiž oddělit realitu od skutečnosti, což koukám dělá někomu problém a automaticky mi přisoudí nálepku lhostejného sadisty. Tvá poznámka nepřímo mě přirovnávající k čumilům u dopravních nehod je podpásovka fest a je pod mou úroveň vyjadřovat se k takovýmto nesmyslům.

11.2.2009 13:57:02

Mr. Jack
je hra o vraždění prostitutek, ale má přeci tak hezké obrázky, tak se nic neděje, že? Vidíte to, co chcete vidět, odnášíte si z toho to, co chcete.

11.2.2009 13:58:36

to všichni
Jinak už se dál nebudu zúčastňovat téhle debaty, protože mě tahle debata vůbec nic nepřinese. Kdo chce kam ... Přeju vám hodně pozitivních zážitků s masem prolezlým červy, vyhřezlými střevy, litry krve a rozkládajícími se mrtvolami - jistě vám obohatí život mnohem více než mě.

11.2.2009 14:03:33

kren
Tak proč jsi sem vůbec chodil, když ti ta hra nic neříká? Zbytečný flame? Kdyby ses obtěžoval prohlédnout si všechny karty z HellGame, zjistíš, že ani na jedné není mrtvé tělo (kromě jedné ruky koukající z rohu obrázku) ;)

11.2.2009 14:07:30

částečný souhlas s Křenem
Částečně musím souhlasit s Křenem na té úrovni, že cokoli, co vidíme nebo zažíváme nás určitým způsobem ovlivňuje. Pokud se na nás celý den sype negativita ze všech stran a večer si k tomu ještě pustíme televizi se současnou produkcí, rozhodně nám to neprospěje (vyšší hladina stresu, horší nálada, snížená výkonnost, menší "duševní pohoda"). Platí to i naopak, pokud jsme v pohodě a necháváme se ovlivňovat pozitivními věcmi bude nám celkově líp. Funguje to částečně podvědomně a nemá to nic společnýho s odlišením hry a reality ... Čumilové u nehod jsou jen důsledek působení médií - aneb co je ve zprávách, když večer pustíte televizi? 3/4 z toho jsou nehody, podvody, svinstva politiků a další hnusárny (to je jeden z důvodů, proč jsem ze svýho života vymazal televizi)... Když je někdo zvyklej koukat na to každej den v bedně, tak se podívá i v reálu...

11.2.2009 14:12:24

...
já chápu, že se to většině lidí nebude líbit, ale přijít sem, říct, že jsme magoři a čumilové u nehod, kteří nepomohou a pak odejít s nosem nahoru je jedna z největších ubohostí, které jsem kdy viděl.

11.2.2009 14:15:26

2 SYDO
michas dve veci dohromady. Nikdo tu z tebe konkretne nedela uchyla, protoze dobre vime, ze te hra fascinuje z hlediska zabavy, nikoliv proto, ze se kochas kousky zkazeneho naporcovaneho lidskeho masa treba. Beres to neco jako kdyz se deti rady boji. Coz je ok, bavis se necim, co je jen zabava a jses neskonale rad, ze tohle neprozivas v realite. Proste takove dobrodruzstvi.

KREN reaguje ocividne na toho, na koho jsem svym psychorozborem reagoval rovnez ja. Kdyz si prectes co napsal Boldrick o nejake nadrazewnosti spojene s milovnictvim okultnich zalezitosti spojene se sadem, masakry a krvi, tak je zrejme ktera bije a nebude si hru porizovat primarne diky jejim pravidlum, mechanismum, zabave kterou prozije onim hranim, ale bude se mazlit prave s temi nechutnymi obrazky a bude mu to delat dobre. Citis ten rozdil?

11.2.2009 14:30:12

Vybíráme z Bazaru

Scythe: Vzestup Fenrise (CZ, nová nerozbalená)
Scythe: Vzestup Fenrise (CZ, nová nerozbalená)
Akt. cena: 2900 Kč
Končí za: 8 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas