Hellenes: Campaigns of the Peloponnesian War

xxxxxxxxxo hodnoceno 1x (Seznam vlastníků)

Hellenes: Campaigns of the Peloponnesian War - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 240 min
Herní svět: Starověk
Herní kategorie: válečná
Čeština: není
Vydavatelé: GMT Games
Autoři: Craig Besinque
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

první dojmy

právě jsem to rozbalil a vypadá to nádherně. Celkově mi to barevné složení přijde takové stylové a nejvíce mě uchvátily karty, spojení pevného papíru s opět stylovým zabarvením a lemování klasickým řeckým vzorem ("maximalismus" :) ) a černobílé kresby jen v obrysech (minimalismus), vypadá perfektně a pro mě osobně jsou to jedny z nejhezčích (ne-li nejhezčí) karet ve hře s jakýma jsem se doposud setkal.
1.7.2011 16:29:40

Beholder
Už máš polepeno? Já jo a úplně se kochám tou krásou.. trochu jsem četl pravidla a moc se na to těším.. Zatím jsem četl, že nejoblíbenější scénář je myslím 413 takže ho zvažuji...

Jinak karty jsou úžasné a líbí se mi jejich použití.. :) Nejlepší karty jsou stejně Mor.. Ty děti s tou matkou jsou boží... :)

8.7.2011 11:38:36

panstvo
nejake fotecky by bodli.

8.7.2011 12:21:22

SSZGSA
mám polepené a zapracované errata do pravidel (tenká tužka a trpělivost :), v tomto případě jsem proklínal křídový papír a vyvolával do nebes obyčejný papír, který mají v jiných hrách :) ). Zatím jsem ještě pravidla nečetl, stojí ve frontě hned za Simple GBoH :)

brblo: fotky čekají na schválení, pokud mě s něma rbx zase nepošle doprčic, tak tu někdy budou :)) (nic ve zlém Radku, fotograf ze mě asi nebude :) )

8.7.2011 14:46:35

Prvni hra
Tak jsem si s Jirikem o vikendu zahral poprve tuto peknou hru. A Dojmy? Zatim se mi to moc libi, ale znate to.. Nez plne pochopite pravidla a nez se dostenete do vetsi hloubky uvazovani trochu to trva.:)
Zacnu od zacatku.. Priprava hry mi prisla opravdu jednoducha a rychla. Mel jsem strach ze se budu placat v cislech bloku a natoceni ale nakonec to bylo raz dva. Vybrali jsme si scenar z roku 413 pr.n.l. protoze na BGG ho spousta lidi chvalilo..:)
Zatim jedine co bych hre vytknul je mala mapa..:( ale je prehledna a zadne hranice statu ci oblasti jsem nehledal. :)
Cele herni kolo je jeden rok s tim ze na zacatku muzete zahrat pouze udalost nebo obetovat dary bohum.. Pak az do zimy ( 4 kola ) muzete hrat jak na akcni body tak na udalosti.. A v zime pak jen na body s tim, ze si musite opravdu dat pozor aby vam neumreli jednotky hlady.:)
Musim jeste napsat, ze se mi opravdu moc libi zpusob rekrutování vojska..kdy mate ruzne bloky polozene licem dolu a vy tahate jen nahodne tri kusy. A ze tri neverbujete jen jeden blok se silou 1. Kam jednotky date urcuje barva podkladu na bloku. Takze ne vzdy naberete vojska tam kde potrebujete ale tak to proste bylo. Nemuzete kazde kolo proste zdimat jednu vesnici jen proto ze chcete.
Je toho hodne co bych o hre mohl napsat..:) libi se mi i system boje ktery krasne zobrazuje slozeni armady, nebo treba ziskani mesta ktere je teda neskutecne pekelne a porazit ve meste vetsi armadu je takrka nemozne.. Mluvime ale o primem utoku nikoli o obkliceni, kde muzete i cekat na to az se mesto vzda samo z hladu..:)))
Posledni vec ktera me napada je, ze diky jizdni jednotce muzete udelat pruzkum protivnikovych bloku a tak zjistit proti cemu stojite.. Takze to neni jen o odhadu..:) Dokonce jsem po chvilce uz i trochu umel odhadnout kde co by mohlo byt..:?
Rozhodne budu hru brat na Warcon a tesim se az ji zahraji..:)

25.7.2011 08:40:50 | Upraveno autorem (porovnej)

Jenda
Co kdybys me tam ty naucil Helennes a ja tebe Barbarossu? :)

25.7.2011 09:04:28

Sydo
Jasně... :) Já budu jen rád..:) Ale doufám, že se ti Hellenes budou líbit.. přeci jen to je jiná hra.. :) Ale asi jsem si ji zamiloval..:)

25.7.2011 09:37:33

Jenda
Kterou valecnou hru ty sis taky nezamiloval :)

25.7.2011 09:42:03

Sydo
Těch je.. :D Ale jak to má tři písmenka ( GMT, MMP ) tak nejde nemilovat.. ( Jestli někdo napíše FFG tak ani za boha! :D Od nich maximálně Twilight Imperium.. :)

Ale dělám si jen srandu.. :)

25.7.2011 10:46:20

1. hra
Jak Jenda psal, první hra byla dost o učení a překvapení, když zná pravidla jen jeden a druhýho je učí. Hlavně když Jenda neustále zapomínal, že aby bylo přístavní město úplně odříznuto od světa a mohlo začít hladovění, musí zablokovat i ten přístav.
Výraz ve tváři překvapených Spartských válečníků, těšících se na hladovějící Aténské bojovníky byl nezapomenutelný právě v okamžiku, kdy do přístavu přijížděli lodě k prasknutí nacpané lahodnými srnčími hřbety, naloženými v lahodné marinádě. Spartský vojevůdce něvěřícně zíral, sliny mu kanuly na štít a v hlavě se mu honilo jen jediné: "Na to jsem zapomněl."
Po první, nedokončené, částečně špatně hrané hře je moc brzo soudit, ale na obalu je GMT, tak je nepochybné, že pro někoho to je hra roku :)

Hra ubíhá celkem svižně, avšak dobýt město je sebevražedná akce, přímý útok je roven smrti. Obléhání a snaha o vyhladovění se velmi často míjí účinkem, časová náročnost a nutnost zásobovat vlastní jednotky sedící pod hradbami a tím i náchylnost k protiútoku ze strany obléhaných se v zimě stává rozhodující. Ale nikdo netvrdil, že dobýt město byla sranda, hlavně s tak směšným vybavením. Boje na bitevním poli jsou rychlé a jejich mechanizmus je shovívavý. Bude se líbit smolařům co celoživotně hází nízká čísla a zároveň i štístkům, kterým stále padají vysoká čísla.

Krom velikosti mapy bych vytkl i to, že je na papíře. Podlepená mapa vypadá rozhodně lépe, než zvlněný papír, který uprostřed nedoléhá a tvoří tam tak nevzhlednou trhlinu. Při hraní jsme se i shodli na tom, že ke hře by se hodily i dva pytlíky na jednotky, které lze verbovat, aby se zajistilo jejich lepší promíchání.

Trošku jsem se tu rozpovídal :)
Ave Caesar!

25.7.2011 22:45:45

1. hra
Přiznám se, že kdyby šlo udělit víc úsměvů, hned bych je naklikal.. věta : Spartský vojevůdce něvěřícně zíral, sliny mu kanuly na štít a v hlavě se mu honilo jen jediné: "Na to jsem zapomněl." Mě položila na zem.. Ještě teď se musím smát! :D
A ano.. ač jsem měl trochu přečtená pravidla, musel mi Athéňan mlátit tohle pravidlo ( a i jiné ) pořád do hlavy.. Ještě, že jsem měl helmu.. :)

Musím se také přiznat, že pořád nad hrou přemýšlím.. :) Líbilo se mi dobývání města.. měl jsem opravdu pocit, že je to skutečnost.. A po zimě, kdy se většina vojska musela stáhnout domů, je ideální moment vyběhnout na protivníka.. Ale ani to není jednoduche a musíte dát pozor na složení armády..:) Je to prostě výborně vymyšlené.. :)

Na Warconu jistě s Jiříkem zahrajeme a tak doufám, že se na to mrknete. :)

Ave Já! :D

25.7.2011 23:13:10 | Upraveno autorem (porovnej)

krásně jste navnadili
jen s tím Ave - to jste praví řečtí rekové...maximálně tak kaliméra nebo χαλάζι...

no a to jsou jako scenáře bitev nebo je to vždy od nějakého roku, kdy rozložení sil byl takový a makový a ukaž jaký jsi vojevůdce?

a co ta fog of war? nenaučíš se hned co a jak tam má soupeř?Ty posily taháš náhodně? mazec.

26.7.2011 08:46:06

Ocasek
Nene, máš tam celkově 4 scénáře které trvají od 2 do 6 hodin. S tím, že si k tomu vždy něco přidej.. znáš GMT! :D
Kampaně jsou : rok 431 , Tažení na Sicilii, rok 413 a pak rok 415. S tím, že právě rok 415 by měl trvat 6 hodin. :) Takže jsem na něj zvědav a asi ho zahrajeme s Jiříkem na Warconu.

Fog of War je v pohodě.. Vidíš jak se pohybuje a už to ti řekne, co tam asi je.. pak když pluje něco po moři tak víš přibližně sílu jednotek protože lodě musejí mít o jednu sílu víc.. :)
Ty posily taháš náhodně. Pak mrkneš kam mají být položeny a jednu z toho si vybereš. Ale pokud máš ty nebo soupeř v úctě boha Apolona, tak můžeš nařítit sobě nebo protivníkovi aby táhnul znova a doufat, že ty posily pujdou jinam. .:) Je to opravdu suprově vymyšlené a jak jsem psal, nikdy ty posily ti nechodí jen z jednoho města.. vždy jsi to musel prostě sesbírat z celé své země.. :)

26.7.2011 11:03:19 | Upraveno autorem (porovnej)

Ocasek
Jsem velice ovlivněn Římským Mírem, co naděláš :)

26.7.2011 18:46:08

Vybíráme z Bazaru

War of the Ring: The Card Game ENG + komplet obaly
War of the Ring: The Card Game ENG + komplet obaly
Akt. cena: 899 Kč
Končí za: 6 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas