Halali! - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 20 min
Herní svět: Současnost, Zvířátka
Herní kategorie: desková hra, logická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
MindOK - logo
Autoři: Rudi Hoffmann
Rok vydání: 1973
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Mini rozšíření - homemade

Jelikož tuto hru máme doma rádi, vymyslel jsem 4 nové kartičky, které by mohly posunout hru trochu jinam. Problém je však ten, že pokud by se kartičky vyrobily doma, šly by hned poznat. A vyrábět komplet novou sadu všech kartiček tak aby nebyly na první pohled ve hře rozpoznatelné, si myslím že by bylo nákladné. Mám to však vymyšleno tak, že by se některé stávající katičky na rubu označili a v případě, že by je někdo otočil, přišly by do hry nové kartičky. Ty by byly už otočené a pak už by se s nimi jen hrálo. Uvidím, zkusím to ještě nějak promyslet a hlavně otestovat, jak to bude hratelné. Pokud se mi to podaří, podělím se o zkušenosti a dojmy. :-)
21.7.2012 21:24:28

pochlap se
jsem zvědav

22.7.2012 00:54:28

to jarmuk:
Tak místo jednoho stromu by se dal do hry 1 PAŘEZ. Měl by vlastně blokovací funkci - nešlo by s ním pohnout, ani dřevorubcem. V ten okamžik by se dostala do hry 1 ZMIJE, za zvířata. Měla by možnost pohybovat se až o 2 pole. Zabít by ji mohl pouze dřevorubec (sekyrou) myslivec by byl naopak zranitelný a nemohl by zmiji zneškodnit. Za lidi by se do hry dostal 1 POSED pro myslivce. Myslivec by tak mohl střílet i skrze stromy. (tohle ještě musím domyslet). A za neutrální kartičky by se dostal do hry ZAJíC, který by byl za 4 body. Takovéto kartičky by tam byly třeba 3-4 (místo nějaké kachny či bažanta). Zajíce by lovili, tak jako v originál hře, pouze liška a myslivec. Samozřejmě se to musí vyzkoušet v reálu, jak to bude hratelné a příp. poupravit pravidla. Ale myslím si, že by to hru výrazně oživilo a možná i trochu vyvážilo. Medvěd totiž proti myslivcům nemá moc šancí a většinou vždy prchá. Je sice pravdou, že se může stát, že je to naopak (pokud jsou myslicvi jinak natočeni), ale uvidíme. Také mne napadlo, že pokud by to bylo nevyvážené díky ZMIJI, mohlo by se hrát tak, že za 1 zabitého myslivce, by hráč hrající za lidi, mohl s jedním myslivcem otočit o 90 st. a natočit si ho dle libosti. Ale jak říkám, je to otázka testů při hraní a vychytání nedostatků.

22.7.2012 08:05:58 | Upraveno autorem (porovnej)

otočení
Zkoušeli jsme hrát tak, že místo pohybu se mohl myslivec otočit o 90
Už je to moc dávno, a tak si nepamatuju, jaké to bylo, asi v poho, protože bych si pamatoval, že to nefungovalo.

22.7.2012 10:53:47 | Upraveno autorem (porovnej)

to Kent
To zní docela dobře, hlavně s tím posedem a myslivcem. Co tak shodit posed oběma medvědy ??? :-)

22.7.2012 18:48:06

JoeK
No uvidíme. Jak říkám, je to otázka testování při hraní. Zatím jsem si postahoval nějaké obázky a zkusím si vytvořit nové kartičky. Moje představa je taková, že by si každý hráč mohl kartičky v určitý moment nasadit do hry, takže by odpadlo jejich poznání. Jelikož vyrobit doma takové kartičky, které by byly k nerozeznání od originálů, je nemožné. A proto bych vybrané origoš kartičky poznačil a jakmile by se otočili, vyměnili by se za ty podomácky vyrobené. Třeba nějaká kachna za zajíce, který by pak tomu, kdo jej uloví jako první, přinesl 4 body místo 2 bodů.

Tak sem zkusil vytvořit pracovní verzi kartiček. Zde je možný náhled:

http://leteckaposta.cz/693477890

22.7.2012 20:11:41 | Upraveno autorem (porovnej)

to Kent
Myslím že by to mohlo fungovat, nejenom že to vyřeší odlišnost kartiček od originálů ale přidá do hry další strategický prvek. Použití další kartičky (schopnosti) v určenou chvíli, hráčem. Nebylo by to jednoduše jen na náhodě. Jinak kartičky jsou pěkné. Chce to už jen testovat.

22.7.2012 23:28:38

to JoeK:
Jj. Jak píšeš, pokud budou kartičky nasazovací, de facto je to jedno jak vypadají z rubu, stačí obrázek z lícu, aby bylo vidět o jakou kartičku se jedná. Ten posed bych ještě doladil, rovněž by to možná chtělo v nějakém grafickém programu dodělat pozadí kartiček, aby to bylo aspoň trochu podobné originálu, ale teď jde jen o to to testovat a testovat.
Pokud by jsi měl zájem, mou ti obrázky poslat, doma si je vytiskneš a můžeš to zkusit také? Pravidla, tedy moji představu jak by to asi mohlo fungovat jsem tu už napsal, příp. to napíšu sólo jako nějaký dovětek, aby v tom bylo jasno - viz. níže.

Takže by se za hráči za lidi dal pařez - ten má jedinou a jasnou funkci - blokovací. Tedy vhodným umístněním se dá zablokovat soupeři určitý směr, ale nesměl by se umístnit ani na jedno z 4 únikových polí uprostřed plánu a do hry by přišel, až by bylo vykáceno min. 5-6 stromů. Chce to rovněž otestovat. Sopupeři by se tak dalo znemožnit třeba s mědvědem uniknout a pod. protože hráž hrající za zvířata nemůže kácet les. :-)

A zmiji by měl zase hráč hrající za zvířata, takže by si v určitý moment nasadil a mohl tak skolit více myslivců. Třeba pokud by mu byl zabit 1 medvěd -nasadí si místo něj zmiji.

Co se týká posedu, ten by so mohl dostat do hry, pokud by hráč ztratil oba dřevorubce, či více jak polovinu myslivců a pokud by byl myslivec na posedu, střílel by skrze stromy, ale to tak, že by mohl střílet jen v tom směru, v jakém by měl otočenou hlaveň a jakýkoli průnik přes tuto řadu nebo sloupec, by byl pro zvířata smrtelný. Takže by myslivec blokoval jednu řadu nebo sloupec. opět by nešlo posed nasadit doprostřed hracího plánu. A pokud by to nefungovalo,¨tak by se to vymyslelo zase tak, že jeden posed už upúřosted je a tak by se tam přemístnila kartička myslivce a vybral by se směr kudy bude střílet. Jak jsem psal prvně, s tím posedem to musím domyslet, o ostatním mám více méně jasno.

No a zajíc - to je jasné, byli ve hře 3-4 kartičky a kdo by skolil označenou kachnu - po otočení origoš kartičky by sem udělal na líci značku - vzal by si místo ní zajíce - tedy by dostal místo 2 bodů - 4 body.

Problém je ten, že jsou děti na táýboře a tak to nebudu mít s kým otestovat. Jedině až se vrátí. :-)

23.7.2012 09:00:21

Dotaz
Asi trošku s kytkou po funuse, ale jak dopadlo testování? A jaké máš tedy poznatky?

19.11.2014 08:13:52

Vybíráme z Bazaru

Projekt A.R.T. + obaly
Projekt A.R.T. + obaly
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 4 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas