Gulo Gulo - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 6 let
Herní doba: 20 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: dětská hra
Čeština: undefined
Vydavatelé: Rio Grande Games
Zoch Verlag
Autoři: Hans Raggan
Jürgen P. Grunau
Wolfgang Kramer
Rok vydání: 2003
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Doporučíte?

Měl bych dotaz na někoho, kdo má zkušenosti s touto hrou. Vybírám hru pro kluka cca 5 let. Tato hra mě docela zaujala zpracováním, nicméně kluk se zdá být hodně technicky zaměřený, doma auta vše válcují a na vlaky na nádraží prý dokáže koukat téměř pořád. Prostě se obávám, že tématicky moc nesedne a hra skončí někde v koutě. Co si o tom myslíte? Jo, a podotýkám, že jeho osvícení hrami je vpodstatě nulové.
11.5.2010 15:45:30

to prebio
No, Gulo Gulo je fajn hra, ale řekla bych, že pětiletý kluk už bude věkově limitní a brzy (rok?) ho to přestane bavit. U nás to hrajou vyloženě děti max. do první třídy, pak preferují jiné hry.

Zkusila bych už něco pro větší a upravila pravidla - třeba našeho ještěchvílipětileťáka baví Roborally s upravenými pravidly. Ještě ho baví Metro - tam jsou i dřevěné vagonky.

11.5.2010 16:28:21

Sodovka
Něco na styl Metra by bylo ideální, ale vzhledem k frekvenci, s jakou se vídáme, a k intenzitě hraní, to na nějaké úpravy pravidel zatím moc nevidím. Myslíš, že to bude nuda i pro děti nehráčů? A nenapadá tě ještě něco jiného? Díky moc.

11.5.2010 17:05:26

prebio
Gulo Gulo baví všechny děti - bez ohledu na to, zda jsou to děti hráčů nebo nehráčů. A to jsem to už hrála asi s deseti různými dětmi.

Problém může být, řekněme, s citlivějšími jedinci, kteří nesnášejí prohru, protože v této hře může vyhrát jenom jeden. Někteří to emočně neustojí a opouštějí své rosomáky uprostřed hry.

Obrovskou výhodou je, že v Gulo Gulo jsou znevýhodněni dospělí, protože mají neohrabané prsty.

Ještě pouvažuj o Želvích závodech - je to sice +/- stejná věková kategorie, ale s trochou kreativity přesvědčíš kluka, že jsou to speciální želví vozidla, která se snaží dojet do cíle. Navíc cena je tak poloviční - aspoň myslím.

Náš pětileťák má rád Théby s lehce upravenými pravidly (bez konferencí)- strašně ho baví lovit v pytlíku vykopávky, číslice už pozná.

Osadníci z Katanu pro děti - nevím, jak se to přesně jmenuje. Pokud nezná čísla, doporučuji číslice přelepit polepkou s puntíky.

Tibet - něco jako Želví závody, ale lehce složitější. Ideální od 5 let výše.

Ubongo - pětileťák se s tím bude lehce trápit, ale vydrží to na dlouho (zahrajou si to rádi i desetiletá děcka)

Trans America - to jsme hráli s druhorozeným od okamžiku, kdy +/- poznal pár písmen (držel vzhůru nohama kartu Phoenix a hádal se, že na mapě není žádné město na písmeno X). Stavění koleji děcka baví a většinou se chytnou i dospělí nehráči.

Aquaretto/Zooloreto - to jde od pěti let výš. Dobré je, že na vozíky může přistrkovat vhodná zvířata, takže dítě vyhraje.

Z aut mě napadá ještě ty závody od Kramera (klasicky si nemůžu vzpoměnout, jak se to jmenuje - možná Top Race(s)?) - jsou tam i modely autíček a můžeš ostatní autíčka vytlačovat. Je to pro 5 nebo 6 hráčů.

11.5.2010 17:31:23

prebio
Co zkusit PitchCars (případně verzi Mini)? Jsou tam autíčka, hratelnost skvělá a dá se to hrát s kýmkoliv kdo zvládne cvrnkat...

11.5.2010 20:16:36

Sodovka a aradraug
Díky moc, tohle bylo opravdu vyčerpávající. O Top race jsem docela uvažoval, ale odradil mně doporučený věk. Ještě to promyslím, každopádně mnohokráte díky.

11.5.2010 22:27:03

Naseho petileteho...
...synka bavi nejvice asi tyto hry:

Saboteur - tu ma ted rozhodne nejradeji
* O Zoo le Mio - dlouhou dobu favorit, ale Saboteur posledni dobou vede
* Lascaux - vetsinou ale trosku sabotuje ostatni
* Carribbean - je neuveritelne, jak rychle rozdava "rumy" a pritom casto vyhrava

Dale jeste rad hraje:

* Agricola ("rodinna verze") - na body sice prohrava, ale ze zviratek je nadseny a rad o svoji farmicku pecuje
* Carcassonne
* Citadela
* Galaxy Trucker - bavi ho staveni, ale vetsinou ne letova faze
* Labyrynth
* Naloz a jed
* Trans Europa - protoze neumi cist, stavime vsem hracum na mesta, ktera se maji propojit, figurky z Carcassonne prislusne barvy
* Viva Topo - ac to vypada jako blbina, bavi se u toho i dospeli
* Zelvi zavody - u nas take nesmrtelna klasika, navis s prijemnou hraci dobou

12.5.2010 00:05:26

prebio
Pokud má rád auta, co takhle Formule D nebo Dé. Nejsou tam ty sázky a akcie jak v Top Race. Je to jenom o závodění a pravidla se dají i upravit pro méně náročné... a kluky to hodně baví...

Ale Gulo gulo vypadá fakt pěkně a když sodovka říká, že děti baví....zahrajem na ZatroConu? (když se sydo nebude dívat)

12.5.2010 09:27:19

"Hry pro deti kolem 5 let"
Imho by to stalo za to udelat nove vlaskno nekde mimo Gulo Gulo. I ja bych se rad nechal inspirovat.

Hammer: mimochodem, nejsou to zrovna auticka, ale co se tyce zavodivych her, tak mne celkem zaujala hra Snow Tails.

Prebio: Jinak jsem si jeste vzpomnel, ze nase decka maji taky rady KURECI OLYMPIADU, coz je takove hezky udelane skoropexeso.

12.5.2010 09:33:15

The Hammer
Jo, jo, už to vidím, v jednom rohu sydo nervózně listuje svými pětikilovými pravidly ASL a v druhém jede Gulo gulo, Kuřecí olympiáda a Pino Sortino. Nevím, jestli bych neměl přehodnotit své rozhodnutí nezúčastnit se :-)

13.5.2010 09:19:50

The Hammer
Náhodou, Gulo Gulo bych si klidně zahrál, obzvlášť večer po pár pivech by to mohla být legrace :)

13.5.2010 09:27:18

sydo
Vlastně ti to i věřím....měl jsem tam napsat: až se SSZGSA nebude dívat :))

13.5.2010 10:08:31

to sydo, The Hammer

ok, vezmu to na Zatrocon, ale opovažte se někam zašantročit barevná vajíčka od rosomáčků nebo, nedejbože, zlomit hlídací hůlčičku!!!!

13.5.2010 10:15:09

Sodovka
Neboj, přinejhorším ti vyřežu hůlčičku z borového dřeva :)

13.5.2010 10:16:32

Vybíráme z Bazaru

Wracking Crew scenar
Wracking Crew scenar
Akt. cena: 310 Kč
Končí za: 3 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas