nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Guelphs and Ghibellines

Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 240 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: válečná
Čeština:
Vydavatelé: Europa Simulazioni
Autoři: Piergennaro Federico
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook, Google+

Popis hry

Upravit

Guelfové a Ghibellini (Guelphs and Ghibellines) byla mocenská uskupení, která spolu soupeřila ve střední a severní Itálii. Ghibellini byli stoupenci německých císařů, kteří se snažili ovládnout území v Itálii, které formálně náleželo německým císařům (císařům Svaté říše římské). Tato území byla totiž v podstatě na císařích nezávislá, ale za to byla pod vlivem papežů. Podporovatelé papežů se nazývali Guelfové a snažili se Ghibellinům v jejich snaze zabránit.

GaG je žetonkovo-hexová bojová hra pojednávající o bitvách v 13-tém století.

Hra obsahuje 3 bitvy:

  • Montaperti 1260
  • Benevento 1266
  • Campaldino 1289

Herní systém je v některých věcech podobný systému Men of Iron, ale jsou zde některé důležité rozdíly. Například aktivace velitelů. Každý velitel má svou Command Capacity, která určuje jak moc rozkazů může najednou dát. Ovšem každému veliteli se po jeho aktivaci Command Capacity sníží a postupem času se tam velitel vyčerpá a musí nabrat síly (tedy obětovat tomu aktivaci), aby mohl dál velet svým jednotkám. Kromě toho je zde několik typů zvláštních jednotek. Klasicky jsou to velitelé, kteří mohou být součástí nějaké jednotky a tak jí dávat bonusy, ale také mohou být samostatně (třeba v případě, že jejich jednotka zemře).

Pak jsou tu hrdinové. Ti fungují stejně jako velitelé (jako součást jednotky, které dávají bonusy), ale nemohou velet. Další jsou vlajkonoši, kteří dávají okolní jednotkám (či těm, kterých jsou součástí) bonusy při některých hodech. Posledními jsou pavézníci (Palvesari), kteří se mohou připojit ke střeleckým jednotkám a zvýšit tak jejich schopnostech se bránit.

Každá bitva má svá speciální pravidla (například počasí, kolik je za co vítězných bodů apod.) a zároveň kromě historického rozestavení i možnost volitelného rozestavení. Během bitev hráči získávají vítězné body (za rozprášení soupeřových jednotek, zajmutí velitele/ů apod.) a za určitý počet bodů pak získávají vítězné úrovně. První hráč, který dosáhne 12 vítězných  úrovní pak vyhrává a soupeřova armádá se dává na útěk.

Autor: Coewolf