nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Greed

Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Mafie
Herní kategorie: karetní hra
Čeština:
Vydavatelé: Queen Games
Autoři: Donald X. Vaccarino
Rok vydání: 2014
Sdílej: Facebook, Google+

Popis hry

Upravit

Hra Greed vás přenese do gangsterského prostředí USA 60. let. Střety mezi gangy jsou na denním pořádku. Boj o teritoria, výhodné businessy a pračky peněz je nekonečným příběhem, ve kterém si stažíte urvat i vy to svoje místo na slunci.

Hra se točí okolo zisku peněz. Hráč, který je na konci 12. kola hry nejbohatší, vyhrává hru.


Příprava hry:

Jedná se o draftovací hru, kdy si hráči postupně vybírají z předem namíchaného balíku karet a postupně je hrají. Hra obsahuje 80 karet, přičemž ne všechny jsou ve hře použity. Do hry se vždy náhodně vybere 12 karet na hráče. Při hře maximálního počtu hráčů je tedy ve hře 60 z 80 karet.


Průběh hry:

Poté, co hráči dostanou svých 12 karet, začíná samotná hra. Z 12 karet si hráč vybere jednu a ostatní pošle soupeři po levé ruce a takto stále dokola. V prvních dvou kolech hráči pouze vybírají karty. Počínaje 3. kolem hráči po vybrání karty záraveň jednu kartu (ze tří, které mají ve „výběru“) zahrají. Karty se hrají současně a skrytě. Poté, co všichni hráči vyberou svoji kartu se společně otočí a její efekt se vyhodnocuje vzestupně podle čísla „iniciativy“, které má každá karta ve spodním rohu. Ve hře jsou karty tří druhů (gangsteři, podniky a akce), jednotlivé typy karet se pak ve hře zpravidla kombinují a doplňují a umožují tak majiteli multiplikovat jejich efekty. U těch jde zpravidla o výnos určitého obnosu peněz nebo zvýšení hodnoty podniku. K zahrání některých karet je potřeba zaplatit určité náklady, nebo alespoň splnit podmínky pro jejich zahrání. Na druhé straně většina karet pak generuje nějaký výnos nebo umí pěkně uškodit soupeřům. 


Konec hry:

Po odehraní poslední (12.) karty hra končí. Vyhodnotí se stav peněz v pokladně hráčů a hodnota všech podniků. Kdo má peněz nejvíce, stává se vítězem hry. 

Autor: paladin91