Grand Cru - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: ekonomická
Čeština: není
Vydavatelé: Eggert-Spiele
Autoři: Ulrich Blum
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Pravidla

Jak je to přesně s dražbou vinic popřípadě vylepšení? Není mi jasné, v které chvíli si mohu vydraženou věc koupit.
1) Jedno kolo přihazuji a na konci tohoto kola (až všichni odehrají) si mohu koupit věc, u které přihazuji nejvíc? Nebo musím počkat až do dalšího kola a až pak, když na mě přijde řada, mohu věc koupit a tím pádem využít tah ke koupi?
2) Musím věc, kterou vydražím koupit nebo můžu škodit tím, že přihodím hodně a pak kupovat nebudu?
3) Mohu koupit věc přímo za 7 peněz, aniž by byla ve sloupci k dražení nebo můžu koupit za 7 jenom věc, na kterou už přede mnou někdo přihazuje?

Děkuji za fundované odpovědi.
11.2.2013 17:47:36

odpovědi
Mám originální německá pravidla. Podle nich soudím toto:
1) Věc kupuji až tehdy, když jsem na řadě a můj označovací váleček je na některé dražební stupnici. Čili v jednom tahu přebíjím soupeřovu nabídku (nebo dávám první nabídku na poptávanou destičku) a teprve v dalším svém tahu kupuji (provádím akci č. 3).
3) Za 7 peněz mohu přímo koupit poptávanou destičku již přiřazenou některé dražební stupnici nebo dosud nepřiřazenou z vyložené nabídky.
2) Tuto otázku si nechávám naposled. Upřímně řečeno, o tom se v pravidlech nic nepraví. Je potřeba se podívat na BGG, jestli se tam na to náhodou už někdo neptal, podívat se na stránky Eggertspiele, případně jim tam poslat dotaz.
Do té doby si asi musíte předem domluvit, jak to budete hrát.
Já bych se patrně přimlouval za to, že podám-li na nějakou destičku nabídku do dražby, budu muset za uvedenou cenu i koupit a nebudu moci pasovat dříve, než skutečně koupím všechny destičky, na jejichž dražebních stupnicích stojí mé označovací válečky.

11.2.2013 20:17:23 | Upraveno autorem (porovnej)

to karel
Děkuji za odpovědi. 1) i 3) jsme tak hráli. Jen jsem se ujišťoval, že je to opravdu správně.

add 2) Koukal jsem, že ses ptal na BGG. Trochu jsem to prošmejdil a už se na to někdo před tím ptal. Sám Ulrich Blum odpovídal, že je možné přihazovat víc peněz, než mám a tím pádem škodit. Tím pádem je tedy i možné přihodit a nekoupit. Ve více hráčích to asi smysl nemá, protože se tím zbytečně zbavuješ akcí. Ve dvou je to ale docela strategické.

11.2.2013 23:17:16

oba dva
1a3 je správně a nikdy jsme nehráli, že musím koupit svou nabídku, jen mám vždy jen jednu akci - koupim, přihodím, reklama, sklizeň atd
pokud si to dobře pamatuju.

12.2.2013 10:12:17

oneage
Tak doplňuji odpověď na otázku č. 2 - na BGG reagoval i autor.
Přijde-li na mě řada a mám svůj označovací kámen na některé dražební stupnici, nemusím příslušnou destičku koupit. Mohu klidně pasovat. Upřímně řečeno, ten můj předchozí názor je pitomost, přísně doslova vzato je to takto i v pravidlech (resp. není v nich nic o tom, že bych nesměl pasovat, když mám nějaký kámen na stupnici). Takže se omlouvám.
Není ovšem stále úplně jasné (aspoň mně), co se v případě pasování stane s mým kamenem na stupnici (nebo kameny na stupnicích) - zda se odstraní, nebo blokují stupnice dále. Uvidíme, třeba se i k tomu Ulrich časem na BGG vyjádří.

17.2.2013 10:34:30

Vybíráme z Bazaru

Komplet Kacíř s rozšířeními
Komplet Kacíř s rozšířeními
Akt. cena: 1600 Kč
Končí za: 2 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas