Grand Cru - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: ekonomická
Čeština: není
Vydavatelé: Eggert-Spiele
Autoři: Ulrich Blum
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Jaké to je?

klidně se rozepište. Téma víno a obchod je nádherné. Když jsem viděla fotky, hned bych si sedla z dvojkou dobrého vína a dala partičku. Doufám že hra nezklame.
11.11.2012 10:54:08 | Upraveno autorem (porovnej)

po pár hrách
Vlastně je to workerplacement, ve svém tahu vždy vyberu jednu konkrétní věc, kterou hned provadu.
Můžu nadhodit cenu za nový žetonek, stejně jako v dražbě v cycladách. To znamená, že zasadím novou hlavu - keřík, najmu dělníky a tak.
Nebo zvednu cenu vína, protože udělám reklamu, prodat ho můžu až příští tah, je to jiná akce a tak se může stát, že výhodnou cenu využije někdo jiný. Samozřejmě každým prodejem se cena snižije.
Vše je omezenu na rok, pokud rok skončí, tak se ještě vyhodnotí, kdo prodal jakého vína víc a dostane nějaký bonus.
Další co musí člověk zvážit je odrůda, do jaké jít.
jsou vína, která prodáte hned ten rok, co byla sklizena, ale za málo peněz a pak jsou jiná, která prodáte hodně draho, ale musí zrát několik let v sudech. Tzn. dlouhodobá investice.
Fór je i v tom, že každý na začátku sám rozhodne kolik si půjčí od banky, a tak vlastně i velikost svých splátek. Větší půjčka, točím více peněz, ale mám větší náklady.
zatím to musí stačit, už po mě chtějí abych začal hrát hobita.

11.11.2012 14:53:15

Vybíráme z Bazaru

Divočina od Albi (nová)
Divočina od Albi (nová)
Akt. cena: 150 Kč
Končí za: 21 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas