Gosu - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra, strategická
Čeština: není
Vydavatelé: Moonster Games
Autoři: Kim Satô
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Novinka

Tak koukám, že se nám objevila na pultech obchodů další novinka...takže klasický dotaz: zná někdo?
Při prvním ohledání jsem měl asociaci na Chaos Marauders, ale asi to nebude tolik o náhodě...tipuju...
10.9.2010 12:12:00

ad sydo
No já mám dobyvatele nahraný hodně. Hlavní rozdíl je v tom, že tady to je interaktivní, kdežto základ dobyvatelů nikoli. Nějaká rozšíření to mění, ale ty jsem nehrál. Sám si viděl, že tady je to rubačka hned od prvního kola. U dobyvatelů si každej víceméně jede vlastní píseček. Když se po pár hrách rozkoukáš sleduješ, co by mohli hrát druzí aby si z akcí vytřískal maximum. Karet je tam třeba stejně...a le u dobyvatelů je prakticky každá karta jiná. Máš vícero způsobů jak vyhrát. Ale pokud vím tak puerto rico znáš a s tím to má několik prvků společného. Rozhodně dobyvatelé nejsou taková prča a dovolím si tvrdit, že ty by si z nich tak nadšený jako jsem třeba já(mě baví všelicos a mnohdy mám chut na hru, kde nemusím dávat pozor jestli jsem obranyschopný).

6.10.2010 14:31:22

Sydo
No me osobne to zas tak podobny neprijde. Dobyvatele jsou hodne o odhadu, co zahraje ten druhej a ktery faze budou aktivovany, jinak nemas moc sanci na ostatni nejak utocit a prasit. Gosu je daleko interaktivnejsi...

6.10.2010 15:23:40

aneken
Tak jak řikáš. Jedinou podobnosto shledávám v tom, že se podle toho, co ti přijde do ruky rozhoduješ, jak budeš hrát. Ale to je asi tak všechno

6.10.2010 16:16:20

musím změnit názor
Na začátku se mi ta hra celkem líbila. Po pár hrách a zvláště po té, která skončila před několika minutami, to trošku přehodnotím. Je pravda, že jsem to zatím hrál jenom ve dvou a tedy nevím jak se hra chová ve více, ale. Teď jsem bráchu porazil. Juchůůů otočil jsem jeho vedení 2:0. Napětí až do konce. Zvyhodnění slabšího hráče je skvělé zpestření. Takže suma sumárum jsem ze hry nadšený. Nemohu se dočkat hry více hráčů. A možná i rozšíření. Takže měním na 9/10. protože nevím jak to bude s těma třema a týmovou hrou.

6.10.2010 23:50:15

Elenistar
No pri hre vice hracu prijde o neco vice fowntimu a neprehlednosti, jak nemas sanci si precist souperovy karty s tim blesim pismem, tak je hodne tezke si udrzet povedomi o vsech kartach ve hre. Pokud si jejich efekty teda nepamatujes, kamzto ja jsem jeste nedosel;)

7.10.2010 08:44:10

aneken
JJ, já 100% taky ne. Ale to přijde u Dobyvatelů to taky přišlo až časem. Líbí se mi, že každý klan jede trošku na něco jiného. Vtipné jsou overall efekty, které platí pro všechny. Taky sme se sydem chvíli přemýšleli proč některé kartičky "září" žlutou aurou. To pak taky celkem zpřehlední hru. no musim to zahrát ve více lidech. :) A ta týmovka se hraje jak? A kdy se tu objeví ten překlad? čeká se jenom na schválení? Rád bych si to přečetl. Jsem zvědavý jestli jsi překládala i flavor texty

7.10.2010 09:13:12

ha... už sme to hráli...
Tak sme to včera už (tuším 4x) zahráli! Karty sou moc pěkný, škoda, že nejsou trošku pevnější, ale obaly to zpravili a je to ok!

Jak sem psal, hráli sme sice jenom 4 hry, ale trvalo nám to fak dlouho... přítelkyně každou kartu než použila asi 10x četla, takže to moc nefrčelo... já hrál naopak poměrně zbrkle, spíš než o super tahy mně šlo o to zahrát co nejvíc her a tak nějak to omrknout než si lámat nad tím hlavu... to mělo za následek pochopitelně to, že sem si vyložením goblinů v 50% (minimálně) uškodil, místo abych si pomohl... takže sem prohrával a prohrával...!

Ale pak sem našel Victhora... a potajnu ho vtichosti vyložil a syslil mechagobliny pomalu až sem jich měl 8 a vyhrál hru... no, radostí sem skákal až ke stropu, uplně jak malý děcko...!

Určitě nám ještě nějakou delší chvílu potrvá, než se naučíme ty karty, aby sme vedeli co která dělá a jak trošku myslet dopředu a hrát nějaký finty atd. ale každopádně nás ta hra nadchla a cítíme, že nás bude hooodně bavit!

S přítelkyní hrajeme karetky nejvíc ze všech her co máme, nám to vyhovuje, že je to takový rychlý, svižný a vydržíme to hrát fakt dlouho v kuse! Máme Dominion (ten už teda dost stojí v povzdáli), Dobyvatele, Ascension (ten hrajeme nejvíc) a Gosu se nám do toho náramně hodí! Každý je jiný (i graficky) a možeme tak střídat podle momentální chuti! Kdo má rád karetky, určitě bych doporučil!

13.10.2010 10:30:39

jake to je?
v porovnani s RftG - RftG mne docela chytlo. jednak hernim mechanismem, jednak tematikou

a v porovnani s Ascension - z jedne strany uz pro mne vic nez ohrana hra (doma vevodi Dreamblade, Netrunner, Bushido), ale prvni volba kydz nekam jedu a vim, ze bude prostor pro hrani. a pak si to hrani velmi velmi uzivam

??

26.11.2010 11:19:35

muj nazor
porovnání s rtfg vidím pouze na začátku... dostanu nějakou ruku a podle toho se rozhodnu jak budu hrát... nepřijde mi, že bych třeba mohl moc flexibilně reagovat na ostatní hráče... což v tom rtfg shledávám. tematikou to s tim nemá nic společného... Jako mechanismy něco málo tam je...ale nevím. proste rtfg je puerto rico a gosu je taková svizná interaktivni řezačka

A s ascension to má společné tak maximálně fakt, že se jedná taky o karetní hru. jinak ten Asc. je deckbuilding a tady žádná stavba balíčku prakticky není... snažíš se vyložit karty tak, aby si z toho vytřískal co nejvíc. Nevím jestli jsem ti odpověděl, kdyžtak se jeste zeptej.

26.11.2010 15:14:21

DD

GoSu
Jj, GoSu je vicemene co dokazes vymyslet za komba s kartama ktere ti prisly. Jelikoz tam neni zadna Draw faze, tak musis karty vykladat takovym zpusobem, aby ses k nejakym dalsim kartam dostal. Interakce tam neni zadna obrovska, jsou karty kdy muzes 2. hraci znicit ci trapnout nejakou kartu z jeho armady. Ale urcite se to nedeje kazde kolo.
S Ascension je skutecne neco uplne jineho. RftG jsem nehral.

26.11.2010 16:17:22

Vybíráme z Bazaru

Kingsburg
Kingsburg
Akt. cena: 700 Kč
Končí za: 14 hodin

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas