Goblini s.r.o. - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Czech Games Edition
Heidelberger Spieleverlag
IELLO
MindOK
Rio Grande Games
Autoři: Filip Neduk
Rok vydání: 2012
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

PJ
PJ - avatar

První dojmy

Podělte se! Třeba Pelly...
Vypadá to hodně ujetě, takže pro mě zajímavě. A má to do Vánoc vydat MindOK...
8.11.2012 21:18:19

Goblins
predpokladam, ze to nema nic spolecneho s PC hrou Gobliiins, Gobliins 2 a Goblins 3:-)

8.11.2012 21:34:57

pravidla
Časově je to stejné jako Tzolkin. Česká pravidla jsou ve finální fázi korektur, myslím, že to do vánoc vyjít může s rezervou (ale zase tak moc o technikáliích vydání nevím).
Jinak to s Tzolkinem srovnávat nejde, je to úplně jiná hra a myslím, že to bude hodně zábavné. Trošku vzdáleně by to mohlo pocitem z hraní připomínat třeba Roborallye střihlé s první fází Galaxy Truckeru. Není to tak suché Euro, více do stylu párty games.

8.11.2012 21:38:15 | Upraveno autorem (porovnej)

PJ

karel
Tak tím pro mě líp. Suchých eur mám habakuk a nikdo to moc už nechce hrát (včetně mě) - z toho důvodu asi oželím Tzolkin, i když mě jinak hodně láká... Tohle vypadá skutečně zajímavě.

8.11.2012 21:42:11

PJ
Sám jsem to nehrál, ale v Osvračíně jsem vyslechl pravidla a potom hru párkrát vysvětloval. Je to jasný klon Galaxy truckera, kde by měl být větší důraz na bitvu než na stavění. Zajímavý je semikooperační prvek. Dva hráči staví jednoho robota, ale každý má trošku jiné úkoly. Rozdíly se mohou projevit i ve 4 kolech boje - někdy se budete divit, kam váš parťák střílí (ale zdálo se mi, že na tom až zas tolik nezáleží - nejvíce bodů bere stejně dvojice, která toho rozstřílela nejvíce). Vzhledem k tomu, že nemám Galaxy Truckera jsem o koupi hodně přemýšlel, ale v GT mi přijde doladěnější a funguje spolehlivě v jakémkoli počtu hráčů (zde hrají ideálně dva proti dvěma) a navíc má vyjít Anniversary box.

8.11.2012 21:56:44

ad gobblins
výborná hra! strašná sranda a porovnávanie s galaxy truckerom považujem za nešťastné. to, že sa v goblinsoch stavajú bojové stroje formou prikladania dielikov, ktoré musia byť prepojené ešte neznamená, že je to klon galaxy truckera. goblins je určite zábavnejšía hra ako GT. je pravda, že najlepšia je vo štvorici. každopádne odporúčam. pravidlá jednoduché, znovuhrateľnosť vysoká a zábava zaručená na 100%. V essene sa pri tejto hre nebavila iba jedna skupinka, ktorej som to vysvetľoval, ale to bola partička "nudných" nemcov, ktorým zjavne pasujú hry tipu agricola :-)

9.11.2012 01:03:30

jasny Galaxy Trucker?
vzdyt je to jasna Zelena!!

9.11.2012 07:10:04

juchů
Pochopil jsem tě chlape. Já ti mám takovou radost. To je ta knížka. A máš podle mě pravdu. :)

9.11.2012 07:24:30

to Elenistar
sluzebnicek

9.11.2012 08:07:55

moje dojmy
pro mě byli Goblini jednoznačně nejpříjemnějším překvapením Essenu. O hře jsem věděl maximálně, že existuje a viděl pár obrázků, které mě zrovna nezujaly, ale po vyzkoušení bych ji na místě nejradši hned koupil(bohužel nebyla ještě česká verze).
Moc se mi líbí přímý konflikt, různé bodované úkoly, kooperace dvou hráčů, na kterou se ale nedá tak úplně spoléhat, střídání funkcí v týmu.... Srovnání s Galaxy Truckerem myslím moc nesedí - jediné společné je přikládání dílků stroje, což je u Goblins ta méně zábavná část, to nejlepší se rozjede až potom.
Jediný zápor vidím v nutnosti 4 hráčů, v menším počtu si to neumím vůbec představit.

Každopádně výborná škodící, škodolibá hra a lehce nepředvídatelná hra( to beru jako plus). Ta radost, když se spoluhráč/navigátor otočí tak jak jste doufali a soupeři ustřelíte jednu z posledních zbraní, nebo motorů je nepopsatelná:)

9.11.2012 09:48:54 | Upraveno autorem (porovnej)

goblini
Mě zase přišlo (koukal jsem tak na tři hry), že ten boj se dost jasně daný a moc se v něm vymyslet nedá. Prostě jedna strana robota střílí pěti a druhá dvěma - tak není moc co řešit. Střelec zase budˇvůbec netuší, kam se bude hýbat, nebo to má jasné, ale dokud není robot rozstřílen na kousky vyjde to vcelku nastejno. Asi se na mě hned oboříte, že samozřejmě záleží na kartách úkolů, pancéřování apod, ale takhle mi to prostě přišlo. Superzajímavá je karta sázky na výhru nebo prohru, ale takových věcí je tam málo, takže žádné velké sabotáže se konat nebudou. Kolikrát se vám stalo, že goblin, který řídil poraženého robota měl více bodů, než jeden z vítězných goblinů?

EDIT: TAké jste si všimli, že některé karty určující podobu robota zvýhodňují jednu stranu. Ale asi se to dá hrát, tak, že se losuje jedna pro oba roboty, že?

9.11.2012 11:41:54 | Upraveno autorem (porovnej)

Stepan
"Kolikrát se vám stalo, že goblin, který řídil poraženého robota měl více bodů, než jeden z vítězných goblinů?"

Jasně, to asi moc často nenastane, ale vzhledem k tomu, že vyhrát může jen jeden, tak podstatné je, kdo z vítězného týmu bude mít nejvíce bodů. A tam ten prostor pro sabotáže celkem vidím.

9.11.2012 12:24:36 | Upraveno autorem (porovnej)

Pilotovani a strileni
Uznávám, je to sranda, hraje se to rychle a pochopí to hned i průměrně inteligentní šimpanz. Souhlasil bych s tím, že pilotování je takové trochu méně důležité, protože i když se natočíte správně, pořád je to o tom jak se hodí kostkama kam ty rány půjdou. To pak člověk budoval silnou kompaktní strukturu, Zluda hodil tři pětky a nám pak upadla třetina lodě ;) Naopak střelec je poměrně zásadní, protože ty taktické karty jsou docela silné, akorát možnost rozhodování obvykle silně ovlivňuje počet motorů robota (ie kdo má víc, bere kartu která je nejlepší (obvykle))

9.11.2012 12:57:46

Kdy bude?
Nějaké info, kdy bude verze od Mindoku v obchodech?

6.12.2012 15:44:15 | Upraveno autorem (porovnej)

Česká verze
Česká verze by měla být k dispozici začátkem příštího týdne.

7.12.2012 08:42:23

pogo
Fajn, díky.

7.12.2012 15:33:01

grafika
Mimochodem velký palec nahoru za grafiku. Jak krabice, logo, tak i herní komponenty jsou fakt mile osobité, vtipné a nezaměnitelné. Možná si hru pořídím zejména kvůli tomu :)

16.12.2012 15:38:57

dojmy
Hráli jsme s Jarmukem dvakrát a jen ve 2. Trochu jsem se toho bál, protože šla zvěst že to je dobré jen ve 3 a ve 4. Musím říct že jsme se skvěle bavili i ve dvou a navíc je tam dostatek mechanismů, které umožňují ovládat průběh. Kombinace karet úmyslů, karet taktiky, skládání pořadí kostek, draftování dílků - tím vším hru můžu docela ovládat (ano ne úplně , ale o to je to zábavnější).
Jednoduchá pravidla, fungující mechanismy, grafika - klobouk dolů .
Přijde mi že hra trochu zapadla v množství novinek kolem vánoc, a to je rozhodně škoda - vřele doporučuji

14.2.2013 17:06:20

číňan
klidně to podepíšu s ním, opravdu mě mile překvapili.

14.2.2013 20:37:38

Ještě někdo se připojí?
prosím pište vše co Vás napadne k této hře. Klady i zápory. Přemýšlím o koupi. Díky

7.4.2013 21:38:21

dojmy
Při hraní hry jsem se pochopitelně neubránil srovnání s Galaxy Truckerem. Goblini jsou rozhodně kompetitivnější, vtipnější a graficky velmi dobře zvládnutí. Určité kombinace herních prvků mi sice pily krev, ale to byly spíše výjimky. Při vysvětlování hry nováčkům jsem zaznamenal poněkud větší potíže, než tomu bylo u Truckerů = je třeba si to osahat jednou hrou, než se do toho člověk dostane, pak už je to ale pravidly jednoduchá záležitost. Obě hry mají svoje, ale Goblini rozhodně nejsou nějaká tuctová hra.

7.4.2013 22:44:05

prvni dojmy
Prve dojmy z hry s polovicou ludi poloopitych a majitela hry zmateneho z pravidiel boli napocudovanie celkom dobre. Uz sa tesim, ked to skusime znova, tentokrat naostro.

16.6.2014 15:34:41

=)
ve 2 ucházející

ve 4 vynikající

25.6.2014 20:40:47

Vybíráme z Bazaru

Echoes: Mikročip
Echoes: Mikročip
Akt. cena: 1 Kč
Končí za: 3 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas