Goblini s.r.o. - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Czech Games Edition
Heidelberger Spieleverlag
IELLO
MindOK
Rio Grande Games
Autoři: Filip Neduk
Rok vydání: 2012
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Pravidla

Spíš jen tak pro jistotu - pokud kartu taktiky nepoužiju v tomto kole souboje, můžu si jí nechat do dalšího kola. Hráli jsme že ne, ale v pravidlech se to tuším neřeší, takže bych rád nějaké oficiální upřesnění.

díky
14.2.2013 16:13:49

taktické karty
Z pravidel: V každém kole souboje se otočí 3 taktické karty z balíčku, z nichž si střelci skrytě vybírají. Zvolí-li každý jinou, použije ji. Je dále vysvětlen postup, co se stane, zvolí-li stejnou. Použije ji buď jeden z nich, nebo oba.
O nějakém schovávání na příště není ani slovo. Tudíž to není možné :- ))

17.3.2013 18:09:17

schovávání
Jsem taky proti tomu, prostě teď, nebo nikdy.

17.3.2013 20:19:49

Otázka?
Jsem asi trochu trotl... Všechno chápu ale zaboha nemohu přijít na to jak se přiřazují zásahy podle kostek. Nedává mi to smysl.
Ani ten příklad který je popsán v pravidlech mi moc nedošel. Mám asi IQ menší než opice jak tu někdo psal...:)

16.1.2014 17:24:56

zásahy
Už je to dlouho, ale tohle nezapomenu
Hodím kostkou a trefím první věc v řadě/sloupci s hodnotou která padla na kostce. Jsou to ty tečky na krajích destičky robota.
Lepší?

16.1.2014 17:33:59

Ok
No jo, těch teček jsem si nevšiml. Díky

16.1.2014 18:48:24

odpadlé díly
Mám za sebou první hru ve dvou, dobré, už se těším ve čtverce...ale jedna věc nám vrtala hlavou, díly, které odpadnou např. po dokončení robota a nedrží a pak ty, které upadnou během boje, počítají se soupeřovi při vyhodnocení karet skrytých úmyslů?

12.6.2014 20:00:07

odpadlé íly
Ty co odpadnou během bitky ano, u těch druhých si nejsem jistý, já jsem proti, ale nemám gobliny doma a tak se nekouknu.

12.6.2014 21:47:50

ustřelené díly
Co je na šrotišti, to je zničeno, lhostejno jak, a počítá se pro účely karet skrytých úmyslů.

12.6.2014 22:35:39

Pancíř
Modelová situace:

Designový dílek - dílek s pancířem vpravo - designový dílek

Hráli jsme to tak, že pokud dílek s pancířem byl obklopen více dílky, s kterými navazoval plech na plech, bylo jedno, na který dílek se žeton pancíře položil

Jak si teď ale procházím pravidla, chápu to nově tak, že se může položit jen na to políčko, s kterým je kov na kov a zároveň s kterým se dotýká pancířem, jelikož pancíř je vždy jen na jedné straně (vlevo nebo vpravo záleží, jak se to položí žejo). Protože třeba takovej de luxe pancíř byl opravdu de luxe, jelikož díky dvoum dílkům chránil obě políčka vedle sebe...nově by chránil 2x jen jedno políčko a sebe samozřejmě...

Tož jak? Říkám, podle obrázků mi to přijde, že se dílek pokládá na to políčko, které lemuje s pancířem na okraji

17.6.2014 08:42:31

pancíř
Hm, text pravidel opravdu není úplně stoprocentní, ale příklady na obrázcích vypadají jasně - pancíř se přikládá jen tam, kam směřuje jeho vyobrazení. Nikdy mě nenapadlo ho dávat jinam. Myslím, že to byl úmysl autora hry. Chcete-li to hrát jinak, proč ne, jen se domluvte předem...

21.6.2014 16:55:32

motory pro taktické karty
z pravidel:
Střelci pro účely rozhodování při výběru taktických karet potřebují, aby alespoň jeden motor nebyl použit k manévrování, takže mu nějaký nechte k dispozici.

má otázka:
když k manévrování použiji všechny motory, tudíž na střelce žádný nezbude, tak si nemůže vybrat taktickou kartu? Nebo jak je ta věta myšlena?

27.8.2014 17:04:05

motory
Věta je myšlena jako upoutávka na text uvedený o něco dále, který volbu taktických karet střelci naprosto jasně popisuje.

29.8.2014 17:21:55

upoutávka
dík za info, je to pěkně matoucně napsaná "upoutávka". Pokud někdo v návodu napíše, že k manévrování střelce je zapotřebí, aby alespoň jeden motor zůstal nepoužit, tak to u mě není upoutávka, ale pravidlo. A navíc to není vůbec pravda, protože i bez motoru může střelec "manévrovat", tedy volit si taktickou kartu a samozřejmě i střílet.
Jsem si nakonec stáhnul anglická pravidla, a z nich jsem to pochopil uplně v pohodě. Český doslovný překlad není úplně optimální...

3.9.2014 00:50:49

Vybíráme z Bazaru

Království divů
Království divů
Akt. cena: 300 Kč
Končí za: 6 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas