Goal! Game - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 8
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Současnost, Sport
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Jirasgames
Autoři: Jiří Mikoláš
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

tiger

zaujímavé

Zaujímavá hra. Ako sa hrá. Nikde som o tom nič nenašla. Pozná niekto princíp tejto kartovky? Vopred dík za info.
25.7.2010 22:53:42

rbx

Tiger
On na to lepe asi odpovi pri o autor, ale kdyz jsme to testovali, tak nas to dost bavilo. Je to karetni hra, kde proti sobe stoji dva hraci, kazdy za jeden tym. My hrali verzi, kde se na zacatku za urcity baksis drazi hraci, kazdy samozrejme chce toho nejlepsiho, ale musi rozumne premyslet s penezi, abys ve vysledku nemela silny utok a mizrnou obranu. Ta drazba je ale super a hodne v tom delaji ty zkomoleniny jmen hracu.
Kdyz uz ma kazdy muzstvo, tak se jde na souboj. Hodi se myslim tremi verejnymi kostkami a pak si jeste kazdy hodi tajne dvema svymi kostkami. Potom se rozhodnes, jestli budes utocit, nebo spis branit a podle toho se snazis vybrat utocnika ci obrance (pripadne zaloznika), ktery ma na sve karte co nejvyhodnejsi kombinaci kostek. Kazdy hrac tak vlastne vidi 3+2 kostky, ale ta kombinace muze pouzit i kostky, hozene souperem, ktere se ale ukazou az po vylozeni karet, takze je to riziko. Ty nejnepravdepodobnejsi kombinace jsou nejinicivejsi a naopak.
Po vylozeni karet hracu ukazou hraci i sve kostky a vyhodnoti se utok/obrana.
Nasleduje dalsi kolo.
Hra je to napinava a zaroven je to sranda :-) Ja si myslim, ze se Jirkovi povedla.

25.7.2010 23:26:40

Komentář
Dovolím si, podělit se s vámi o pár postřehů.
1. Hra je zábavná až po tražbě, která může skutečně dopadnout zajímavě. Hrát jen na útočník, může být vcelku drama.
2. Důležité je vnímat zvláštní schopnosti hráčů, je to také jediná věc, která umožňuje trochu rozhodování.
3. Cena hry, podle mého názoru, neodpovídá kvalitě materiálu. Naštěstí se to netýká karet, které jsou v pořádku.
4. Hrozně se těším na větší turnaj, kde se bude tým pomalu rozrůstat.
5. Každopádně jsem koupí rád podpořil českého autora a hru mi nezbývá než doporučit.

25.7.2010 23:41:06

rbx

Stepan
My jsme se se Sydem u te drazby dost pretahovali o hrace a obcas nekdo skodolibe vysrouboval cenu hrace nahoru, kdyz videl, ze o nej protihrac dost stoji, takze nas dost bavila i ta drazba.

Co se tyce kvality materialu, tak ja bych uvital tvrdsi krabicku, idealne treba plechovou, ale to by vysroubovalo cenu jeste vys, takze to asi zustalo proto takto mekke. Uvidime, treba se k tomu Jirka vyjadri.

25.7.2010 23:54:15

Kvalita materiálu
Je mi jasné, že každá drobnost stojí více peněz. Výhrady mám k žetonům peněz - to je obludnost (alespoň na nich mohly být obrázky fotbalových legend), karty fanoušků by mohl mít každý národ odlišné + nedrží příliš ve stojánku. Kostky a karty ale solidní, je dobře, že se nešetřilo tady. Další drobnost je výběr taktik. Já mám sva základy (ČR i Slováky) a v obou jsou úplně stejné taktiky, to je trošku škoda. Prý tam měly být v náhodné kombinaci, tak nevím.

26.7.2010 00:16:55

rbx

Stepan
Jo tohle... :-) Tak to jo, ale ty penize jsou jen podruzne. Kazdopadne sly udelat lepe, to bezesporu. Nastesti tam o ne az tak nejde a karty jsou v poradku. Co se tyce karet taktik, tak to bude muset vysvetlit autor, ja osobne temto kartam nejak neprisel na kloub a prijdou mi trochu zbytecne.

26.7.2010 01:03:53

To Stepan ad Komentář
1)Dražba může být také dost zajímavá a pro hru důležitá. Buduješ tým a záleží např. jak se kombinace tvých hráčů budou doplňovat a jakou strategii zvolíš. Pro spoustu lidí může být napínavé, jestli se jim podař do svého týmu získat své oblíbené fotbalisty.
2)Tady nesouhlasím. Ve hře je mnoho rozhodování, kterou kartu vyložit s ohledem na míru rizika. Zda vykládat hráče samostatně nebo s podporou záložníků. Kdy vyložit útočníka a kdy např. brankáře atd. Speciální schopnosti jsou také důležité ale těžiště rozhodování je někde jinde.
3)Cena odpovídá nákladu hry. Protože hra vychází v relativně malém nákladu je cena za kus vyšší, na druhou stranu člověk který si hru koupí, má jistotu, že nekupuje žádné masové zboží ale "fajnšmekrovskou raritu".
4)Pokusím se do budoucna pro turnaje připravit nějaké materiály ke stažení.
5)Děkuji za podporu :) Zde bych rád uvedl jednu poznámku. Lidé mi vyjadřují podporu jako autorovi, nicméně mnohem náročnější je v tomto případě role malého českého nezávislého vydavatele a producenta. Skutečně prosadit se na trhu a alespoň chvilku existovat je dost fuška a platí se za to předčasným odchodem do věčných hernišť.

3.8.2010 11:41:22

Stepan
Me taky prijde zajimava ta drazba, pokud chces postavit nejak rozumne tym, muze ti to souper zamerne prodrazit... Co se tyce rozhodovani, je dulezite taky odhadovat, co by mohl dat souper. No a cenu uz ti vysvetloval Jirka, holt v malych nakladech je vydavani her pomerne drahe a musis setrit, kde se da. Ona kazda koruna v nakladech se projevi treba ctyrma korunama v koncove cene, takze je treba sporit nebo vyrabet v Cine, ale to bys musel taky ve vetsim...;)

3.8.2010 12:17:51

Dražba
Tak dražba mě u hry bavila fest, přesně jak říká rbx - přetahování o hráče, už tam se dá pěkně taktizovat.

Hru jsme vypustil i na kamaráda, který hrám absolutně neholduje, a bavil se u toho fest. Filip Flám je nejoblíbenější :)

3.8.2010 12:25:09

... a dál?
Dobrá dobrá, takže názory ohledně dražby známe. Ale co dál? Jak vás bavila samotná hra? Dojmy....

4.8.2010 01:05:02

Pekische
Ja jsem to s Jirou testoval, hral jsem to v prubehu a variantu tesne pred vydanim a bavilo me to. Ma to prvky z pokeru (Texas holdem), kdy cat kostek znate oba (jsou ve stredu), cast mate zakryte. V kombinaci s kartami na ruce se snazis vylozit kartu s co nejvetsi sanci na vstreleni golu, pripadne ubraneni, s tim, ze muzes spolehat na to, ze neco tam ma i souper (jen nevis co;)) Muzes k tomu pouzit ruzne taktiky, ktere ti muzou pomoct...

4.8.2010 09:03:51

Na Slovensku
sa nikde nedá zohnať. Alebo viete niekto o niečom?

31.8.2010 12:39:13

Slovensko
Zkoušel jsem se domluvit s Petrem Cernakem z Ihryska, ale nějak nám vázne komunikace. Ale věřím, že se to snad podaří :)

1.9.2010 11:22:09

Joe

Slovensko
Anticipujem dovolenky :)

1.9.2010 11:46:56

Že by další kartičky...
Hra vypadá hezky... ale s kým já bych to hrál... :-(

1.9.2010 11:57:20

ipetrk
Prakticky s kazdym, ta hra je jednoducha a chytlava:) Dotycny nemusi ani nejak dvakrat milovat fotbal;)

1.9.2010 12:06:54

ipetrk
Souhlas s anekenem - já to např. hraju s přítelkyní, která si fotbal(resp.Goal) oblíbila jen proto, že tam jsou hezké "masky" (resp.obličeje hráčů) a taky proto, že v té hře nechutně vyhrává :( No a kdybys někdy chtěl dostat "fotbalovou nakládačku" :), můžeme si klidně zahrát. Možná, pokud by mi přál fotbalový bůh a kostky, bych pak i poprvé vyhrál .. :)

1.9.2010 12:24:05

czk,ger
zdarek.vazne uvazujem o kupe tejto hry,ale chcel by som kupit svk-ang.vidim ze su aj nejake ine packy,ale mna by zaujimalo,preco cesko a nemecko nekupim zvlast v packu,ale iba ako celu hru.to mi pride zbytocne,ked si kupim zakladnu hru svk-ang
bude teda samostatny pack ceska a nemecka?

12.12.2010 19:26:46

rbx

Dajo
mozna proto, ze Cesi si zase radeji koupi CZ vs. GE. :-)

12.12.2010 19:53:24

rbx
vies,ja by som si rad kupil cechov a nemcov ale nema zmysel predsa kupovat dva krat tu istu hru(myslim pravidla,kocky,atd),stacili by mi len tie timy.
btw:mozem napr. hrat,ze zamiesam vsetky timy dokopy?tzv. vytvorit si akysi dreamteam?

12.12.2010 21:42:11 | Upraveno autorem (porovnej)

rbx

Dajo
je to proste Jiramanova prodejni strategie, se kterou se musis smirit. Asi pro to nejaky duvod mel. V dreamteamu nevidim problem, pokud maji oba stejne sance nakoupit stejne kvalitni hrace, coz maji, tak to urcite pujde.

12.12.2010 21:54:30

Dajo
Proč jsou základy takto rozdělené. Má to několik ekonomických důvodů - především výrobních a také "sociálních". Když by existoval pouze jeden základ např. Česko a Německo - Slováci by se cítili ošizení. Když by existoval jako základ Česko V Slovensko, nebude hra atraktivní pro zájemce z jiných zemí (důležitý je pro mne prodej v Essenu a do ciziny).
Navíc jsou dva základy potřebné, pokud cheš hrát např. malý turnaj nebo ligu, můžeš hrát dva zápasy současně a hodně se to urychlí. Nehledě na to, že čím více fotbalistů máš, tím rozmanitější máš pak fázi nakupování hráčů na přestupovém trhu a budování týmu.

13.12.2010 11:16:10

Jirko
tak som si vcera kupil komplet goal okrem czk-ger.dnes som narychlo s priatelkou zahral dve partie a obe som prehral.nakprv som dostal s anglanmi tri kusky od slovenska a v dalsej partii som prehral tiez so slovakmi,ale tentoraz som hral so spanielmi 0:1 v poslednom kole.zatial sme hrali len zaklad(nebol cas),uz sa tesim na plnu hru.len som chcel napisat,ze aby by si niekto nemyslel,ze tu vyhravaju iba spickove timy.jedine,co mozem tejto hre vytknut,su dost nejasne pravidla a hodili by sa aj nejake lepsie zasteny(samozrejme vacsie by sa ale nevosli do krabice).

14.12.2010 23:46:17 | Upraveno autorem (porovnej)

Hra
Také se ke koupi hry chystám. Sand se mi bude líbit.

20.12.2010 19:10:05

První hraní
Tak jsem hru taky pořídil a mám za sebou pár začátečnických zápsasů a musím říct, že jsem velice mile překvapen. Parádně se to hraje, dobrej nápad. Zatím mám málo nahránoa základní hru, těším se na víkend, budem hrát středopolaře i dražbu hráčů která podle mě bude taky fajn. Moc hezké je taky zpracování karet.
Do záporů bych uvedl snad jen horší krabičku, celkem se mi po pár otvírání trhá a pak pravidla. Ale to asi slibovaný FAQ vyřeší.

14.1.2011 10:45:34

FAQ
FAQ už by měli být přístupný na stránkách:
http://www.jirasgames.com/cz/prehled-her-a-servis/goal!-game/tipy-k-pravidlum--faq--doplnky.html
Každé další nejasnosti rád vysvětlím a FAQ doplním.

14.1.2011 11:51:42

Vybíráme z Bazaru

Massive darkness 2 KS upgrade pack ve fólii
Massive darkness 2 KS upgrade pack ve fólii
Akt. cena: 400 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas