Goal! Game - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 8
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Současnost, Sport
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Jirasgames
Autoři: Jiří Mikoláš
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Obránci - strategie

To, že jsem ještě ani jednou v zápasech proti své přítelkyni nevyhrál, je nejen potupné :) , ale vedlo mě to k detailní studii a rozboru taktik nás obou a došel jsem k závěru, že nevyhrávám, protože přítelkyně ze hry téměř vypouští nasazování obránců (já naopak). Pravdou je, že útočník je také velmi dobrý obránce, protože pokud je jeho útočná kombinace silnější než kombinace jiného hráče (útočníka, středopolaře, obránce i brankáře), znamená to nejen uhájení vlastní brány, ale zároveň vstřelený gól. Což v případě obránce znamená "pouze" odvrácení gólu(a přidání k hráčům, kteří pomáhají při bránění bez karet, případně otevírají možnost protiútoku). Nemám za sebou ještě tolik her, abych dokázal vyhodnotit náročnost a pravděpodobnost kombinací u obránců a útočníků, ale pravdou je, že zatím se moje strategie alá "beton" nevyplácí :( Proto, pokud máte nějaké rady pro začínajícího "fotbalistu", můžete poradit, v čem je největší síla obránců, kdy je vhodné je nasadit a kolik (v počtu 7 a 11 hráčů)?

Díky.
31.8.2010 11:35:27

rbx

Deskovec
a kde jsi prisel na to, ze by utocnik dokazal zabranit vstreleni golu? Nevim ted jak to myslis, ale pokud dokazes pritelkyni pomoci slabsich utocniku a treba zalohy vyblokovat silne utocniky, tak mas pak cestu na branu volnou, ne?

31.8.2010 11:40:17

rbx
Myslím to tak, že pokud já nasadím útočníka a soupeř také útočníka - já najdu lepší kombinaci, tak nejen, že nedostanu gól, ale naopak ho i vstřelím. Pokud by byla stejná situace, ale já nasadil obránce, tak sice stejně jako v prvním příkladu nedostanu gól, ale pokud jsem nenasadil 2.hráče středopolaře a nenaznačil protiútok, tak gól už nevstřelím.

Tzn. obránce brání, ale útočník brání a zároveň dává góly.

Nebo něco hrajeme blbě?

31.8.2010 12:26:58

rbx

Deskovec
ne, to hrajete dobre. Ale jakmile ona vystrili vsechny utocniky, tak ji zbyvaji jen obranci a temi gol neda. Takze pak prichazi tva chvile, ne? Ber to proste tak, ze utocnik udelal druhemu utocnikovi klicku a kdyz pred sebou uz nema brankare nebo zalohu, tak dava gol do prazdne.

31.8.2010 13:35:39

Obránci
Je pravda, že jediná výhoda obránců, že mají větší bonus, když je hraješ samotné. Jinak je fakt, že při draftu bych bral spíše útočníky, poměrem alespoň 1/3. Asi by se obránci měli nějak zvýhodnit (např. pokud v zápase nedostaneš gól, tak obdržíš stovku), jinak je jejich význam příliš malý a hrát se nebudou. Snad by k tomu mohl říct své i tvůrce hry.

31.8.2010 13:56:27

rbx
jasně, to co říkáš je rozumné, jenomže pravidla říkají, že můžeš nasadit libovolný počet obránců/útočníků/středopolařů, takže teoreticky nemusí mít v ruce obránce žádného (vyjma gólmana). A jak potom poznáš, že už vystřílela všechny útočníky (popř. středopolaře)?

Mně šlo spíše o to, jestli má někdo z testerů hry, popř. tvůrců nějaké "podpultové" info o tom, že např. obránci mají vyšší pravděpodobnost na úspěch než útočník, což by zajistilo, že i průměrný obránce relativně s přehledem zabrání extratřídě v podání Fernanda Trollese :)

Snažil jsem se na kartách obránců hledat i nějaké speciální ability typické pro obranu, které by šlo poměrně jednoduše zahrát(vykombinovat), jako třeba faul(stejně jako pěst - znemožní zahrání kombinace), ale za nějakou penalizaci (např. žlutá karta = 2. by znamenala to samé co symbol červené karty). Nebo jsem čekal, že "lokty/pěsti", budou umět právě jen obránci, ale kdepak - to mohou i útočníci při útočných výpadech, takže jsem žádnou extra výhodu nenašel.

31.8.2010 14:36:40

rbx

Deskovec
tak to bude muset odpovedet Jiraman, ten mel spoctene vsemozne statistiky od nejakeho matematika.

31.8.2010 14:43:06

Obránci
Obránci a útočníci jsou vyvážení a dají se hrát jak strategie více obranné tak strategie útočné. Hlavní výhody obránců spočívají:

1) Obránci mají výhodu bonusů +1 když je hraješ samotné.

2) Obránci mají jako jediní výhodu bonusů +1 když je hraješ v kombinaci se středopolařem.

3) Vítězní obránci zvyšují bonus na obranu bez karet (což v konečném důsledku zvyšuje možnosti na útočné kombinace se středopolaři a útočníky).

Jakékoliv posílení obránců by je moc zvýhodňovalo a vyplácela by se strategie, kde bude většina obránců a jeden či dva silní útočníci.

Se žlutými kartami trošku předbíháš případné rozšíření :-) Nechtěl jsem vystřílet veškerý prach.

31.8.2010 17:16:01

Obranci
No, je fakt, že na to pravidlo s obranci na konci hry porad zapomínáme. Asi to bude chtít ještě pořádně otestovat.

31.8.2010 17:26:03

Malo by byť v pravidlách.
Pokiaľ sa nehrá na DRAFT tak si myslím že v každom týme by mali byť aspoň 3 obrancovia preto že hrať to len na útočníkov a stredopoliarov , potom zvyšné karty nemajú význam.

7.9.2016 13:56:42

Vybíráme z Bazaru

Zombicide: Steampunk Extras, Kickstarter edice
Zombicide: Steampunk Extras, Kickstarter edice
Akt. cena: 790 Kč
Končí za: 4 hodiny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas