Ghost Stories - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Horror
Herní kategorie: desková hra, kooperativní
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Asmodée Editions
REBEL.pl
Repos Production
Autoři: Antoine Bauza
Rok vydání: 2008
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Soliter

Hrál to někdo solo?
11.12.2009 18:48:04

jojo
Hned po koupi, nebyl kdo s kým bych to hrál, tak jsem to zkusil :) Moc velký rozdíl v tom není, v tomhle se mi ta hra strašně líbí, že je dobrá bez ohledu na počet hráčů...

11.12.2009 21:33:36

jeden za všechny
Po přečtení pravidel si myslím,že by se dalo i hrát v jednom za všechny čtyři mnichy.Zkoušel to někdo?.

4.1.2010 09:03:13

to Alex
No, podle mě by to zbytečně zdržovalo - ve standardním solitéru dle pravidel je u nehrajících mnichů fáze Yin očesaná a Yang odpadá, takže pokud udržím pod kontrolou neutrální desky (žádní chodci a požírači, žádné průběžné házení kostkou prokletí), jde to hodně rychle - vlastnosti ostatních mnichů využívám pomocí žetonů síly.

Mám za sebou cca. 10 her solitérů - je to hodně dobré, neztrácí to na kvalitě. (jako solitér jsem zkoušela Le Havre a Arkham), ale připadám si jako u docenta Chocholouška. Nějak mi u toho velmi chybějí ostatní lidí....

4.1.2010 09:32:00

to Sodovka
Asi máš pravdu,že to bude podstatně delší.Pořád přemýšlím jakou hru pro jednoho koupit.Hodně často se mi stává,že není s kým hrát a pak i Chocholoušek je dobrý..Jak píšeš co bys vybrala ty?GS,Le Havre,Arkham,nebo máš ještě zkušenosti s jinou sólo hrou (Agrikola,Duel in the Dark aj.)Zatím jsem si objednal "Race for the Galaxy: The Gathering Storm".Také čekám na Dungeon Twister 2: Prison,ale to až bude přeloženo i s kartami-doufám.

4.1.2010 12:08:14

to Alex
Sama moc nehraju, skoro vůbec. Akorát teď o vánocích (nadělila jsem si rozšíření White Noon k Ghost Stories) jsem zkusila pár her základů i hry s rozšířením v solitéru. Ta interakce mezi lidmi mi chybí. Když se sklízí hra v davu, pokecá se. Když to chystám nebo sklízím sama, nějak mám pocit, že by bylo lepší kliknout myší a nastavilo by se to samo. Společenské hry prostě tu společnost potřebují.

Hra pro jednoho - no, asi výhledově něco, co s tebou někdo hrát bude:-) Takže LeHavre - pokud budete někdy na hru 2 nebo 3 (ve 4 a 5 je LH moc dlouhý) a preferujete eurohry, AH - pokud není problém ang. a preferujete amitrash. Agricola - totéž jako LH. Další v solitéru neznám.

Můj pocit ze solitéru (konkrétně kooperativní AH a GS) je, že pak mám strašnou tendenci kecat ostatním do tahů, protože toho mám víc nahráno a dokážu líp odhadnout vývoj situace. Ale jinak GS se mi fakt hodně líbí, velká nevýhoda je, že je max. pro 4.

4.1.2010 12:26:35

to Sodovka
Dík za info,asi objednám GS - ať mám klid.A pak zas něco - ať mám klid atd.atd.

4.1.2010 12:32:28

Vybíráme z Bazaru

Duna: Impérium – Luxusní sada vylepšení
Duna: Impérium – Luxusní sada vylepšení
Akt. cena: 2400 Kč
Končí za: 5 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas