Ghost Stories - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Horror
Herní kategorie: desková hra, kooperativní
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Asmodée Editions
REBEL.pl
Repos Production
Autoři: Antoine Bauza
Rok vydání: 2008
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

PJ
PJ - avatar

Chyby ve zde zveřejněných překladech

Předně - vím jaká je s překlady piplačka, tak nechci z nikoho dělat blbce, ani se veřejně posmívat, že někdo třeba špatně překládá. Spíš přimět autory k opravě a ostatní čtenáře upozornit na pár zásadních chyb:

1) překlad od kalifa - http://www.zatrolene-hry.cz/spolecenska-hra/ghost-stories-500/k-stazeni/pravidla-809/

Na str. 10 je chybně popis Bonecrackera - správně má být uvedeno že "v každém kole ztrácí VŠICHNI hráči jeden libovolný Tao žeton".

2) překlad od Borghala - http://www.zatrolene-hry.cz/spolecenska-hra/ghost-stories-500/k-stazeni/pravidla-v-puvodni-grafice-902/

Na str. 7 je špatně popsána Mantra oslabení. Obrana ducha se snižuje O jedna (nikoliv NA jedna).

3) překlad od kalifa - referenční karta - http://www.zatrolene-hry.cz/spolecenska-hra/ghost-stories-500/k-stazeni/referencni-karta-810/

Chybí tu několik ikon, třeba zamčení Tao žetonů. Sice to není až tak závažné, ale přehled, kde není vše uvedené, je vlastně zbytečný.
1.2.2010 16:55:09

to PJ
Chtělo by se mi říci: Díky za upozornění, protože chybku člověk samo udělá, ale...
U popisu Bonecrackera vycházíš z původních pravidel, leč vyšla pravidla v1.2 (jak EN tak GE), která toto upravují! Lze je stáhnout z internetu.
A co se týče přehledové karty, tak ať se dívám, jak se dívám, jsou tam uvedeny všechny ikony použité na originálu.
Jinak jestli jsou toto jediné chyby, pak to neumíme hrát:-) Ještě(hráli jsme asi 3x v době překládání) jsme nedokázali vyhrát a já už si myslel, že je to právě kvůli chybám v překladu.

1.2.2010 18:16:49

ještě...
Jinak nemám problém s opravou překladů a upozorněním na chyby - má ješitnost se s tím nějak popere :-) a je to ku prospěchu všech.

1.2.2010 18:19:52

PJ

kalif
Přehledová karta: chybí tam minimálně to zamčení Tao žetonů - za tím si stojím. Jestli chceš, originál Ti naskenuji, v gafickém editoru udělám kome té ikony červené kolečko a pošlu mailem.

Pravidla: ano, máš pravdu, velice se omlouvám! Neměl jsem zrovna v odbě psaní příspěvku a zprávy k dispozici originál.

Znamená to tedy, že chybu u Bonecrackera má v překladu Borghal (a zase to bude způsobené zastaralým originálem a ne špatným překladem).

PS: My jsme hráli 3*, vyhráli 2*, ale zatím nikdy jsme to nehráli dobře. Neměnili jsme si navzájem taožetony, špatně umisťovali buddhy, blbě hráli mantru i toho bonecrackera (což tedy bylo silně v náš neprospěch).

1.2.2010 18:28:14

PJ

kalif
Tak beru zpět i svá poněkud darebná trvzení o chybějící ikoně. Koukal jsem se do originálu, vtip je v tom, že v mojí verzi ta ikona vypadá jinak, a to mě zmátlo... tak se podruhé omlouvám.

1.2.2010 18:35:14

jon

sú preložené pravidlá ok?
Ahoj, nejak som sa v tých príspevkoch stratil... Sú teda tie pravidlá preložené správne resp. opravovali sa nejaké chyby? Ktorá verzia preložených pravidiel je aktuálna, "správna"?

17.9.2010 20:24:30

Černý Tao token pro každého
S hrou teprve začínám, ale neměl by každý hráč na začátku hry ve čtyřech hráčích na nejlehčí obtížnost dostat i jeden černý Tao token? V přeložené verzi tuto zmínku nevidím.

22.9.2014 17:50:42 | Upraveno autorem (porovnej)

Al

Re: Černý Tao token pro každého
To je jeden z rozdílů mezi prvním a druhým vydáním hry.
V pravidlech druhého vydání jsou 3 změny:
- na nejlehčí obtížnost je uveden i černý tao žeton,
- konec hry nastane otočením třetí kartičky vesnice,
- červený mnich (tanec větrných dvojčat) může před svým tahem zahrát tah jiným mnichem v souladu s pravidly pro pohyb

22.9.2014 22:53:30

Re:Re: Černý Tao token pro každého
Teď je mi to jasné, díky

23.9.2014 11:01:24

Vybíráme z Bazaru

Vesmírná loď Interstellar
Akt. cena: 1225 Kč
Končí za: 11 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas