Genesis - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Dávnověk
Herní kategorie: desková hra
Čeština: není
Vydavatelé: Gigantoskop
Autoři: neuvedeno
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

vymena andelu

Zdravim, je tu nekdo kdo uz hral hru v mensim poctu lidi? Testoval jsem zatim ve dvou a mam takovou otazku ohledne vymeny andelu: andel se nemuze nikdy dostat zaplacenim esence na prazdne policko na stejnem dni? prijde mi zvlastni, ze ty "nejchutnejsi" policka jsou vpravo, cili evidentne urcena pro hru vice hracu, pritom v mene hracich je zaroven tezsi hlidat Temneho andela. No a k tomu se vaze dalsi dotaz: Co se stane, kdyz Temny andel skonci na druhem policku zleva a pote andel vlevo od nej "odleti" na jiny den? Podle anglickych pravidel Temny andel "moves one step to the left", zatimco podle ceskych se vyslovne musi prohodit s andelem vlevo. Bylo by mozne takhle Temneho andela bloknout, aby v dany den nekonal dilo? Diky predem za nazory ;)
14.4.2011 23:25:37

to Kew
Mám zato, že pravidla jsou dost jasná a proto nevím jestli celkem chápu správně tvé dotazy. Než na ně odpovím, tak jednu celkovou charakteristiku tahů. Všechny tahy, umísťování a pohyb se v téhle hře děje tak, že se andělé vždycky v daném dni tlačí na první volnou pozici odleva. Nemůže se tedy NIKDY stát, že po vykonání nějaké akce bude mezi anděly mezera nebo bude anděl v daném dni stát tak, že bude nalevo od něho prázdné místo. Jakmile se nějakým pohybem vyskytne mezi anděly mezera nebo mezera mezi andělem a počátkem dne, tak se všichni andělé napravo od mezery natlačí doleva aby mezeru zaplnili.

ad 1. dotaz:
Ne nemůže. Zaplacením esence si pouze vyměňuješ obsazené místo se sousedním andělem ale NE se sousedním prázdným místem.

ad 2. dotaz:
Jakmile jakýkoliv anděl svým pohybem uvolní místo odletem na jiný den, pak jestliže se napravo od něho nacházel jeden nebo více andělů (jedno jestli temný nebo hráčův), pak se tento anděl (nebo více andělů) OKAMŽITĚ přesune o jedno místo doleva, aby se vyplnila mezera. Takže v tvém uvedeném případě se temný anděl přesune na první pozici a ve svém tahu jestliže je na dni, kde je bůh a jestliže v tom dni ještě nevykonal své temné dílo, tak ho VYKONÁ.

Ale opravdu je to v pravidlech napsané dost jasně.

A ještě k těm tvým zmiňovaným "nejchutnějším políčkům". Je jasné, že jsou napravo a tudíš využitelné ve více hráčích, protože při více hráčích je menší možnost dodržet nějakou plánovanou strategii, protože při více hráčích dochází k nepředvídatelnému přesunu andělů a tudíš je obtížnější něco plánovat.

14.4.2011 23:58:37 | Upraveno autorem (porovnej)

kren:
jo, diky, ten odstavecek o posunovani andelu smerem doleva pri vytvoreni mezery jsem prehledl, kdyz jsem si chystal pravidla pred hrou, ted uz mi to dava smysl :)

15.4.2011 00:05:55

moves one step to the left
Asi jsi v anglických pravidlech nedočetl u tahu temného anděla daný odstavec s uvedenou větou až do konce. Já jsem autorem českého překladu, překládal jsem to z anglických pravidel a v odstavci "The dark angel takes a turn" jsou 4 možnosti akcí anděla, z nichž tebou zmiňovaná je 2. akce s názvem "Switch places" a je tam napsáno:
If the dark angel already is on the same day as God, he moves one step to the left on the essence track for that day. SWITCH PLACES WITH THE ANGEL STANDING TO HIS LEFT.

Velkým písmem jsem napsal tu větu, kterou jsi v anglickém originále pravděpodobně přehlédl.

Je to teď už jasné?

Než jsem to dopsal, tak už jsi reagoval. takže tohle moje upozornění je už bezpředmětné. Přišel jsi na to sám :).

15.4.2011 00:15:02 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Mortum: Středověká detektivka
Mortum: Středověká detektivka
Akt. cena: 550 Kč
Končí za: 10 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas