Game, The: Hraj, dokud můžeš

xxxxxxxooo hodnoceno 75x (Seznam vlastníků)

Game, The: Hraj, dokud můžeš - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: karetní hra, kooperativní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
MindOK - logo
Autoři: Steffen Benndorf
Rok vydání: 2015
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy

...a o čem že to jako vlastně je? ;-)
8.6.2015 15:13:36

o číslech
O čem… ona je to abstraktka.
Kooperativně skládáš karty na čtyři balíčky. Na dva vzestupně, na dva sestupně. Výjimkou (proti vzestupně/sestupně) jsou karty, které jsou přesně o 10 větší nebo menší než karta, která je aktuálně na vršku balíčku.
Hráči si navíc nemohou sdělovat jaké karty mají v ruce.

Zní to suše a podle mě to sušší být nemůže. Ale pro spoustu lidí, kteří to hráli se mnou nebo které jsem viděl to hrát, to bylo značně návykové - "Teď už to musíme dát!"

8.6.2015 16:06:00

dvě v jednom
Skvělá hra a pro nás má tak nějak i výhodu, že jsme si ji mohli ošahat s kartami z hry 6 bere. Na mě to působí celkově jako koop varianta 6 bere. Ale je u toho fakt sranda a dost tomu pomáhá úprava pravidel (třeba "hospodská" varianta jen dvou přípustných nápověd - "tam ne" a druhá "tam kur** ne"). A uznávám, fakt to je návykové :-D

7.7.2015 18:48:58

koop 6 bere
je výstižný, za mě nic moc hra. Hanabi mne baví víc a to o dost. Zase na druhou stranu lidé, kteří nechtějí hrát hanabi, protože je tam moc sledování karet a pod baví the game.

7.7.2015 19:11:27

za mě dobrý
Vyzkoušeno ve dvou až čtyřech hráčích a prozatím to všechny bavilo. S přítelkyní jsme si zkoušeli i extra těžkou variantu s pěti kartami na ruce a nutností vyložení tří karet a u toho jsme se zapotili. Nicméně za mě fajne hra, která zabaví a dokáže být hodně návyková :)

4.8.2015 09:42:52

...
Zkoušel jsem s kartama z 6 bere a je to vlastně jenom o tom co ti přijde na ruku, téměř nulové rozhodování a jen automatické vykládání karet. Jediné jak to můžeš ovlivnit je komunikace s ostatními. Jenže, když komunikuju moc (rozuměj napovídám moc), tak je to primitivní. Když málo, tak čistě náhodné. A zlatá střední cesta tak nějak moc neexistuje. Buď budu říkat: tady mi neudělej moc velký skok, nebo sem nic nedávej... nebo: tady poskoč jen o malinký kousíček... jak moc malinký, no tak malinký, že se tam nevejde skoro nic. Prostě ani jedna komunikace nefunguje, ta první zmíněná ze mě dělá čirýho robota a ta druhá podvodníka... tak já nevím, je pravda, že jsem to hrál jenom ve dvou, možná ve více to bude dobrý, ale pro mě to je prostě hra, která hraje za mě a to je nuda.

Ale chápu, že to někoho baví, je to oddechové, když přijde na ruku nějaká dobrá karta, tak máte radost a je sranda se dohadovat se spoluhráči.

4.8.2015 10:29:28 | Upraveno autorem (porovnej)

překvapivě nejlepší mi to přišlo
v jednom, ale stále to není hra pro mne

4.8.2015 11:13:37

nás to baví
víc než Hanabi, hlavně proto, že to spíš zahrajeme s nehráči a se sklerotiky, kteří si těch 4-5 karet na ruce prostě nezapamatují.
Hrajeme to na takové poloviční napovídání typu "sem si hrej, co chceš, sem mi nehrej vůbec, tady můžeš trošku/decentně/...".
Často se dostaneme do situace, kdy se hádáme o to, kdo na danou hromádku zahraje.
Možná je to mechanické, ale nás to chytilo.

4.8.2015 11:15:14

Vybíráme z Bazaru

Oathsworn - Into The Deepwood
Oathsworn - Into The Deepwood
Akt. cena: 2500 Kč
Končí za: 4 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas