Game of Thrones LCG, A

xxxxxxxxoo hodnoceno 50x (Seznam vlastníků)

Game of Thrones LCG, A  - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: není
Vydavatelé: Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Autoři: Eric M. Lang
Christian T. Petersen
Rok vydání: 2008
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Prvni test

Tak uz mame za sebou prvni hru, moji Lannisteri se topili v penezich a ve spouste charakteru a bratrovy Starky prevalcovali:) Ale asi to budu muset zkusit s Vaskem nebo s QCPX, bo nevim, jestli nehrajem neco blbe:) Jinak se mi to teda libi, myslim, ze chvili zustanu u sveho oblibeneho rodu:)
29.3.2009 15:54:25

Vasek
No asi se potkame v ten ctvrtek, pujdu si tam pro kladu, ale aspon se mrknu, jak se to hraje. Myslim, ze proti borcum, co staveli balicky ze stovek moznych karet nebudu mit asi moc sanci;)

28.4.2009 10:27:45

aneken
Tak liga bude až příští týden, ale určitě přijď. Já si karty vezmu a budou tam i další lidi. Tak můžeme zahrát třeba jenom tak :)

28.4.2009 21:31:50

Vasek
Jj, uz jsem byl informovan. Dokdy se tam tak hraje? Kdyz neni liga, skocil bych predtim na badminton a prisel az tak na devatou, bude to stacit?

29.4.2009 11:18:37

aneken
to je různý, ale jestli nás tam bude víc, tak tam budeme dlouho. :) Předtím možná dáme i nějakou deskovku.

29.4.2009 14:34:01

Prvni poradny test
Tak vcera jsem hral s Andreho ligovym postavenym balikem svych oblibenych Lannisteru a vsechna cest, musi se nechat, ze ta hra je perfektni, poskytuje neskutecne moznosti. Hral jsem proti Greyjoyum (z CCG) a ti maji zajimave zachranovaci/souperetopici efekty. S Vaskovou pomoci jsem dokonce i vyhral:)
Jinak poprve jsem zkusil i multak a je to zcela jinej pozitek ze hry, velice zajimave a je o smrncle i tou diplomacii. Musime ve Stokach zkusit:)

1.5.2009 11:19:33

Aneken : pořádný test
Tak vás tu všechny zdravím :)
Hra je skutečně o možnostech a o objevování jejich variací. V limitovaném CCG (které má před sebou posledních pár měsíců) je těch možností samozřejmě o dost více. Bylo by dobré, kdybys měl někdy chvíli čas a zašel na turnaj, kde by ses podíval těm možnostem přímo do "jícnu" a viděl, jak odlišná je hra za jednotlivé velkorody :)
Tvoje výhra nade mnou byla plně zasloužená, zatracený rudokabátník (Red Cloak) s ďábelskými záměry (attachment Devious Intentions) ;o)
Jinak Multiplayer byl včera povedený. Hráli jsme ho ve složení Stark, dva Baratheoni, Greyjoy a Lannister. Hra byla plná taktického kočkování, výhrůžek a nečekaných spojenectví. A nakonec skončila mocným vítězstvím Starků vedených Robbem :o)
Jen houšť a větší kapky :)

1.5.2009 14:51:11

Dalsi test
Tak jsem vcera opet sel hrat s Andrem a Vaskem. Vasek me rozsekal s Barateonama (opet jsem mel Andreho perfektne fungujici Baratheonsky balik, za coz diky;)), i kdyz jednu chvili jsem myslel, ze ho mam na lopate:) Rizeny kill je svinstvo:) Pak me Andre jednou vyskolil, ze bez lokaci to nejde, a to ve velkym stylu:) A ja jsem mu nasledne proti jeho turnajovym Starkum ukazal, ze to jde, kdyz je troska stesti:)
Jinak hra se mi libi cim dal vic, Andre mi vcera vykladal o planovane lize pro novacky v Praze, ktera pojede jen v LCG a ne v soucasnym standardu, coz mi maximalne vyhovuje a uz se na ni dost tesim:)

15.5.2009 11:23:36

test
Pokud vím, tak jsi proti mě hrál Lannistery, ale to je detail. :)
Jinak zas takový rozsekání to vůbec nebylo. Ale hra to byla parádní. :)

15.5.2009 13:15:34

Vasek
Safra, sem se prepsal, vsechny hry jsem hral samozrejme za svoje oblibene Lannistery, na nic jineho bych nesahl;).

15.5.2009 13:18:23

1.hra
Tak máme za sebou první hru. Asi jsme to matlali a spoustu věcí zapomněli dělat, nicméně hra je to suprová. Hráli s předpřipravenými balíčky Lannisterů a Starků z core setu (Starkové se chtěli přesvědčit, jestli Lannistři opravdu se.ou zlato :-) ).

Pro stavění balíčků máme připravený Targaryeny z core setu + jejich rodové rozšíření a Baratheony z core setu + jejich rodové rozšíření.

Je pravděpodobné, že teď budu otravovat otázkami, tak prosím o pochopení. Většina principů je obdobná jako v jiných karetkách (manipulace s balíky, posilovačky, control a pod.), spíš si asi nebudem vědět rady s některým vyhodnocováním nebo posuzováním situací.

První otázka - volba titulů se používá i ve hře pro dva jako druhá část fáze PLOT nebo je jen pro multiplayer?

24.10.2011 11:45:46

Sinuhet
Jen pro multak. A i ten multak doporucuju hrat klasicky 2v2 - bez titulu.

24.10.2011 12:53:37

challenges
Může mi někdo odpovědět ....
1) když jako challenge zvolím například power a soupeř nemá žádnou postavu s power - co se stane?
2) když má postavu s power, ale rozhodne se nebránit - útočník získává místo 1 tokenu moci 2 tokeny?

24.10.2011 19:31:00

challenges
1) projedeš ho unopposed = máš splněný claim a ještě dostáváš power za nebráněnou výzvu = bereš si od něj jeden power žeton a jeden z banky
2) stejně jako jedna = jeden od něj, jeden z banky za unopposed

24.10.2011 19:56:33

Atterdaq
Díky, vše jasno.
Ještě - pokud hraju kartu s 2ma erby = spřátelená = 2 goldy navíc nebo ne?

24.10.2011 20:12:47

Sinuhet
Pokud je karta neutralni, nebo je jeden z erbu teto karty stejny, jako tva house karta, tak nic navic neplatis.

24.10.2011 21:03:36

Unnoposed challange
jen chci upřesnit že Unopposed znamená kdykoliv je při vyhodnocování souboje soupeřova síla nulová nebo nižší. Ne vždy to znamená, že neposlal nikoho do obrany.
"Ti s připálenými zadky vědí"

24.10.2011 21:59:43 | Upraveno autorem (porovnej)

Feat of Famine
Jak mám rozumět této plot kartě:
http://agot.dbler.com/index.php?view=card&arsenalid=30054

Když si zvolím a vyberu 6 goldů nemůžu vyhlásit toto kolo challenge. Ok, proč ale má plot claim 2?

24.10.2011 22:51:13

Feat of Famine
Ne vždy musejí být efekty plotů pro tebe výhodné. Nicméně tento plot jde použít 2 způsoby. První (takto jsem ho dřív hrával i já) sice nevyhlásíš žádnou challenge, ale máš hodně goldu (plus lokace), takže můžeš vyložit hodně charakterů a zajistit si tak případnou obranu. Nebo jiný způsob: máš prostě dobrou armádu z charů na stole a chceš útočit a nepotřebuješ vykládat karty. Potom je to útočná plot karta, která ti dáv 2 claim a můžeš to rozjet.

24.10.2011 23:05:30

Jarwiks
Ok, rozumím. Dík.

Ještě mi řekni, kolikrát můžu mít stejnou plot kartu v plot decku. 3x jako ostatní karty nebo jen 1x pokud to výslovně nedovoluje plot karta?

24.10.2011 23:26:39

Sinuhet
jen po jedné kopii pokud to přímo nedovoluje plot karta jako všechny ploty Power of ...

25.10.2011 06:23:34

Dotaz
Včera jsme zahráli 3 hry, k tomu pár pivek ze Svijan v rockový hospůdce, no prostě paráda. Lannistři x Starkové 2:1.

Vyskytla se nám situace: - tento plot ve hře
The Power of Blood
(4) (3) (1)
[Neutral Plot]
You may have up to 2 copies of The Power of Blood in your plot deck.
"prsten" characters cannot be killed.

Když hráč prohraje challenge na sekerky, může obránce označit jako charakter který chce obětovat charakter s prstenem (který je vlastně chráněn proti zabití plot kartou)? Takže to charakter přežije?

A ještě mě teď napadlo - charakter obětuje vždy ten kdo challenge na sekerky prohraje nebo jen pouze pokud prohraje obránce? A pokud prohraje útočník nic se nestane ....

28.10.2011 23:40:17

to Sinuhet
imho ne. neco zabit musi a tohle zabit nejde (tedy si to ani nemuze vybrat na zabiti)

krom toho pokud budes pouzivat slova jako kill a sacrifice tak proste maji ruzny vyznam (ale nevim jestli v agotu vubec sacrifice je)

29.10.2011 10:24:11

cannot
Cannot je ve hře absolutním zákazem, nic ho nepřebije. Tedy lord charakter potom ani nejde označit jako potenciální mrtvolu

30.10.2011 09:13:44

Význam karet Martellů
Ahoj, potřeboval bych vaši pomoc s výkladem několika karet, resp. s pochopením co lze a nelze dělat. Hrajeme jen multi ve třech až čtyřech hráčích. To, že neumíme namíchat vyvážené decky nechám stranou, teď mi jde o tyto karty:
1) Locked Away http://agot.dbler.com/index.php?view=card&arsenalid=20637
Může tuto kartu (efekt) použít i jiný hráč než ten, kdo ji přidal soupeři? (Já Martell přidám attachment Starkovi a vezmu ikonku (po zaplacení influence) a v příštím kole i Lannister může po zaplacení vzít Starkovi ikonku?)
2) Areo Hotah http://agot.dbler.com/index.php?view=card&arsenalid=20647
Po splnění podmínky response mohu zabít i charakter, který se challenge vůbec neúčastnil? (Stark útočí na Marella, Martell prohraje o 4 a pak zabije charakter Lannisterovi?)
Omlouvám se, jestli to jsou hloupé dotazy, teprve začínáme a tohle jsme nikde nedohledali...

30.10.2011 22:36:54

Jay-p
Nemáš se zač omlouvat, klidně se ptej, pokud budu vědět rád odpovím.
ad 1) Uplatňovat efekty na kartách může pouze vlastník karty (pokud není uvedeno jinak), čili hráč který ji zaplatil a zahrál z ruky.

ad 2) Je to přesně tak jak píšeš pokud prohraješ o 4 tak po kleknutí Area zabiješ 1 charakter - může být i tvůj.

31.10.2011 08:04:27

Charitativní aukce

Bylo nebylo - dobročinná aukce
Bylo nebylo - dobročinná aukce
Akt. cena: 666
Končí za: 1 den

Všechny tyto aukce >>

Vybíráme z Bazaru

Set tří malých her - Color chaos, Continuo, Hanabi
Set tří malých her - Color chaos, Continuo, Hanabi
Akt. cena: 290 Kč
Končí za: 3 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas