Fury of Dracula

xxxxxxxxoo hodnoceno 98x (Seznam vlastníků)

Fury of Dracula - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Horror
Herní kategorie: desková hra, kooperativní
Čeština: není
Vydavatelé: Devir
Fantasy Flight Games
Heidelberger Spieleverlag
Autoři: Kevin Wilson
Stephen Hand
Rok vydání: 2006
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Souboj

Tak máme za sebou první hru s přítelkyní (já vím, ve dvou nic moc, ale co nadělám) a zatím tedy trochu zklamání. Hra se táhla a po asi třech hodinách, kdy se téměř nic nestalo jsme se na to vybodli. No, zkusíme to ještě příště nejlíp ve více lidech. Ale prosím radu. Nejsme si úplně jistí, že jsme dělali dobře souboje. Je to tak, že Drákula dá kartu, lovec dá kartu a pak se hodí kostkami? A podle toho kdo hodil víc se vyhodnotí výsledek karet vůči sobě? To znamená, že když lovec bude mít ránu pěstí (myslím že to bylo tohle) a Drákula tesáky, ale Drákula hodí 1 a lovec třeba 5, vyhrál lovec? Bonusy jsme žádný neměli a tohle nám hru úplně zabilo, neb je to zcela nereálný:D Pokud se mýlíme, prosím o vysvětlení pro blbé. Z pravidel to je takové zmatečné. Díky předem.
15.5.2012 11:11:35

Imerator
Já na tom nic nereálnýho nevidím, prostě ho flákneš do těch jeho tesáků :-) Síla karet zbraní je až v tom co se stane když vyhraješ/prohraješ hod kostkou v tý kombinaci zahranejch karet, ale zrovna tenhle soubojovej systém, byť je ve velký míře o náhodě (ale představ si finále kde se díky schopnosti tuším "sense of emergency" napytlíkujou velmi snadno všichni lovci k Draculovi a vyzvou ho buď postupně nebo pak jako tým. On se snaží zdrhnout jako mlha, ale ejhle jeden z lovců má česnek...) se mi hrozně líbí svojí tématičností. To je každej haur, když loví Drákulu, ale když pak stojí proti tobě tak se může stát cokoli...

Já teda musím říct, že Draculu skoro výhradně hrajeme ve dvou a když se to Lovec řádně naučí tak to jsou jedny z nejlepších herních zážitků co mám... byť to zabere cca 4 hoďky, ale to je třeba pro mě plus.

Jen podotknu, že ty karty hraješ lícem dolů a otáčíš je naráz.

15.5.2012 11:24:34

Imperator
Souboj je tak, jak ho popisuješ - skrytě zahrajete taktiku (lovci popř. předmět) a pak odhalíte a hodíte kostkami. Kdo vyhraje, vyhodnotí efekt své taktiky/předmětu vůči taktice/předmětu soupeře. Mně osobně souboj takto vyhovuje, ale samozřejmě nemusí to sedět každému (např. někde na BGG jsem si všiml, že je několik odpůrců tohoto systému a vymýšlí různé alternativy).

Jinak hra ve 2 je u nás úplně běžná a není v tom žádný problém (usnadňují to stojánky na karty, takže hráč za lovce vidí všechny karty přiřazené k jeho lovcům a má to přehlednější, než držet je v ruce). Hra u nás je tak do 2 hodin, protože to hrajeme docela svižně.

15.5.2012 12:17:29

Deskovec, Polulyx1
Díky za info. Takže jsme to hráli správně jak se má. Bohužel asi tenhle systém není úplně to nej pro nás no. Nemám nic proti tomu, že je Drákula ničen kartami předmětů, je mu česnekem zamezeno utéct a podobně. To je naprosto v pořádku a zvyšuje to napětí a variabilitu. Ale příjde mi, že je úplně jedno že je zrovna den a mám třeba čtyři skvělý předměty, kterýma ho můžu zmasakrovat, ale nemůžu, protože kostky padly blbě a pak se Drákula ubrání nějakou slabotou. Zmiňujete nějaké domácí úpravy souboje.. Je již něco v praxi použitelného? Přítelkyně už se snaží něco vymyslet, ale zatím nic nemáme:) Myslím, že FoD je super hra, ale ten princip souboje založený pouze na jednom hodu kostkami jí celou potápí.

15.5.2012 16:26:45 | Upraveno autorem (porovnej)

Imperator
Tak to víš, ač se to tváří jako akce X, je to amér jako prase :-) Ale na všem záleží a dá se tam pracovat s pravděpodobností... jednou se možná nějako haluzí ubrání i proti dvojitýmu kůlu, ale třikrát sotva.

15.5.2012 17:17:07 | Upraveno autorem (porovnej)

Imperator
Ohledně domácích úprav souboje se můžeš zkusit podívat právě na BGG (ale už nevím kde přesně jsem to zahlédl). Mně ten systém vyhovuje, takže jsem žádné vlastní úpravy neaplikoval. I když 1 kostka rozhodne o daném kole souboje - nemá to, podle mě, tak fatální následky, protože díky blafování a odhadování soupeře vznikají zajímavé kombinace a tím pádem z toho leckdy vyjdeš jenom s drobným škrábancem, i když ti zrovna nepadly kostky. Pokud se ti nedaří házet uspokojivé hodnoty, tak je to nepříjemné, ale nám se zatím nestalo, že by souboj (a hody kostkou) rozhodl o vítězi ve hře.

16.5.2012 10:01:11

Vybíráme z Bazaru

Duna Imperium + rozšíření + promo + insert + obaly
Duna Imperium + rozšíření + promo + insert + obaly
Akt. cena: 2600 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas