Fury of Dracula

xxxxxxxxoo hodnoceno 98x (Seznam vlastníků)

Fury of Dracula - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Horror
Herní kategorie: desková hra, kooperativní
Čeština: není
Vydavatelé: Devir
Fantasy Flight Games
Heidelberger Spieleverlag
Autoři: Kevin Wilson
Stephen Hand
Rok vydání: 2006
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Pravidla

Nevíte, proč má Drákula celou sadu "blood counterů"? Tak, jak to hrajeme my, by mu stačil jeden ukazatel stavu jeho krve obdobně, jako mají lovci ukazatele zranění. Nemůžeme na to přijít. Nehrajeme něco špatně?
2.1.2011 21:06:01

kapky krve
No my vždycky položíme všechny kapky na všechny životy na kartě Drakuly a pak je postupňe odebíráme. Ale asi by to šlo stejně hrát jako to hrajete, s jedním ukazatelem. Možná je důvod taky to, že když jede Drakula na moři, tak je dobre kvůli přehledu odebírat životy a dávat je na karty podle toho, jak ztrácí Drakula silu na moři.

2.1.2011 21:09:21

tomasV
Díky.

6.1.2011 22:30:04

Combat
Ahoj, prosimvás, hrajem to správně, že když se lovec dostane do lokace s Draculou, nejprv se vyhodnotí připravený encounter a až potom následuje případná bitva? V těch pravidlech aby se prasopes vyznal :D

Díky!!

17.8.2011 00:46:44 | Upraveno autorem (porovnej)

to Polylux1
Ano, hrajete to správně, Dracula tak může taktizovat s mlhou a podobnými.

17.8.2011 08:44:16

Kapky krve
Podle toho jak si to pamatuju, tak je tam tolik zetonu proto, ze se vsechny davaji na tabulky Drakuly presne jak rikal tomasV. A postupne se odebiraji. Pouzit jeden ukazatel je urcite taky mozne, ale pri cestovani po mori ma drakula odevzdavat zetony na hraci plan mezi karty lokaci.

A hlavni duvod, proc davat vsechny zetony je proto, aby se nahodou nestalo, ze si treba hrac Drakuly stci do tabulky, zeton se posune a nevi kolik mel presne zivotu. No a taky nepoctivy Drakula ma timto znemozneno nenapadne si pristrcit zetonek o zivot vic... :D

17.8.2011 11:02:33

další dvě otázky
je to sranda...

1) Může Dracula zahrát v jednom tahu dvě zvláštní schopnosti? (v našem případě Feed a Wolf Form)

2) Pokud ano, může je zahrát při posledním životě? Jakože vysaje oběť (+1 život), přemění se na vlka (-1 život) a pak teprv uteče o dvě póle?

Díky!

29.8.2011 15:08:40

odpovím si sám
po důkladnějším studiu pravidel jsem našel, kde byla chyba. Feed se hraje lícem vzhůru MÍSTO karty lokace, takže kombinovat ji s Wolf Form je nemožné...

jinak jsem se ale domák, že kombinovat kombinovatelné Draculovy Síly lze.

30.8.2011 17:02:26

Combat
Kde je prosím v pravidlech napsáno, že poté co se pohne hrdina na současnou lokaci Drákuly po vyhodnocení encounteru začne boj?

15.1.2012 19:04:42

RE: Combat
Mimo logiky věci je to i na straně 18, třetí sloupec, "Probojování se ke Drákulovi".

15.1.2012 19:16:09

re
Díky, mě jen mate, žeb u Drákulova akčního kola je to velmi přesně specifikováno zatímco u Lovců to chybí úplně, byť jen zmínkou... Ale ano, dává to smysl a to pravidlo o probojování tomu nasvědčuje.

15.1.2012 20:44:20

Probrání pravidel.
Byl by někdo ochoten my pravidla "dovysvětlit" (třeba po ICQ nebo Sykpe) ? Zatím jsem ještě nehrál, jen mám 1x přečtené.

30.1.2012 10:17:00

ako hrat preskocenie?
nemam teraz pri sebe pravidla ani mapu, ale v pravidlach sa pise, ze preskocit nemozno do hociakeho mesta, musi sa tak ucinit v ramci pravidiel. ok, chapem, ze ked som polovicu svojej cesty absolvoval lodou, tak nemozem ist do mesta, v ktorom som bol este pred plavbou lodou, ale ak som napr. zacinal vo viedni a teraz som napr. v sofii (nemam pri sebe mapu), tak sa mozem vratit znovu do viedne, alebo sa vraciam vzdy len o jedno mesto alebo dve naspat? (kedze drakula sa pohybuje o jedno mesto, alebo ak zahra vlciu podobu tak dve) vdaka za vysvetlenie a priklad :)

30.1.2012 10:58:31

Double back
Jestli myslis schopnost double back tak ta by nemela umoznovat nic vic nez dostat se na misto kam bys moh i normalne, ale kyzena karta je uz polozena na tve ceste. Tak vezmes double back a tu kartu ze svy trasy a obe je das na prvni misto...

30.1.2012 11:14:47

Lovci vstoupí do
Zatím jsem nehrál a proto se ptám.
1) Jak Drakula pozná, že město do kterého vstoupili lovci, je zrovna jedno z vyložených a jak pozná, které karta je to v těch vyložených, když jsou vlastně lícem dolů ?
2) Jak si Drákula pamatuje, ve kterých městech už byl (které už vyložil), pouze tím, že mu chybí v balíčku ?
Díky za odpovědi.
Možná v těch pravidelch trochu plavu ... :-(

1.2.2012 11:51:31 | Upraveno autorem (porovnej)

BladeBrown
Tych vylozenych miest nie je zas az tolko, aby si to nepamatal. Alebo s pouzitim zasteny si moze na malej mapke, ktoru ma, vyznacovat mesta, ktore ma vylozene (fajn su na to male koralky).

1.2.2012 11:56:00

Koralky
2 Miri.
Diky, koralky jsou dobry napad, zastenu + mapu planuji vytisknout z BGG.
EDIT:
Uz jsem nasel podobne reseni na BGG:
http://boardgamegeek.com/image/979011/fury-of-dracula?size=large

1.2.2012 11:57:18 | Upraveno autorem (porovnej)

Pomoc začínajícímu hráči - Útěk(mlha) vs. Útěk(člověk)
Ahoj,

můžete prosím poradit, zda existuje nějaká situace, kdy se vyplatí použít spíše útěk v podobě člověka, než útěk v podobě mlhy? Samozřejmě za předpokladu, že je noc.

Druhá otázka je směřovaná na ukazatel času na mapě. Nenašel jsem to v pravidlech(přestože to tam určitě někde bude), ale předpokládám, že čísla u denního období je modifikátor pro bojovou kostku Drákuly, je to tak?

Díky.

17.4.2012 08:42:16

Deskovec
Clovek vs. mlha - v noci se utek v podobe cloveka nevyplati, pokud jsi se teda predtim nepokusil neuspesne o utek v podobe mlhy. Coz by znamenalo, ze ji nemuzes pouzit jako dalsi kartu, ale i tak je lepsi pouzit v noci netopyry nez cloveka.

Nejak nevim, ktere cisla myslis. U ukazatele casu jsem zadne cisla nenasel.

17.4.2012 09:08:53

Raven
Úplně jsem přehlédl, že nemůžeš použít 2x stejný po sobě. To pak začíná dávat smysl. Díky.

Ty čísla na mapě jsem zjistil, že je nějaký doplněk, který u hry běžně není. Kamarád u kterého jsme to hráli, si pořídil tento doplňkový dílek(zřejmě nějaký home-made), kterým překrývá část na mapě - takže to není nic z originálu.

Každopádně díky za odpovědi.

17.4.2012 10:09:19

To Deskovec:
V případě stažení mého překladu kompletní herní mapy jsou ty čísla už přímo vložena k časomíře. Není samozřejmě nutné je používat a znamenají plusové resp. mínusové bonusy k Drákulově kostce při souboji. Nápad je odněkud ze světa, já to tam pouze rovnou zakomponoval:)

15.5.2012 11:14:04

Nohsledi
Nejak jsem to v pravidlech bud prehledl nebo se mi to nedari najit.. Kolik zivotu maji nohsledi?

17.2.2016 10:27:17

Vybíráme z Bazaru

Na vlnách neznáma
Na vlnách neznáma
Akt. cena: 700 Kč
Končí za: 4 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas