Fury of Dracula

xxxxxxxxoo hodnoceno 98x (Seznam vlastníků)

Fury of Dracula - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Horror
Herní kategorie: desková hra, kooperativní
Čeština: není
Vydavatelé: Devir
Fantasy Flight Games
Heidelberger Spieleverlag
Autoři: Kevin Wilson
Stephen Hand
Rok vydání: 2006
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Neobvykle situace

Ahoj,
pokud zahraji kartu Rozbouřené moře na oblast, kde je Drakula, pak je na karte (ceskem prekladu) napsano,ze:
"Je-li v určené mořské oblasti Drákula, je jeho karta polohy odkryta a okamžitě se musí přesunout do některého přístavu v této oblasti (určí Drákula), který je také odkryt."
Co znamena "okamzite se musi presunout"?
Znamena to hned jak bude na rade, potom co odehraji vsichni lovci nebo ihned mimo sve kolo.
14.9.2009 13:03:53

Neobvykle situace
My osobne to hrajeme az se dostane Drakula na radu, ale nevim jestli je to spravne....

14.9.2009 13:05:29

Jeste jednaneobvykla situace
Pokud lovec vstoupi do mesta, kde je prekvapeni a zahraje kartu Varovan, muze Drakula pote zahrat kartu Houževnatý oblíbenec?

14.9.2009 13:18:19

Zahrani vice karet past popr. popkrocile planovani v jednom souboji
Kdyz zahraji pred zacatkem souboje vice karet past popr. popkrocile planovani, pak se bonusy scitaji nebo ne?

17.9.2009 10:47:26

Re: Zahrani vice karet past ...
My to hrajeme tak, ze se bonusy nescitaji a muzem hrat jenom jednu stejnou kartu za boj, pricemz karty trap a advanced planning se navzajem rusi, takze je mozne hrat potom dalsi kartu trap nebo advanced planning. Nevim jestli jsem to vysvetlil zrovna dobre, ale pri hre je to uplne jednoduchy princip.

K te druhe otazce ti neporadim, protoze nemam ted hru u sebe a navic neznam jmena karet v cestine. Co se tyce prvni otazky tak do takove situace jsme se jeste nedostali, takze nevim jak bysme to resili. Ale asi by se presunul okamzite po zahrani karty.

17.9.2009 16:55:07

to Jumbo
Ahoj,
na Rozbouřené moře přesunujeme Drákulu hned, bonusy karet při boji se nekumulují, ale pokud je jedna zrušena můžeš použít další stejnou. Hru nemám u sebe a delší dobu jsme nehráli, tak na toho Houževnatého oblíbence teď nevím odpověď.

18.9.2009 10:29:09

Rozbourene more
Takze kdyz Drakulu presouvate ihned, tak potom novou kartu polohy pokladate na soucasnou kartu morske oblasti nebo posunete celou Drakulovu cestu a na uvolnene misto polozite novou kartu polohy?
A pokud posouvate Drakulovu cestu, tak co s zetonem prekvapeni? Dojde k jeho zrozeni?

18.9.2009 12:41:13

A dalsi dotaz
Kdyz je v noci odkryt zeton Novy upir, pak ktera karta ma prednost? Svadeni zahrano Drakulou nebo karta Varovan zahrano lovcem? Popr. jak resite tuto situaci ....

18.9.2009 13:39:14

Hypnoza
Ahoj,
kdyz hrajete kartu Hypnoza a hodite 3 az 6, pak Drakula odkryje soucasnou pozici a rekne, kam se bude v pristim tahu pohybova a odkryje vsechny Vampiry i s kartou polohy nebo bez nej?
Jak to hrajete. V ceskem prekladu si nejsme jisti timto pravidlem.
Diky za odpoved ....

12.10.2009 13:53:32

Hypnoza
Zatím jsme to hráli tak že se jen otočí žetony upírů, nic víc. Imho i na té kartě se mluví jen o žetonech, nikoliv o kartách lokací.

12.10.2009 14:42:13

Jumbo
Hypnosis: Odkryji se jenom Upiri na zetonech a soucasna poloha, ostatni lokace zustanou tak jak jsou.
Forewarned & Seduction: My to resime tak, ze i kdyz Dracula zahraje Seduction tak Hunter to muze zrusit kartou Forewarned, protoze je to porad encounter(nastraha nebo jak se to preklada). Takze Forewarned "prebiji" Seduction:)

12.10.2009 15:47:15

Raven
Ahoj,
diky za vysvetleni karty Hypnoza.
Ohledne Forewarned a Seduction to hrajeme teda jinak. V pravidlech je, ze Drakula ma jako prvni zahrat kartu udalosti a proto pokud u nas chceme tuto kartu zrusit, pak jedine kartou Good Luck nebo Great Strength jako protiakce na tuto kartu.

13.10.2009 09:38:34

dotaz na pravidla
mozno som slepy a nechapavy,ale chem sa spytat:
1.ak pride lovec na sucasnu drakulovu polohu,musi celit najprv prekvapeniu a potom bojovat s draculom,alebo naopak?
2.Pokud je žeton Posvěcená země (Consecrated Ground) položen na město, které se nachází na
Drákulovo cestě (Dracula's Trail) anebo v katakombách
(Catacombs) je toto město okamžitě odkryto.
Pokud je v tomto městě přímo Drákula, musí v dalším kole z tohoto města odejít.

mam to chapat tak,ze drakula v dalsom kole nemoze zahrat kartu hide?(ved aj tak sa musi kazde kolo presunut)

23.7.2010 12:04:18

dajo26
1. překvapení asi myslíš encountery, a ano nejdřív musí potkat encountery (setkání) na dané lokaci a pak (jestli mu stále neskončilo kolo-třeba mlhou nebo netopýry) musí bojovat s Drákulou.
2. Ano, pokud je v lokaci kde je Consecrated Ground žeton, tak nemůže zahrát ani jinou kartu která nezmění jeho aktuální lokaci (dark call, feed).

23.7.2010 12:15:09

to dajo26
Ahoj,
otázka 1 mě taky zajíma. TeĎ se nám to stalo vpondělí a nakonec, když jsem to nemohl nikde rychle najít jsem řekli že první překvapení, pak Drakula.
Ono jsou 2 situace:
1) je pro tebe výhodné, aby se lovec setkal s překvapením - nechceš bojovat a máš tam něco co lovce zastaví nebo chceš bojovat a je tam něco co lovce oslabí před bojem
2) nechceš aby se s překvapením setkali - to se stalo mi - měl jsem tam upírka a lovec na mě přišel v poslední hodině dne, tudíž mi upírka jen tak mezi řečí zabil.

K otázce 2), myslím si že město musí opustit - karta to přímo přikazuje a tudíž nelze použít Hide. Ale namám to nikde ověřeno, pravidla u sebe nemám. Jen by mi to přišlo logické.

23.7.2010 12:15:28

to dajo26
1) viz Raziel
2) viz pravidla strana 23: "In the case of Consecrated Ground, if the Consecrated Ground marker is placed in a location in Dracula’s Trail or Catacombs, that location is instantly revealed. If Dracula is at the location he must move away from that location at the start of his next turn."
Tedy pro neangličtináře, pokud je žeton Consecrated Ground položen do města, které je na Draculově cestě nebo v Katakombách, musí se tato karta v cestě ihned odkrýt (a navíc se z ní vyhodí všechny encounter žetony, to je řečeno v pravidlech o odstavec dříve). Pokud je Consecrated Ground zahrána na lokaci, ve které se Dracula zrovna nachází, je tato karta odkryta a Dracula z ní musí příští kolo odejít (tedy ne ihned, ale až ve svém nejbližším pohybu). Nemůže tak zahrát ani žádnou Power kartu, která by mu umožnila v městě zůstat.

23.7.2010 13:05:19

ROzbouřené moře
Ahoj,

nemáte někdo nějakou podloženou odpověď na tu Jumbovu otázku? My to tedy taky hrajeme tak, že Drákulu přesouváme z moře do přístavu ihned, tedy mimo jeho kolo, ale není mi tam jasné, jestli kartu přístavu pokládat na kartu moře nebo jako novou kartu do trailu.
A předpokládám, že stejný případ je, když Drákula utíká jako netopýr (může se přesunout o jedno nebo dvě města).

30.3.2012 10:04:09

ROzbouřené moře
Tak na FFG fórech jsem našel, že to hrají tak, že dávají další kartu.

A ten útěk v podobě netopýra byla zbytečná otázka, protože by tam snad na kartě mělo být, že se karta předešlé (z které utíkal) vymění za současnou (kam utekl). Jen se nemohli dohodnout, co udělat v případě, že poslední karta není lokace, ale karta Hide.

30.3.2012 13:00:37

Vybíráme z Bazaru

Robin Hood a jeho dobrodružství
Robin Hood a jeho dobrodružství
Akt. cena: 810 Kč
Končí za: 14 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas