Fury of Dracula

xxxxxxxxoo hodnoceno 98x (Seznam vlastníků)

Fury of Dracula - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Horror
Herní kategorie: desková hra, kooperativní
Čeština: není
Vydavatelé: Devir
Fantasy Flight Games
Heidelberger Spieleverlag
Autoři: Kevin Wilson
Stephen Hand
Rok vydání: 2006
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

může hrát neangličtinář za Drákulu?

Mám dotaz ohledně hraní této hry s neangličtinářem. Jsou zde přeložené event karty což je super, ale předměty, Tactic a Power cards ne, takže nehrozí, že by mohl neangličtinář hrát za lovce. Ale hádám, že drácula potřebuje jen event karty + 8 tactic karet, 5 agent karet a 5 power karet. Eventy jsou přeložené a těch 13 karet není problém přeložit jen do wordu bez grafiky. Je moje úvaha správná? :). A ještě by mě zajímalo jestli se to dá hrát v pohodě ve dvou s tím, že jeden je drákula (neangličtinář) a druhý hraje za všechny lovce.
27.3.2010 14:49:06

Beholder
Ahoj, pokud jsi zakoupil hru s návodem, tak je tam překlad všeho, pokud ne, tak je komplet návod v podpoře na stránkách Blackfiru. Takže i neangličtinář může v pohodě hrát jak za Drákulu, tak za lovce. Hra ve 2 hráčích nejen, že je možná, ale je i super. My Drákulu hrajeme pouze ve 2, a když jsem ho jednou vzal do klubu a zahráli jsme ho ve více lidech, nějak to nebylo ončo. Takže tuto hru vřele doporučuji pro 2 hráče.

27.3.2010 17:55:54

Aldomoro
Ať koukám, jak koukám, tak překlad předmětů nikde nevidím :).

Každopádně díky za info ohledně hry ve 2.

27.3.2010 18:04:07

pre 2
2 hru hrat mozu, ale osobne davam prednost 3 alebo 5 hracom, je to vycsia zabava. Pri 2 hracoch chyba dedukovanie a dohadovanie o taktike medzi hracmi.

27.3.2010 18:07:21

to Beholder
Dracula opravdu nepotřebuje kromě Event karet angličtinu v podstatě vůbec. Text na jeho bojových kartách a agent kartách je skoro nulový (kromě nějakých slabůstek, že pistole má +1 na hod, apod.). Pohybové karty neobsahují žádný text kromě názvu města.
U lovců jsou Itemy trošinku složitější, ale taky nic hrozného, občas je tam trochu textu.
Takže pokud máš přeložené Eventy, tak za Draculu v pohodě bez znalosti angličtiny, za Lovce v podstatě taky, ale už to bude trochu horší.
Co se týče hry ve dvou, tak my jsme ji nezkoušeli, ale bez toho dohadování a hádání mezi hráči to nebude taková sranda. Ale to je jen můj neerudovaný dohad.

28.3.2010 01:55:35

to all, hra ve 2
mě stačí, že je to možné hrát ve dvou :). Mám třeba velmi dobrou zkušenost z hraní Descenta ve dvou. Je to jistější, že hráč za hrdiny/lovce si zodpovídá za své činy sám a nehrozí ten klasický opruz v kooperativkách - "jeden jim všem káže" :)

28.3.2010 10:50:46

to Beholder
Jen doplnění, páč to tu ještě nikdo neřekl. Hru hraje vždycky Dracula proti všem čtyřem lovcům, nezávisle na počtu hráčů. Znamená to tedy, že ve dvou hráčích bude jeden hráč hrát za všechny 4 lovce. Každý lovec má svoje skryté Eventy a svoje skryté Itemy a tím pádem budeš furt šachovat s kartami, pokud si je nebudeš pamatovat (jsou to 3 eventy pro každého a 3 itemy pro každého, takže 12 event a 12 itemů + 1 event/item od Dr. Sewarda, který toho unese víc). Itemy určitě nemůžeš smíchávat dohromady a musíš je striktně držet u každého lovce zvlášť. U Event už to není takové strašné, ale taky by měly být drženy zvlášť, protože se často hrajou v kole příslušného lovce a pořadí lovců je ve hře pevně dáno. Tak jen abys věděl, že z toho bude nakonec slušný mariáš :-)

28.3.2010 11:03:44

ad hra ve dvou
Vzhledem k tomu, že hráči za lovce hrajou vždy se všemi lovci, tak při hře dvou hráčů můžou vznikat prostoje při tahu lovců. Draculuv tah je většinou celkem rychlý, ale když druhý hráč hraje za všechny čtyři lovce tak se to může protáhnout. Navíc jak psal Kadaver může vznikat trochu chaos v kartách.
Myslím, že FoD je nejlepší ve třech hráčích.

28.3.2010 11:24:07

ad Raven
Jelikož jsme to ve dvou nehráli, tak nemůžu přesně soudit, ale předpokládal jsem, že právě ve dvou hráčích budou prostoje minimální. Teda pokud není hráč za lovce těžký schizofrenik a nemění strašně rychle názory. Největší prodlevy u hry právě sleduju v tom, jak se lovci ve svém kole dohadují, kdo kam půjde, protože ten si myslí, že je nejlepší to a ten zase, že to a než se dohodnou, tak si Dracula může jít dát kafe. Ehm, promiňte... Tak si Dracula může jít narazit nějakou pannu při slunečním svitu a labužnicky si pochutnat na její karmínové tekutině :-)

28.3.2010 11:31:06

Oprava
Sakra, já už jsem z toho Tonda... Samozřejmě že při měsíčním svitu a ne při slunečním. To by mu asi panna moc nezachutnala...

28.3.2010 11:34:24

prostoje
přesně tak, já předpokládám že ve dvou budou prostoje minimálně stejné, spíše kratší. O tom, že hraje hráč za lovce se všemi čtyřmi vím. No uvidíme, láká mě to. zatím je Dracula stejně vyprodaný...

28.3.2010 11:39:19

Vybíráme z Bazaru

Detektiv po stopách zločinu
Detektiv po stopách zločinu
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 5 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas