nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Full Thrust

Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: válečná
Čeština:
Vydavatelé: Ground Zero Games
Portal Games
Autoři: Jon M. Tuffley
Rok vydání: 1992
Sdílej: Facebook, Google+

Popis hry

Upravit

2059 - Laboratoř  L5 Gildersteinovy nadace zmizela z oběžné dráhy.
2062 - Nadace odhalila pravou příčinu zmizení laboratoře.
2067 - Gildersteinova nadace odstartovala první nadsvětelný pilotovaný let mimo sluneční soustavu.
...
2143 - Bylo ustaveno Vesmírné velitelství spojených národů(UNSC), jehož účelem je zamezení konfliktů ve Vnitřních systémech, a poskytování mírových sborů vnitřním koloniím v případě potřeby. Kvůli nátlaku několika mocností nemá UNSC mimo vědeckovýzkumných operací žádný mandát ve Vnějších světech.
...
2184 - Rozvědka flotily Nové Anglické Konfederace (NAC) zajistila první identifikovatelné trosky mimozemského původu, které zbyly po incidentu na Angel II. Lidstvo poprvé v historii získalo důkaz, že existují i jiné rozumné formy života - a že tyto útočí na lidská osídlení.

Full Thrust je taktická válečná hra, ve které se na hrací ploše mohou střetnout až celé flotily vesmírných lodí. Je koncipována jako hra s miniaturami, a pravidla obsahují jak autorské dějové prostředí 22. století a předpřipravené statistiky, tak návod ke konstrukci lodí umožňující hru adaptovat na jakékoliv SF prostředí - existují již konverze do Star Treku, Star Wars a Babylon 5.

Jako většina vesmírných her nelpí příliš na realismu, ale přinejmenším implementuje zákon setrvačnosti a jako variantu nabízí i vektorový režim pohybu. Čím se ale FT především liší od jiných her svého druhu je systém plánování pohybu a jeho současná realizace, jak je patrné i ze (zjednodušené) struktury kola:

  1. Plánování: Každý hráč napíše skryté rozkazy pohybu pro své lodě (změna rychlosti a směru lodě), které jsou limitované výkonem lodních trysek.
  2. Pohyb: V přesném souladu s napsanými rozkazy hráči přesunou lodě a zanamenají jejich aktuální rychlost.
  3. Palba: Hráči se střídají, a postupně střílí ze všech svých lodí, které mají nepřítele v některém ze svých palebných polí.

V pokročilé verzi pravidel se ještě přidají fáze pro pohyb a akce torpéd a stíhačů a fáze oprav.

Veškerá pravidla jsou ke stažení na www.groundzerogames.net - v současné chvili jsou to pravidla druhé edice až edice 2.5. Kvůli roztříštenosti pravidel do několika knih, dlouhému čekání na třetí edici a díky benevolentnímu přístupu autora je k dispozici i kompendium Full Thrust - Cross Dimensions.

Autor: Longshanx