Formula D - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 10
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Současnost, Sport
Herní kategorie: desková hra, závodní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Asmodée Editions
Autoři: Eric Randall
Laurent Lavaur
Rok vydání: 2008
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy

Tak jsem to dnes dvakrat zahral a ackoliv je to vyrazne nahodna zalezitost a nahoda tam hraje slusnou roli, tak jsem se u toho vyborne bavil. Priste musime misto ctyr hrat aspon v osmi ve stajich po dvou, to bude mazec:)
30.8.2009 22:45:47

DD

Dojmy
Jojo chce to urcite hrat ve vice lidech, aby se tam projevily veci jako zablokovani drahy, kolize a podobne. Hrali jsme to zatim v 6ti lidech (formule i street race) a taky jsme se fine bavili. Jeste nas ceka pridat vliv pocasi a vymeny gum, ktere jsme zatim do naseho hrani nezaradili.

19.10.2009 14:07:58

složitost?
Jak moc jsou složitá pravidla hry? Vidím, že je hra pro děti od 8 let, ale je skutečně schopné osmileté dítě hrát samo, respektive takto staré děti hrát sami tuto hru bez dohledu starších, kteří by kontrolovali, jestli hrají dobře?
Děkuji za odpověď.

21.11.2010 20:42:19

to Deth
Tak prave v tom je vyhoda, ze to ma dvoje pravidla, zakladni a slozitejsi, v tech zakladnich se nehraje na pocasi a mas jen jednu tabulku, kde odebiras body zdravi, kdezto v tech slozitejsich hraje pocasi svou roli a zalezi na tom jake gumy obujes. A tabulka zdravi je rozdelena na motor, gumy, brzdy a ja nevim co jeste. Myslim, ze osmileti by potrebovali mozna poradit v te komplexnejsi verzi. Jinak k tomu vysly dalsi dve mapy + daji se pripadne jesten nekde sehnat mapy okruhu z Formule De, coz je vlastne puvodni predloha

21.11.2010 21:59:01

Deth
No ja ti nevim, nechci osmilete deti podcenovat, ale tohle vyzaduje i pro zakladni hrani docela planovani a pravidla nejsou az zas tak jednoducha... Myslim, ze u nich by se to zvrhlo jen na hazeni kostkou a sibovani formulek podle toho, co padlo... Nahoda tam hraje roli dost, ale planovat je treba...

22.11.2010 10:50:28

a co kvalita překladu
Jak se vám líbí komplet česká verze? Máte už někdo zkušenosti?

22.11.2010 13:10:15

CZ
Já to mám v CZ a ono na těch pár stranách pravidel (nikde jinde text není) toho nešlo moc pokazit, nehledě k tomu, že samotná origo pravidla jsou napsaná dost hloupě až z názorných příkladů pochopíš řešení herních situací. Každopádně jsem s CZ verzí dost spokojený, už jen proto, že je výrazně levnější než anglická.

22.11.2010 23:08:27

Merlin
Dokazu si predstavit spoustu her, ktere ma BF pod sebou a lokalizace by tam mela vyrazne pridanejsi hodnotu. Tady prelozili pravidla, komponenty na sobe text nemaj, takze jak rika Eyron, nebylo moc co zkazit. Zaroven taky musim pochvalit za cenu, ta je velmi dobra.

23.11.2010 10:29:20

to Aneken, Eyron
Mě jde spíš o kvalitu překladu, neb je to mé dílko :-) Tak jestli tam nejsou nějaký boty nebo tak... I co se týče vhodné české terminologie...

23.11.2010 12:30:57

Česká pravidla Blackfire
Našel jsem jednu zásadní chybu v pravidlech. U kolize je uvedeno, že poškození vzniká při hodu "1 až 4", což je špatně. Správně má být poškození pouze při hodu "1".
V základních pravidlech to snad ani tak moc nevadí, ale v plných je to docela drsné, vypadalo to spíše jako destruction derby ;)

Edit: ještě je škoda, že není v krabici nějaká referenční karta tabulek a charakterů, protože to listování pravidly, zvláště ze začátku, je nekonečné a mám pocit, že mi pořád něco uniká.

27.12.2010 12:29:14 | Upraveno autorem (porovnej)

to Voren
Zajímavé, díky za info. V základních pravidlech je to dobře, chyba je v těch plných.... koukám teď do PDF, ze kterého jsem překládal, a je tam fakt doslovně

If he rolls a number between 1 and 4 his car loses 1 WP.

V plných pravidlech je opotřebení skutečně jen při hodu 1 ...

Nějak nechápu tu logiku, proč je zrovna tohle v pokročilých pravidlech jinak než v základních?

27.12.2010 13:10:36 | Upraveno autorem (porovnej)

Merlin
není to tím že v plných pravidlech odebíráž body přímo z karoserie a těch je poměrně málo - v základních pravidlech odebíráš body všeobecně ze zásobníku, kterých je "hodně"

dlouho jsme to nehrál tak to snad nepletu, ale takhle bych si to vysvětloval

27.12.2010 13:17:14

to Seils
Aha, vidíš, to bude asi ono... Logiku to má... V základu máš 18 bodů celkově, v pokročilé hře na karosérii může být 1 - 7 bodů ...

27.12.2010 13:23:29

Vybíráme z Bazaru

Equilibrix connect
Equilibrix connect
Akt. cena: 750 Kč
Končí za: 12 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas