Forbidden Stars

xxxxxxxxxo hodnoceno 58x (Seznam vlastníků)

Forbidden Stars - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Fantasy Flight Games
Autoři: Corey Konieczka
James Kniffen
Samuel Bailey
Rok vydání: 2015
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Rozšíření v CZ

Zdravím,

právě jsem nahrál soubory přeložených karet a přehledových pravidel pro rozšíření, které přidává 6 nových frakcí - jmenovitě:

  • Imperial Guard
  • Necron
  • Tau
  • Tyranids
  • Sisters of Battle
  • Dark Eldar

Kvůli omezení velikosti jsou soubory mírně zkomprimovány, takže pokud by vám to vadilo, tak vám můžu poskytnout soubory větší kvality.

 

 

22.11.2021 14:45:23 | Upraveno autorem (porovnej)

paráda!

 

23.11.2021 20:23:24

Skvělá práce, jen tak dál! Díky

23.11.2021 22:15:24

Rádo se stalo, kdyby někdo našel nějaké chyby nebo by sehnal fonty a chtěl to s jednotit s původním překladem na 100% , tak není problém a předělám to. 

25.11. - Update Karet Frakcí a Událostí, opraveno pár chyb

24.11.2021 13:55:31 | Upraveno autorem (porovnej)

Update 26.11. - Opraveno několik chyb, jmenovitě:

AKČNÍ KARTY:

  • Kobercové bombardování: Opraven překlep
  • Mycetické spóry: Upřesnění zda jsou jednotky zdarma či nikoli.
  • Nekonečné zástupy: Opravena záměna symbolu akce.

KARTY FRAKCÍ
Necroni

  • Temný portál: Přidáno klíčové slovo “V aktivním planetárním systému”

Imperiální garda

  •  Masivní produkce: Přidáno klíčové slovo “V aktivním planetárním systému”
  •  Na zadní straně opraven název Továrna (Místo Pevnost)

Bojové Sesterstvo

  • Opraven název jednotky 
  • Na zadní straně opraven název Továrna (Místo Pevnost)

26.11.2021 15:24:12

@bounty 

ahoj Protože se pripravuje s tangramem tisk anglicke verze a udekat i CZ by bylo lákavé mám tři otázky 

  1. je to uz komplet , všechny karty všechny frakce ?
  2. vidim ze děláš jeste nějaké korekce , čekás este nějaké změny ? Pripadme dal by se garantovat termín když už budeš mít vše revidované ?
  3. figurky jsi zkoušel i tisknout ? 
    ja zkoušel tisk pla ale tam byl výsledek slabý a pri SLA jsme zase dostal cenou nabídku na jeden komplet 600€ co je trochu dráha sranda 

26.11.2021 18:30:21

@paladin91 

  1. Ano je to celé hotové (Má herní skupina přemýšlí ještě nad Dark Eldar frakcí)
  2. A) Těžko garantovat, já to již mám vytištěné a už jsme s tím i hráli, myslím si, že chyby tam jsou, ale jelikož jsem si to vytiskl na tiskárně → slepil → zalaminoval, tak případná dodatečná oprava je otázka hodiny. Snažím se to opravovat v momentě, kdy se na něco přijde. Myslím si, že tolik chyb tam, zase, ale nebude. – B) Tolik k chybám jako chybám, co se týče “korekce grafické" tak jak už jsem psal, není tam použit stejný font jako v původním, a dokud se nesežene stejný tak jej nemůžu sjednotit, pokud se nesežene tak budu muset někoho poprosit, aby dodělat diakritiku do anglického. (Opět je to na vašem názoru, já si myslím ,že můj vybraný font je hezčí O:) a spíš bych si upravil původní překlad na můj) – C) Nakonec je tu ještě poslední problematika - 4 frakce: IG, Necron, Tau, Tyranids jsou vybalancované a hratelné, nicméně SoB je tvořeno dle nejnovější (datově), dokonce v době překladu jsem si vytvořil kartu frakce svou (graficky) , neboť shodou okolností vyšla tato verze v době překladu. Nicméně tato frakce není testována a proto k změnám nejspíše dojde a nevím jak k zásadním. 
  3. Pokud jste to plánovali tisknout v anglickém jazyce, tak byste to stejně museli vytisknout 3D nebo? :) Každopádně já jsem si na své SLA tiskárně vytiskl všechno od žetonů Akcí, Kontroly, Cílů, bojových žetonů a žetonů výhod, prakticky všechny žetony mám 3D vytisknuté, včetně ukazatelů zdrojů. Figurky jsem tiskl a je fakt, že některé obzvláště figurky Tyranidů jsou možná trošku náročnější. Co se týče ceny, tak nabídka od tiskařů je pochopitelná, protože je s tím práce, ale když si to tiskneš sám a počítáš jen cenu materiálu a né času. Tak mě vyšel 3D tisk celého Forbidden Stars s 231 žetony, 35 stavbami, 9 ukazateli zdrojů a 245 figurkami stál kolem 6000,- +/- 1000,- kč. (Nemám tušení kolik z té částky je za 140 figurek tohoto rozšíření) 

Samozřejmě lze nahradit 3D figurky vytisknutými “žetonami” na papír - čtvrtku. Co vím, tak Rusové běžně hrají hry s takto vytvořenými náhradami a taky to funguje.

To už záleží jestli jsi zastáncem jednoho nebo druhého citátu od úživatelů ze zatrolenek: Hromada plastu nedělá hru lepší // Když to dobře vypadá, tak se i dobře hraje :D

 

26.11.2021 19:24:27

@bounty 

ještě dvě otázky - systers of battle si vzal kde ? V tech originál eng podkladech to nevidím 

naopak v ten původních byli modeli pro DE ale další karty a podobne tam také nevidím 

diky

 

27.11.2021 15:32:09

Jen tak pro info: Já dal jednu armádu za cca ½ litru resinu. Takže přibližně tak 300 Kč za armádu. Což není zase tolik. Ale je pravda, že to sežralo spoustu času, ten nepočítám.

27.11.2021 17:53:27

@Milford To tak zhruba sedí, pokud je člověk zkušenej a nedělá tunu podpěr jako já :D , pak už záleží jestli lidi budou tisknout i žetony akcí a nadvlády.

 

@paladin91 Nevidím druhou otázku, ale jak už jsem psal v mém slohu, sisters of battle mají 3 verze, první je zde:

https://boardgamegeek.com/thread/1758959/great-crusade-adepta-sororitas-sisters-battle-fact/page/1

druhá je zde:

https://mega.nz/folder/kChUgDDJ#jjj89Gi_1EpA911LdIdezg

Z té jsem vycházel a začal překládat, jenom karta frakce se mi nelíbila a tak jsem si udělal svou. Pak se však během tvorby objevila třetí verze zde:

https://boardgamegeek.com/thread/2750261/symphony-war-expansion-adeptus-mechanicus-dark-eld

Takže prakticky vše bylo dělané s předlohou třetí verze, nicméně ta je myslím nejméně testovaná, pro mě však nejvíc zajímavá.

 

 

27.11.2021 18:35:59

Update 27.11. - Opraveno několik chyb (pár nesrovnalostí) a začal jsem to házet do fontu dle Morteho překladu. Děkujte @Tangram za počeštění. Do příštího víkendu to nejspíš bude celkově dokončeno.

Pořád platí, že pokud naleznete nějaké chyby, tak je prosím hlašte, přece jenom je to pro vás, já si je můžu opravit kdykoli :) 

Jinak… https://ibb.co/8cr24Md :D

27.11.2021 20:06:55 | Upraveno autorem (porovnej)

@bounty 

poznam odkaz s temi 3D soubory kde jsou ty první 4 + DE jednotky , jsou někde i ty další ?sestři, mechanikus, inkvizice ?

 

mas někde ty svoje stl soubory na zetony , pocitadla …..

28.11.2021 13:51:38

@Milford 

300 není špatná cena , a byl by si ochotný ty armady vytiskout ? kdyžtak Navrhni cenu za komplet jedné sady dik 

28.11.2021 13:53:42

To se bohužel omlouvám, ale …

  1. Ted v zimě netisknu, jelikož tisknu venku v nářadáku a když je zima, tak se to blbě chytá na platíčko.
  2. Je s tím hrozně práce. Bylo to cca 10 tisků na jednu armádu, takže i když bych nepočítal tu dobu co to tiskne samo, tak určitě nejméně 10 hodin. (příprava souboru, zpracování figurek, příprava na další tisk.)
  3. Asi to nejdůležitější, podle mého ta kvalita není dobrá na prodej.. Před zazimováním jsem si tisknul SW Rebelii a X wing občas nemá křídlo, které se ulomilo při odstraňování podpěr, AT-AT nemá občas nohu, jelikož kloub byl tenčí než podpora a tak taky odpadla při odstraňování. Muselo by se to asi upravovat v nějakém programu a na to zase nemám čas/náladu/trpělivost. 

Na tisk zkus kontaktovat někoho, kdo to tiskne na prodej. Např nick Wlčina, nebo tak nějak.

Popřípadě je možnost si pořídit vlastní Resin tiskárnu. Obsluha je naprosto bezproblémová. Instalace je pouze kalibrace home pozice. Podle návodu na YT by to zvládnul každý. A cena je jak za 2 deskovky. Okolo 6 000 Kč.

28.11.2021 19:24:56

Poslední Update k 1.12.2021 :

Vše bylo předěláno do původního fontu, přidáno do hezčích tisknutelných formátů (stále však nižší kvalita).

Přidán navíc překlad Dark Eldarů.

Soubory čekají se na schválení adminů.

 

Snad si překlad užijete :) 

 

1.12.2021 16:30:28

Na požádání nahrávám alternativní verzi imperiální gardy.

Přidány alternativní bojové karty a karta frakce Imperiální Gardy.

Změna z Warhound Titána na Banesword.

:)

8.12.2021 07:35:38

Vybíráme z Bazaru

Modern Art
Modern Art
Akt. cena: 430 Kč
Končí za: 11 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas