Fields of Fire

xxxxxxxooo hodnoceno 3x (Seznam vlastníků)

Fields of Fire - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 1
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: 2. světová válka
Herní kategorie: válečná
Čeština: není
Vydavatelé: GMT Games
Autoři: Ben Hull
Rok vydání: 2008
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

herní doba, porovnání

Ahoj,

zvažuji nějakou solitérní wargame a líbilo se mi toto nebo Combat.

Dá se opravdu tato  hra zahrát do uvedených 90 minut? Ten combat třeba hlásí mnohem delší časy. Nebo máte i jinou hru? Nechci nic od DVG, tam jsem už něco měl a nechytlo mě to.

22.11.2021 18:11:02

IN

Konečně pořádný dvě hry na sólo..:)

Combat má z počátku mise, které se dají zahrát za rozumnou dobu. U Fields of Fire nevím nevím. Možná, když vklouzneš do pravidel, tak se asi mise za 90min udělat dá, ale z počátku počítej s trojnásobkem..:) Obě hry jsou ale výborné!

----------------------
Majitel liščí krabice

23.11.2021 09:07:45

Ahoj,

herní dobu Fields of Fire nevím, zato vím, že časová investice do učení se pravidel je naprosto obludná. Chvilku jsem o tom pročítal fóra, pustil pár videí, přeletěl pravidla… A vzdal to. Ta hra má příšerně napsaná pravidla a je opravdu hodně hodně složitá. Prakticky všichni se shodnou, že nejlepší je přečíst si zhruba pravidla, pak sjet cca 10 hodin instruktážních videí, pak si znovu přečíst pravidla. A pak teprve vytáhnout hru a zkusit pomalu hrát. A čeká tě hodně dalších hodin prokousávání se hrou, než to začneš hrát a užívat si to. Na druhou stranu je to prý asi nejlepší a nejreálnější simulace pěchotního boje, velení atd. co se dá sehnat. Já tomu rozhodně čas věnovat nebudu. 

Combat jsem nehrál, ale připadá mi jako hra, kde mechanismus a práce převládá nad zábavou. 

Solo jsem hrával opravdu hodně a nejvíc mě asi bavila Lock n´Load Tactical serie se solo modulem. Je to pro mě tak akorát na rozhraní přijatelných pravidel, reálnosti a zábavy. Obrovská výhoda je, že jak se jednou naučíš pravidla, můžeš hrát cokoliv. Solo mod je kombinovatelný se všemi rozšířeními. Takže jsem začal s Normandií, ta se mi ohrála, tak jsem vzal Pacifik, pak Vietnam. Prostě velké možnosti bojišť 2. světové (dál východní fronta, Francie 1940, Afrika) i moderních válčišť (Afgoš, Granada tuším, Nam, Mogadišu, hypotetický sovětský útok na Německo, Lybie atd). Navíc to parádně vypadá, na rozdíl třeba od Combatu:-)

23.11.2021 10:08:26

IN

Nejlepší je napsat, že si z poptávaných her nehrál ani jednu, ale za nic nestojí a je třeba hrát něco jiného…:)

Dle mého názoru (a to jsem toho zkusil opravdu hodně) je to to nejlepší co můžeš v sólu vůbec sehnat. Ano, chce to úsilí. 

----------------------
Majitel liščí krabice

23.11.2021 10:45:42

Píšu svou zkušenost s potýkání se s pravidly FoF. Co je na tom špatného? Odehrál jsem toho taky hodně a asi bych časem pronikl i do téhle hry. Ale nejsem ochoten obětovat tolik času. Jinak píšu to samé, co ty. Že podle spousty hráčů nic lepšího v rámci daného tématu asi solo není. 

23.11.2021 11:05:21

a ten combat je pravidlově přístupnější?

24.11.2021 04:09:35

IN

To určitě. Ale doporučuji použít aktualizovaná pravidla přímo od autora hry, co jsou vystavená na BGG. Poměrně dobře se hře věnuje a udržuje jak pravidla, tak playbook aktuální. Navíc se připravuje Combat Volume 2, takže hra se nadále vyvíjí.

Vlastně Fields of Fire také nemá tak špatně napsaná pravidla. Když se na to člověk podívá zpětně po shlédnutí videí, tak vše dává smysl. Jen je to ve zvláštním pořadí. Na druhou stranu, těžko říci, jak by to mělo být lépe.

Každopádně, oboje jsou poměrně drahé hry, takže mrkni na nějaká gameplay videa (je jich na youtube spousta), zda by to bylo zábavné. Co je pro někoho vrchol hraní a zábavnosti je pro druhého nekonečná nuda, opruz a administrativa.

----------------------
Majitel liščí krabice

24.11.2021 11:02:37

Jen dodám že Combat hrajeme někdy i jako kooperativní hru pro dva… přijde mi to dokonce i zábavnější (takový jednodušší coop ASL). K uvedeným hrám mě napadl ještě Warfighter - mrkni i na něj.

A mimochodem taky mě fascinuje příspěvek od někoho kdo ani jedno nehrál. K němu mohu jen dodat že graficky je Combat! v pohodě - rozhodně výše než většina žetonkových wargame… - ale jedním dechem dodám že ačkoli jsou některé z nich “hnusné” i tak jsou výborné. 
A na Combat! vol. 2 se těším jak malej Jarda…  přibudou vozidla, kampaňové hraní, další zbraně…

31.12.2021 12:16:18 | Upraveno autorem (porovnej)

War fighter jsem měl, KS PAcific. Nezaujal mě, šel přyč…

31.12.2021 12:47:11

Vybíráme z Bazaru

Scythe: Titáni nebes
Scythe: Titáni nebes
Akt. cena: 1200 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas