Few Acres of Snow, A

xxxxxxxxoo hodnoceno 38x (Seznam vlastníků)

Few Acres of Snow, A  - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: karetní hra, válečná
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Treefrog Games
Autoři: Martin Wallace
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Ocekavani

Tak uz dlouho jsem se netesil na novou jako v tomto pripade. M.Wallace je muj nejoblibenejsi autor deskovek a tentokrat to pry bude kombinace wargamesy, deckbuildingu a strategie typu Brass. Zajimavy mismas :)
14.8.2011 21:15:25

...
To já zase nejsem nějaký fanoušek Wallace, ale tohle mě celkem zajímá :)

video recenze: http://www.boardgamegeek.com/video/8998/a-few-acres-of-snow/dice-tower-reviews-a-few-acres-of-snow

14.8.2011 21:43:58 | Upraveno autorem (porovnej)

Beholder
Tu jsem prave pred chvili shledl a k tomu precetl pravidla. Fakt se tesim.

14.8.2011 21:50:18

Wallace
Viděl jsem s ním před nějakou dobou půlhodinovou představovačku téhle hry a taky mě to docela zaujalo, zvlášť když mám Wilderness War se stejnou tématikou. Dost mě zajímá, jak bude vypadat ta standard verze oproti té limited deluxe. Jakože kostičky pro osady a disky pro města? No asi by to chtělo nějak potunit z dřevěných osadníků...

14.8.2011 22:36:16 | Upraveno autorem (porovnej)

deluxe verze
The village cubes are replaced by the small houses, the town discs by the large houses, the fortification discs by the fort shapes, and the plastic money by wooden money.

Osobně mi tyhlety "deluxe" verze (i London to má) příjdou trochu uhozené. Nechápu proč to nemá automaticky "deluxe" komponenty.

EDIT: Jo tak ty ses ptal na tu normální verzi...Je to tak, jak píšeš. Disky a kostičky a plastové peníze.

14.8.2011 23:14:01 | Upraveno autorem (porovnej)

komponenty
Jo tech plastovejch penizku ma snad Treefrog miliardy :) Jsou skoro v kazde jejich hre :)

15.8.2011 08:55:45

Od minulého týdnu doma...
Moje očekávání to naplnilo 100%. Zatím mám za sebou jen studium pravidel a pár hodin hraní sám proti sobě. Zdá se mi že extrémně důležité je mít kontrolu nad velikostí balíčku a optimálními kartami v něm. Jinak se nedá postupovat tak jak by člověk chtěl ale jen tak jak mu jdou karty na ruku...

1.9.2011 11:20:32

DC

rach
A můžeš o tom napsat něco více? Není to nějak podobné Londonu??

10.9.2011 18:04:59

DC:
Tak už snad napsat víc můžu, máme tak 4 partie, z toho byla jedna výuková a i ve druhé jsme se domluvili co budeme zkoušet (raid, ambush). Pak dvě "naostro".

S londonem to imho nemá nic společného kromě autora a těch nechutných plastových peněz co jsme dávno nahradili žetonama.

London je špičková karetka ale board je tam jen jako doplněk. Tady jsou města pospojována řekami, indiánskými stezkami nebo po moři a to určuje možnosti obrany a útoku. To je druhý podstatný rozdíl. Není to solitér jako London ale obléháš a útočíš na protivníka, ten reaguje. Neznám přesnou definici wargame a na nakolik ji afaos splňuje ale tady opravdu musíš kromě výstavby balíčku i mít nějaký plán, rozlézt se všude nic neřeší...

12.9.2011 14:07:03

:-)
...tak tenhle kousek mě láká jak už dlouho nic!

12.9.2011 14:09:28

tak
a je doma! Doufám, že se nějaká dobrá duše pustí brzy do pravidel pro nás méně gramotné angličtináře. Zatím kostrbatě luštím, co umím, kochám se fest pevnou mapou a kartama! Taky dobrý :-)

16.9.2011 17:02:32

ta
Gratuluji. Kde jsi sehnala ? Z ciziny, nebo už to u nás někdo dováží ?
edit: HA, už to vidím, mají to v Černém rytíři. Safra, toho jsem se obával

16.9.2011 17:06:07 | Upraveno autorem (porovnej)

panzer
jj u černýho, mají tam, že do 7 dnů, ale jeden den jsem objednala a druhej den ráno už to bylo k vyzvednutí, nevím jak to ti kluci ušatí dělají, ale jsou fakt šikovní! :-)

16.9.2011 17:12:08

DC

Dojmy
Tak jsou nějaké nové dojmy, poznatky, zkrátka něco, co by nás mohlo motivovat či odradit od koupě???

18.9.2011 17:26:34

předdojmy
Tak mám nastudované pravidla a prvních pár tahů. V té hře je strašně moc možností. Trochu se obávám jak to bude s vyvážeností, Francouz má jiné kary, méně peněz, trochu jiné podmínky vítězství, počáteční setup měst je stále stejný, no uvidíme. Opravdu tam jde dělat během dvou akcí v tahu spoustu věcí. Karty se po tahu neodhazují (jako např v RE), ale dobírají do pěti, takže důležité jsou i čistící akce ruky a balíku. Sám Walace v Designer Notes na konci pravidel píše, že variant je tolik, že je ani všechny neobjevil. Každopádně pravidla jsou velmi jednoduchá a dají se případně přidávat postupně, nejdříve hrát jenom osidlovačky, pak přidat boje - obklíčení, nájezdy ambush..., možná jde hrát i úplně bez boje jen na body za osidlování...

18.9.2011 22:59:00

panzer
Ahoj, Francouzi jen osidlování (pokud si koupí dalšího Settlera nebo dva a toho korupčníka co si vybírá za dva doláče kartu z odhozených) mohou mít jako silnou strategii (mají o 3 města k výhře blíž 9 x 12). Nicméně to právě donutí Brity útočit, když vidí jak se modří rozlézají...

K penězům se modří dostanou na začátku hry snáz a rychlej než červení (trader funguje u modrých i jako rychlé listování balíčkem, což se velice hodí), proto jich mají imho míň.

Červení zas musí zkraje vyřešit nedostatek malých loděk, mají ji jen na St. Mary. Hra začne dávat požitek až už přejdou karty do krve, ale to je u karetek pro dva asi normální.

19.9.2011 09:07:21 | Upraveno autorem (porovnej)

po první hře
Tak po první hře dojmy velmi kladné. Hra trvala déle, než udávaných 60 min (skoro 2,5 hod), ale to bylo způsobeno především neznalostí karet a neustálým hledáním měst, které coby neameričan nemám úplně v hlavě.
Angličan má výrazně jiné možnosti, než Francouz. Taktika Francouze je především v prodávání kůží, bez Tradera je mnoho karet nevyužitelných (standardní symboly člunu a kůže). Angličan má více karet pestřejších (s více symboly) a má více možností k útočení. Francouz začíná být silnější až v pokročilejší fázi hry, kdy jsou vesnice nadosah a může využívat nájezdy, ke kterým má příznivější podmínky (např. karty nájezdníků zdarma). Rezervy jsme oba využívali přvážně pro vojenské karty, což se nabízí (v první akci vyzvednu rezervy, ve drué je použiji k útoku nebo obraně a nešpiní zbytečně ruku), na druhou stranu jsme ani jednou nezahráli Ambush, který může s rezervami výrazněji zahýbat (ztráta vojenské karty). V dalších hrách budeme rezervy určitě využívat masivněji.
Angličan má proti Francouzovi výraznější nedostatek člunů, kdy většina cest k osídlování vede právě pořekách. Řešit se musí nákupem člunů z Empire decku.
Pro druhou hru bych zvolil za Angličana útočnou strategii, ale klíčové hraniční vesnice (města) bych bránil pevnostmi, které eliminují nájezdy. Základ pro útočnou strategii Angličana jsou peníze na nakupování armády, má i relativně více karet k prodeji (symbol mince) a tradera určitě také využije.
Za Francouze bych viděl postup - nejdříve co nejvíce peněz, hodně nákupů, dostat se na dosah Angličana a Raidovat co se do něho vejde.
Málo jsme využívali čistících karet (Guvernér), přišlo mi, že při té záplavě karet měst co se získávají za osídlení nebude čištění tak účinné. Ale v určité strategii zaručeně má smysl udržovat maximálně fungující balík (nevím teď z hlavy jestli jde kartu města za osídlení odmítnout, otázka ale zda to má smysl zavřít si tím možnost další expanze).
Ta první hra skončila výrazným vítězstvím Angličana a dohráli jsem na dočerpání jeho vesnic. V podstatě jsem hru ukončil, byť jsem ještě mohl stavět další města a tím získat kostičky vesnic zpátky, ale na body jsem měl očividnou převahu, tak proč to prodlužovat. Celkově bych řekl, že při vyrovnané hře se těžko udržuje přehled o stavu bodů (obsazených území), proto na BGG už vycházejí různé bodovací tabulky pro průběžné zaznamenávání přírůstků a ztrát a udržování informace o aktuálním stavu (jako např. v A&A).
Takže sečteno a podtrženo, synátor hodně přetáhl večerku, manželka kvůli tomu se mnou dnes nemluví, ale hned po dohrání jsme se těšili na další hru, do které jdeme dnes. Oba chceme hrát za ten samý národ a oba víme co určitě uděláme lépe. Co více si přát :)

20.9.2011 12:14:46

panzer
skvělé! Vypadáte víc než dobře...já se tak těším!

20.9.2011 12:17:11

doplnění
Samozřejmě u spousty mých dedukcí níže chybí slůvko IMHO, rozhodně nelze rozumovat po první hře :)

20.9.2011 12:18:40

DC

panzer
Je to nějaké hře podobné??

20.9.2011 12:49:45

panzer
Já jsem do rezervy spíš cpal lokace ze kterých jsem se už nechtěl rozlézat. Ambush platí i na rezervy a je dost frustrující když tě frantíci 3x po sobě donutí koupit tu samou Siege Artilery (to se mi stalo posledně)...

Kartu lokace nesmíš odmítnout. Guvernér čistí jen na ruce, to musí být celkem složité aby to vyšlo. Navíc pak sám brzdí. Přiměřený rozvoj, opevnění Deerfieldu a pak hurá do útoku, to chystám za červené příště...

20.9.2011 12:57:12 | Upraveno autorem (porovnej)

..
rach: "je dost frustrující když tě frantíci 3x po sobě donutí koupit tu samou Siege Artilery" - :))) Jo, jo, mladýmu se stalo něco podobného za frantíky - třikrát zkusil jít do boje jenom s kanonem a třikrát ho znovu kupoval když o něj jako jedinou kartu, po prohraném boji, přišel. Jinak že Ambush platí i na rezervy vím, myslím že je to právě mechanismus proti syslení vojáků v rezervách. Odkládat tam nepotřebná města mě nenapadlo - dobrej nápad :).

DC: Víš co, ani nevím. Nebýt tam toho deckbulidingu řekl bych že je to standardní systém point to point wargamesy. Ale s těma kartama je to úplně o něčem jiném. Když by měl člověk přehled o aktuální bodové situaci (což řeší ty pomůcky na BGG) jde tam hrozně moc taktizovat. Třeba stylem nechám se záměrně připravit o město abych mohl na jeho místo později postavit poslední vesnici a ukončit hru. Ten počet míst k osídlení je takový, aby tě to dokopalo k obléhání nebo nájezdům (tedy boji), je tam zkrátka málo místa jen pro osidlovací strategie.
Takže z toho co znám to ničemu úplně podobné není (rozhodně ničemu od Wallaceho a už vůbec ne Londonu) :)

20.9.2011 14:35:38

FAQ
http://files.boardgamegeek.com/file/download/7cxyruhzal/A_Few_Acres_of_Snow_FAQ_list.txt

21.9.2011 07:45:17

hra
Líbí se mi téma i zapracování deckbuildingu. Je tu někdo z Pražáků kdo hru vlastní a zahrál by si jí se mnou?

21.9.2011 09:01:44

první hra
tak první hru jsme si dali s Leechem a oběma se nám to líbilo. Vyhrál Francouz na obsazení vesniček, ale já jsme za Angličana dělal hodně chyb. Myslím že válčení není v této hře až tak klíčové, pokud nemáš jasnou převahu vojenské síly. Jinak francouzská Milice blokuje Ambushe čímž mě jako Angličana děsně prudil.

25.10.2011 07:39:54

Lumirius
Také jsem včera poprvé okusil. S tím válčením si nejsem tak jistý. My jsme sice ze začátku vůbec nebojovali, ale ke konci hry začali mít souboje zásadní význam.

Ty ambushe mě taky docela deptali, ale já proti nim neměl moc obranu. Hrál jsem na rozvoj. Jinak bych řekl, že mi balík zas až tak nefungoval. První hra a tápání, které k tomu patří.

Jediné co si myslím, že mohlo být uděláno lépe je ta mapa, ze které není jasné co je spojeno s čím.

25.10.2011 08:14:25

Vybíráme z Bazaru

Vzdor!
Vzdor!
Akt. cena: 250 Kč
Končí za: 6 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas