Few Acres of Snow, A

xxxxxxxxoo hodnoceno 38x (Seznam vlastníků)

Few Acres of Snow, A  - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: karetní hra, válečná
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Treefrog Games
Autoři: Martin Wallace
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

dojmy

Zahrál jsem dnes první partii s eyronem a musím říct, že jsem se bavil. Nemám moc pozitivní vztah k deckbuildingu, ale tohle je první hra, kde mě to bavilo, protože jsem měl konečně pocit, že hraju nějakou hru a nejen se šudlám s více či méně povedeným mechanismem (sorry dominione). Hra nabízí mnoho možností, v kole je vždy co dělat a člověk neví, pro co se rozhodnout dřív. Fakt pěkně napříč žánry namixováno. A asymetrické strany se mi taky líbí. Příjemné překvapení.
29.1.2012 17:59:51

Tak jak to s tím sněhem je :)
Na BGG byly z počátku tvrdé ataky na hru, že je broken. I zde se mluvilo o nějakém problému (asi o tom stejném). Následně vyšly nějaká errata. Je dobré ta errata aplikovat, řeší ten problém? Pak jsem viděl videorecenzi s Vaselem a jeho parťákem, kde se vysmáli geekům, kteří řvali, že je hra broken a že pro "normální" hráče je to perfektní hra.

Takže jak to vlastně je? :)

1.2.2012 16:33:32

Beholdere
u mě dobrý :-)
Jinak je aji na yucatu a jsou tam již aplikované ty změny a nemůžu si to vynachválit.

1.2.2012 16:42:24

ad yucata.de
Jo ze to implementovsli ns yucata.de je super, ale na mym notebooku ci komplu se to nevejde na obrazovku, takze porad posouvam :) Ale hra podle me hodne dobra (ale je fakt ze mam pro Wallace slabost).

1.2.2012 20:03:10

Richmond
no u mě právě asi jediná Wallacovka, kterou hraju, protože se mi líbí moc téma a hlavně deckbuilding. Ještě nebyl špatný London, ale zbytek u mě propadl tématem. Prostě vláčky NEEE.

2.2.2012 06:29:51

nebyly by nejake cerstve a obcerstvene dojmy?
.

16.7.2012 14:32:56 | Upraveno autorem (porovnej)

čerstvé dojmy
zatím nejsem zas až tak uplně nadšená, ale rozhodně jsem potěšená tou hrou. V podstatě jednoduchá pravidla, rychlý setup + spousta možností co a jak dělat, osídlování území + různé šarvátky. Líbí se mi možnosti rozvoje vesnic v město + opevňování (případně naopak po vyplenění úpadek města ve vesnici). Líbí se mi 3 různé způsoby "boje" (obléhání, napadení, nájezd) a možnost různého využití karet ve svém balíčku...Takže zatím u mě dobrý a moc se těším na další hru...

16.7.2012 18:33:14

ndru
a co bys jakože chtěl slyšet :-) Pro mě absolutní jednička v deckbuildingu. Nakombinované téma a herní principy.

17.7.2012 06:16:06

to Lumirius
tohle vice mene staci (e; teda za tebe

17.7.2012 07:14:13

dokaze to nekdo podporit nebo vyvratit?
/.../ A Few Acres of Snow, a deckbuilding/wargame mix. It’s an asymmetrical two-player game that is completely broken once you know what you’re doing – one side basically can’t win./..../
celek (ale neni to podstatne) pripadne zde http://www.strangeassembly.com/2012/2011-dice-tower-awards-winners-announced

17.7.2012 14:44:29

nóó
tak asi ti u kterých je hra v oblibě "nepřišli na to, jak ji hrát" ani po destíkách odehraných partií...

17.7.2012 15:11:07 | Upraveno autorem (porovnej)

re:dokaze to nekdo podporit nebo vyvratit?
bylo to tak a již není. viz. předchozí diskuze o Halifax hammeru. Ta hra měla trhlinu na kterou nepřišli při testování, přesto že to tak bylo udržela si poměrně dost fanoušků a Wallace upravil pravidla.

17.7.2012 15:49:11

Lum
vzhledem k tomu, že změny v pravidlech se mi zdají v podstatě kosmetické, tak co je to ten "tajemný" Halifax hammer???

17.7.2012 16:25:26

Halifax Hammer
byla strategie, kterou vymyslel někdo na BGG a je to vlastně výhra Angličana dobytím Quebecu pouze se základníma kartama během několika kol a Francouz s tím neměl šanci něco udělat.
V prvních kolech Angličan obsadil Halifax, čímž získal další ikonu lodi. Odložil do rezerv St. Mary a Pamaqiud, tím vyčistil balík od nepotřebných karet. Koupil si Home Support a jednoho Regulara. Na začátku měl 12 peněz. Začal obléhání Port Royalu, kdy měl převahu v lodičkách a Regularovi, pokud se začal Francouz cukat točil akci Merchant a kumuloval peníze nakoupil dalšího Regulara, kterého si díky Home supportu mohl hned nalíznout do ruky a posílit tím obléhání. Nutno upozornit, že v tu dobu má Angličan asi 4-5 karet v balíčku tak za volnou akci dober 3 karty, jde dostat jakoukoliv kartu z diskartu hned na ruku. Francoz má základní balíček mnohem větší. Francouz prohrává bitvu o Port Royal, kdy většinou přichází o svého Regulara v základním balíčku a možnost použít kartu Port Royal. Brit vlastní Port Royal, přibyla mu další lodička ve zdrojích. Ihned jak to jde začíná obléhání Louisburgu, kdy francouz má lodičku pouze na Quebecu a může se snažit znovu získat nějaké Regulary, ale obvykle to nestihne neboť Brit má efektivnější karty a mnohem menší balík. Odehrává se stejný scénář jako u dobývání Port Royalu. Brit obsazuje Louisburg na němž je cíl cesty Quebec. Hurá na Quebec. Francouz má v tu dobu již dvě plonkovní karty v balíku (Louisburg a Port Royal) a jeho balík je ještě méně efektivní. Brit dobývá Quebec námořní bitvou a končí hru svým vítězstvím.

Proto Wallace udělal ty "kosmetické" změny.

Francouz nemá Bateaux v základním balíku - je to nepotřebná karta, tenhle symbol je skoro na každé kartě v jeho nejbližších územích. Zvyšuje efektivnost balíku Francouze hned ze startu.
Zákaz umisťování lokací do rezerv - protže efektivnost balíku Brita. (St. Mary a Pamaquid v rezervách). Nutnost hrát Guvernéra, aby hráč zefektivnil balík a zvážil své rozhodnutí o odhození lokace.
Home support - už neotáčí balík během hráčova kola. Dolízneš jen tolik karet kolik máš v dobíracím balíku. Opět odpověď na Halifax Hammer.
Vzdálenost Raidu o dva - aby šel vyraidovat Halifax z Port Royalu třeba díky Coureurs de Bois, kterého má Francouz zdarma. Taky tím podpořil hraní Raidů. Pokud má totiž protihráč velké množství vojenských jednotek a vyvolání obléhání je zbytečné, pořád je zde docela efektivní možnost mu vypalovat města a vesnice rychlýma nájezdama a tak získávat body a třeba to úspěšně ukončit na vítězství 12 bodů v dobytých vesnicích a městech.

18.7.2012 09:31:35

kosmeticke zmeny
co to udelalo se zbytkem hry?

18.7.2012 09:38:36

Lum
skvělé, díky!

Tak beru zpět svoji zmínku o kosmetických změnách, protože ve svém důsledku jsou tyto mé domnělé kosmetické změny rozsáhlé plastické operace :-)

18.7.2012 09:47:12

ndru
coby to mělo udělat. Všechno a nic. Hráči konečně hrajou tu hru kterou Wallace vymyslel. Hledají svoje strategie, obsazujou území, bojujou, obchodujou. Není to jen Angličanův rush na Quebec.

18.7.2012 10:04:53

ta"jemná"
Jsem za ty úpravy moc rád a Wallace se k tomu postavil čelem. Ta hra si to zaslouží. Sám jsem Halifax Hammer hrál jen jednou abych to zkusil, ale člověk si má zahrát a pobavit se. Ne zdecimovat soupeře chybou hry.

18.7.2012 10:07:02

HF
neni zase tak lehky vymyslet... kdyz o nem nic nereknete souperi a ani sami ho nebude vyhledavat jak ho presne zahrat tak se vas to skoro netyka :)

9.6.2013 21:37:27

prevaha britu
Docela by me zajimalo, jak je to u vas. Ja jsem zatim hral cca 6x a pokazde vyhral brit. Vzdy hrali stejni hraci a kazdy si zahral 3x za brity a 3x za francouze.

Co vy na to? Nebo nam s kamaradem unika Francouzska pointa? Hrajem podle nove revize pravidel!

Brit ma do zacatku vice penez a nektere karty, kdyz nevi co zahrat mu davaji penize. Zatimco u francouze je podle me o dost tezsi vytvorit hratelny balik karet. Spousta karet tam prekazi.

17.12.2013 10:58:54

andik007
Hele já nevím - nemám vyzkoušené nějaké hrubé bojové strategie, ale když hrajeme na pohodu, budovatelsky, má Fr. možnosti rychlé expanze na jezera a výhry na vyplácání koleček (a na body, protože má cennější města), kdežto Anglán se do těch měst vzadu jen tak nedostane, protože nemá pramice a musí dost čekat. Například. (do toho pár indošů a k pořádné válce ani nemusí dojít...)

17.12.2013 11:15:28

andik007
Angličan má samozřejmě lepší startovní postavení, více si jakože zahraje, protože své imperium buduje skoro od začátku a má pro to hodně zdrojů. Tvrdil bych si říci, že vlastně určuje ráz hry.
Francouz vyčkává co se bude dít, je zahrabaný docela daleko od brita a může se rozpínat kolem velkých jezer, jak psal Bacil. U francouze je pár stěžejních karet a to jsou Intendant, Settlers, Trader, Indian. Přes Intendanta si může dvakrát v kole zahrát Home support a samozřejmě natáhnout z diskartu hned nově získanou kartu. Settlery potřebuje k vítězství na města. Pokud začne balík bobtnat tak nezbývá než koupit dalšího Tradera a přes něj čistit ruku od kožešin, které jsou naštěstí skoro na každé lokaci kolem jezer. Peníze se vždycky hodí, protože je bude potřebovat na placení Indiánů, kteří musí neustále šikanovat anglické usedlosti raidy a armády přes ambushe. V případě, že angličan začne krást Indiány francouzovi přes Indian leadera, nezbývá než získat pár Priestu a tahat si je zpátky nebo prodlužovat vzdálenosti na raidy.
Podle mě je raid jedna z nejúčinnějších a nejnepříjemnějších záležitostí v celé hře a jde na něho vyhrát, pokud totiž francouz ukončí hru na 12 VB z dobytých a vyraidovaných lokací s největší pravděpodobností vyhraje, protože má bodově lépe hodnocené lokace.

18.12.2013 07:18:06

DC

všem
Tak jak hru hodnotíte "po letech"?? Vracíte se k ní vůbec někdo?

26.2.2017 19:11:14

srdcovka
Občas se mi podaří ji vytáhnout na nějaké herní akci. Doma ji se mnou nechce manželka hrát že už moc znám strategie a vždycky vyhraju.
Pro mě je to srdcovka a jedna z nejlepších her s deckbuildingovou mechanikou, navíc díky téhle hře jsem si dané historické období a tenhle konflikt zamiloval a načítám literaturu a kupuju další hry s "Frech indian war" tematikou.

27.2.2017 08:33:09

DC

lumirus
A pravidlově už jsi to vychytal dostatečně? Mám pocit s obsáhlé diskuse zde, že se mi to poněkud zkomplikovalo :-(.

27.2.2017 10:04:07

DC
Jo jako pravidlově už tomu není co vytknout. Když se nad tím člověk zamyslí, tak to všechno dává smysl.

27.2.2017 15:18:48

Vybíráme z Bazaru

Swordcrafters + expansion
Swordcrafters + expansion
Akt. cena: 849 Kč
Končí za: 4 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas