Fearsome Floors

xxxxxxxooo hodnoceno 31x (Seznam vlastníků)

Fearsome Floors - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 7
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Horror
Herní kategorie: desková hra, závodní
Čeština: není
Vydavatelé: 2F-Spiele
Rio Grande Games
Tilsit
Autoři: Friedemann Friese
Rok vydání: 2003
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Pravidla rozšíření

Ahoj, mohl by mi někdo polopaticky vysvětlit, jak se používají teleporty, krystaly a vlastně i ty bloky kamene? V pravidlech jsem našel popis co co dělá a že se třeba používají jen v rozšířené hře, ale jak se umísťují nebo kdo si je kdy bere a tak netuším. Snad nebudu za vola:D Děkuji předem:)
20.5.2012 02:05:36

rozšíření
Ahoj,

nejprve si dovolím jen upřesnit, že tvé dotazy se nevztahují k rozšíření (pokud vím, k této hře žádné rozšíření nevyšlo), ale k základní hře v režimu pro pokročilé.
Nyní k vlastním dotazům. Kameny, teleporty i fleky krve se stejně jako v základním režimu umístí na hrací desku před zahájením hry. Hráči tak mohou učinit náhodně, po dohodě, střídavě či zcela nahodile - je to jedno, vytyčí se tím hřiště, které je pak stejné pro všechny. Stejně tak není důležité, zda hráči využijí prvky všechny nebo jen některé. U teleportů však je potřeba umístit vždy oba kusy téže dvojice, to je asi zřejmé.
Kameny: Je-li jasné, jak fungují kameny v základním režimu, vysvětlím jen nové funkce. a) krystal je stejný jako obyčejný kámen, ale obluda skrz něj vidí postavu či postavy za ním schované. To má vliv na její natočení a pohyb, na postavy schované za krystalem sice nedosáhne, ale jde po nich a může je i s krystalem vytlačit z hrací plochy, čímž je eliminuje.
b) kameny se šipkami - jsou dvojího typu, jednak tzv. "čelem vzad" - tyto obluda nikam netlačí, ale otočí se čelem vzad a případně pokračuje v pohybu (zbývají-li jí ještě kroky), u kamenů se šipkami dokola proti směru hodinových ručiček (typ "vpravo vbok") se postupuje stejně, jen obluda provede obrat vpravo vbok.
Teleporty slouží pro neobvyklý pohyb obludy. Postavy na teleporty vstupovat nesmějí, obluda vstupem na jeden teleport se okamžitě vynořuje na teleportu druhém téhož typu a to v natočení daném šipičkou na tomto druhém teleportu.
Vše slouží ke zpestření hry.

Dovolím si přidat i osobní názor, že tato hra je podle mého zcela bezkonkurenčně nejlepší hrou Friedemana Frieseho a i mezi všemi hrami obecně ji řadím velmi vysoko.
Snad ti toto vysvětlení pomůže.

20.5.2012 09:39:09

to Imperator Frog:
Já bych dodal, že je zde ke stažení stručný přehled, kde je to docela srozumitelně popsáno. Jinak, jak naprostý souhlas s tím co napsal Karel. Jeho odpoved je vyčerpávájící. Jinak my krev dávali vždy dle pravidel - kde je to popsáno na jakých souřadnicích leží. Ostatní věci náhodně.
V režimu pro pokročilé je to fakt masakr, protože to ani nejde spočítat kde se obluda vynoří, páč při hře více hráčů, nedokážeš odhadnout kam se která firgurka pohne. A jelikož se obluda pohybuje jako poslední, je vždy napínavé sledovat (zvláště je-li jasné že přijde na teleport či vraceču nebo odbočku), koho sežere.

Jinak souhlas, že hra je to parádní, bohužel málo známá a nebo ji moc lidí nevěří a rozhodně by si zasloužila větší uznání. Já mám však jedinou výtku a to jsou komponenty k sestavováním obludy. Velmi brzy se drážky v papíru roztáhnou a pak to nedrží a při odpadává. :-// Slepit to nejde, páč se to pak nevleze do krabice a to je asi největší problém. Později jsme používali figurku z kider vajíčka, ale to není ono. Přece jen ty origoš obludy mají něco do sebe, už skrze tu atmosféru.

20.5.2012 09:55:01

komponenty
To je pravda, musel jsem si modelářským nožíkem zářezy v dílech obludy prohloubit a otřepené okraje stabilizovat herkulesem, aby to vůbec šlo použít. Teď je to lepší, hrát se s tím dá, jde to sestavovat i rozebírat, ale do ideálu to má daleko. Nicméně hra je to opravdu dobrá, snad jen při počtu hráčů 5 a více už je to trochu chaos. Ve čtyřech a méně, i ve dvou, naprosto skvělá.

20.5.2012 12:48:32

Snad už chápu, díky
Ahoj díky všem za reakce. Mě mátl ten českej výcuc pravidel. Našel jsem anglický pravidla ajsou mnohem obsáhlejší a ty kameny jsou asi umístěny stejně jako krev podle souřadnic. Ohledně figurek... já si udělal vlastní bubáky z hmoty cernit (něco jako fimo) a napatlal akrylovkama a nalakoval. Vypadá to luxusně a už se těším, jak si to zahrajeme:)

20.5.2012 17:33:08

to Imperator Frog:
Ten výcuc jsem dělal já, právě jako pomůcku pro rychlejší orientaci. De facto je to přeložené z originálu pravidel. Já hru kupoval z Paluby a tam byl přeložený do CZ jen text v tištěné podobě. Tedy ne původní pravidla v grafice. Ty jsou vlastně jak v aN tak De černobílé, což moc nechápu. Asi se s tím moc nepárají a když sem viděl origoš pravidla, rozhodl jsem se udělat dle svého jen ty zásadní věci. Má to sloužit jako nápovědní list či tak něco. :-)
Já si myslím, že pokud se to přečte pořádně a podíváš se co dělají figurky, co bluda, tak je to sand k pochopení? :-))

20.5.2012 18:45:57

Vybíráme z Bazaru

Krabice z exp. Scythe, Duchove Ostrova, Mars Ares
Akt. cena: 1 €
Končí za: 5 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas