Fearsome Floors

xxxxxxxooo hodnoceno 31x (Seznam vlastníků)

Fearsome Floors - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 7
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Horror
Herní kategorie: desková hra, závodní
Čeština: není
Vydavatelé: 2F-Spiele
Rio Grande Games
Tilsit
Autoři: Friedemann Friese
Rok vydání: 2003
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dotaz k pravidlům

Mám otázku co se týká prvního koa. Stalo se nám, že jako poslední karta hrobu, která zůstala ve hře v prvním kole, byla s dvěma kříži. Jak známo, karty s hroby se v prvním kole nepoužívají a vyřadí se ze hry. Pokud tedy zbude jako poslední karta v prvním kole, právě karta s křížem, mělo by toto první kolo sknčit, ne? No nakonec mne děti ukecaly a náhrobky se zamíchaly a otočilo se ještě jednou (naposled v prvním kole) a pak se opět vše zamíchalo a dalo se kolo druhé.
12.12.2010 17:41:07

Prvni kolo
Tohle pravidlo se tyka ale jen uplne prvniho otoceni karty, ne? V prvnim kole se posouvaji pouze 2 postavy u kazdeho hrace a pak se otoci karta pro monstrum. Pokud je to jedna ze 2 karet s krizi, tak se nepocita a otoci se dalsi (karta s krizem/krizi se zamicha do balicku). Dale uz pak se karta s krizi normalne vyhodnocuje.

12.12.2010 17:47:18

To Richmond
No nevím, nevím. Právě si myslím, že náhrobky s kříži se nepoužívají po celou dobu, než se vyčerpají všechny karty - náhrobky s počtem kroků. Tedy podle toho jak jsme to vždy hráli, tak se de facto náhrobky s 1 nebo 2 kříži vůbec nepoužívaly. A jak je uvedeno vp ravidlech, pokud se karta s křížem vylosuje, odloží se bokem a vylosuje se místo ní karta druhá? Pravidla mám teď jaksi už uklizená.... ;-)

12.12.2010 17:57:15

kent
My to hrajeme s dvěma potvorami (to je potom maso), 2 kříže vyhazujeme úplně a ani jedna z prvních dvou karet nesmí být s křížem. S jednou potvorou už si to ani neumím představit.

12.12.2010 18:13:32

2 obludy
Tak to je zajímavý nápad. Určitě ho budu aplikovat do praxe. :-))
A kde a jak začíná ta druhá obluda? A to pak táhnou dvěma kartičkami, nebo pro každou obludu platí jedna karta?

12.12.2010 18:16:23

Kent
Jedou ze stejného místa (vítězný roh), každá otočená jinam a postupují podle stejné karty.

12.12.2010 18:19:03

Joe

Kent
Náhrobky s krížmi nie je možné použiť iba v prvom ťahu hry, ako hovorí Richmond.

12.12.2010 18:22:08

To JOE
Díky. Tak musím mrknout ještě jednou do pravidel.

For Štěpán: Jasně, díky, určitě vyzkoušíme. :-)

12.12.2010 18:38:31

Stepan
No vyhodit uplne kartu se 2 krizi je docela skoda, ne? Tahle karta prave pridava stavu :)

12.12.2010 19:16:43

pravidla
Sice značně pozdě, ale inspirován předchozí diskusí jsem se mrkl i do tohoto vlákna a zkusím také přispět svou troškou do mlýna.
Myslím, že tu panuje nějaké nedorozumění v tom, co je první kolo. Myslíme-li obehrání celého balíčku karet pro pohyb obludy a chceme-li z něj vyřazovat karty s kříži, je to zcela určitě špatně a v rozporu s pravidly. Karta s křížem se nepoužije pouze tehdy, je-li tažena jako úplně první karta ve hře v prvním kole, čímž se myslí první pohyby každé figurky. V tomto prvním kole totiž hráči nasazují pouze dvě své postavy. Od dalšího kola již mohou hrát postavami všemi a stejně tak se použijí i všechny karty pohybu obludy.
První - říkejme "poločas" - hry pak končí tehdy, jsou-li taženy všechny karty obludy AŽ NA JEDNU POSLEDNÍ. Ta se již neotáčí, ale celý balíček se zamíchá znovu a začne druhý poločas.
Z německého originálu textu pravidel je to jednoznačné. Hráči si samozřejmě mohou dohodnout libovolnou úpravu pravidel, pokud se jim to tak jeví jako lepší.
Já si však myslím, že vyřazovat karty s kříži by byla velká škoda a ochuzení napětí ve hře. Podotýkám, že v případě karet s kříži udělá obluda maximálně 20 kroků. Nenarazí-li do té doby na příslušný počet postav, zastaví se.

20.5.2012 09:47:05

Vybíráme z Bazaru

Tanto Cuore: Expanding the House (EN, 2010)
Tanto Cuore: Expanding the House (EN, 2010)
Akt. cena: 610 Kč
Končí za: 4 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas