Fantóm staré Prahy

xxxxxxxooo hodnoceno 372x (Seznam vlastníků)

Fantóm staré Prahy - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 9 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: desková hra, strategická, logická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Bonaparte
Autoři: neuvedeno
Rok vydání: 1990
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Šalingrad

Pořídil si někdo brněnskou obdobu této hry?
28.12.2011 11:04:29 | Upraveno autorem (porovnej)

M

Ano :-)
A co bys chtěl vědět?
Sice obecně malá vydavatelství a/nebo self-made autory svými nákupy podporuju :-) ale konkrétně tady u Šalingradu jsem docela na rozpacích - přijde mi to takové prvoplánové :( Na vysvětlenou: Já si taky nedělám problém pro svoje hraní okopírovat mechanismus existující hry, možná do toho promítnout drobné úpravy, a v počtu 1ks si to svépomocně vyrobit. Jít s tím na trh mi - právě pro to okopírování a víceméně amaterský materiál - přijde příliš sebevědomé...

28.12.2011 12:07:29

šalingrad
O hře jsem již slyšel, ale osobně jsem ji neviděl a nehrál. Podle popisu mi to také připadne jako kopie Fantoma, což asi není úplně košér. Možná příběh, ale herní mechanismus a ostatní věci by měli být originální. No uvidíme.

28.12.2011 12:15:44

M
Chápu to dobře, že co se týče mechanismů hry, tak je to naprosto totožné s Fantomem, "jenom" upravené do brněnského hávu? Žádná úprava, žádná inovace?

Ne, že by mě v dětsvtí Fantom nebavil, ale čekal bych od nové hry trochu víc.

28.12.2011 12:24:48 | Upraveno autorem (porovnej)

M

2saiwer
(pozn.: díky Vánocům vlastním, ale nehráli jsme)
Na letmý pohled naprosto identické, můžu příležitostně porovnat pravidla se Scotland Yardem (jehož kopií je Fantom staré Prahy :-))
Inovací je sdružení fondu jízdenek do spirálového bločku, což uznávám urychlí přípravu hry.
A jestli si dobře vybavuju S.Y., je v Šalingradu o jeden dopravní prostředek víc (píšu z hlavy, nemám teď po ruce ani jednu z nich)
Co se týče sítě zastávek, to by chtělo vynést do abstraktní podoby a porovnat hratelnost, resp. "zasíťovanost", to si netroufnu odhadnout (ani to, zda si s tím autoři Š. nějak lámali hlavu :-)

28.12.2011 12:36:32

M
Díky za prvotní informace. Stejně je asi rozhodnuto. Hra o Brně (pokud si dobře vybavuji) tu ještě nebyla a pro mě je to silné plus ke koupi Šalingradu, i kdyby to bylo jenom na poličku. Budu to chápat jako párty hru, takže nějaké uplatnění rozhodně taky najde.

28.12.2011 12:42:57

Kopie
Vypadá to opravdu na kopii jako Brno a to ještě za 700 kč :-(

28.12.2011 15:35:57

M

doplnění
Tak ještě doplňuju, že:
- polí na plánu je 160
- dopravních prostředků je 5
- Baron (Mr.X, Fantóm) nedostává spotřebované jízdenky detektivů
- detektivové mají 10x šalina, 8x trajfl (to asi bude tykadlo :-), 7x taxík, 4x vlak, 4x loď
- Baron se odkrývá ve stejných kolech jako v originále (3 - 8 - 13 - 18 - 24)
Na schválení čekají 2 fotky v galerii

28.12.2011 22:53:25

M
Díky za ty fotky. Jinak trajfl je trajfl :-) Jak lze, proboha, po Brně udat 4x loď? To jsou ve hře splavné i Svratka se Svitavou nebo jen Prygl? Jestli i obě řeky, tak to by mohlo být proti Praze plus (tam to přeci jen byla moc velká nápověda, co si tak pamatuju)...

28.12.2011 23:10:29

Dojmy
Tak ja sem si to kolem vanoc koupil, a musim rict, ze uroven komponentu je primo tragicka.. nechcu se nejak chlupit, ale DIY bych to zvladl lip a levneji.. krabice z tenkeho kartonu, herni plan zprohybany od lepeni, na figurkach mouldlajny horsi nez od GamesWorkshop.. Herne je to celkem fajne, akorat obtiznost stoji a pada na poctu hracu.. ve 4 (3 detektivove a baron) to ma baron HODNE jednoduchy, v 5 je hra vyrovnana, ve vice hracich ma baron problemy..
jeste jednu vytku ke komponentum bych mel, herni karta do ktere si baron zapisuje zastavky je udelana naprosto dementne.. ty jizdenky tam nejdou zprvu vubec zastrcit, papir neni jak uchytit.. navic pohyb je cik cak (dojedu na konec jednoho radku a zacinam na KONCI nasledujiciho a jedu pozpatku k zacatku), coz se ukazalo jako ten NEJVETSI problem, inteligence mych spoluhracu na to asi nestaci, takze dycky ve druhym radku zmrvi celou hru (protoze podle toho se urcuje kdy se baron ukaze...) vzato kolem a kolem, kdybych si misto salingradu koupil naplne do tiskaren a vytiskl (znovu) Zombie Plague, tak udelam lip :)

27.8.2012 16:34:28

Vybíráme z Bazaru

Cesty osudu
Cesty osudu
Akt. cena: 660 Kč
Končí za: 3 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas