Fallout - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Post-apokalypsa
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Andrew Fischer
Nathan I Hajek
Rok vydání: 2017
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Názory

Tak co jaké jsou vaše první dojmy z oznámení? Těšíte se? Zklamáni? Díky za reakce... :)

I když mě osobně některé věci trošku děsí, tak se ve směs těším... očekávám že FFG nepromešká možnost takové velké kulturní značky :)
12.8.2017 20:41:19

Bastacka
Sice nevim, nakolik ma to, zda zijes nebo nezijes v CR spolecneho s tim, zenapises, ze vyuzijes kazde prilezitosti, abys to BF osladil, ale budiz.

Pokud Ti, jak pises, vadi arogance, atd., je dobre to mit na pameti pri psani Tvych prispevku. Vazne to zbytecne svini diskuzi - jdu se podivat na nazory o hre a vidim zase zly BF, pripadne erudovane hodnotitele na zaklade gameplay videi...

Ja uz mam predstavu, jak to tady chodi, ale pro novacky a nezkusene je to dost zavadejici. Mimochodem kdy BF tak nesnasis (at jiz z jakehokoliv duvodu), nebylo by lepsi diskuze u jejich her ignorovat, pokud nemas neco konstruktivniho do diskuze?

22.7.2018 20:57:49

%/*?.-%´=*/,:,_!ů
Abrakadabra

22.7.2018 21:21:05

Názor
Mám jeden malý dotaz, to, že jsem hru nehrál automaticky znamená, že nesmím mít svůj názor, natož ho veřejně prezentovat zde v diskusi? Věřím, že kdyby to byl názor pozitivní, nikoho by nepobuřoval.

Hra mě zajímala a dost jsem se pídil po tom, oč jde. Viděl jsem mraky videí (gameplay, recenze,...), četl jsem pravidla, dokonce znám člověka, který hru má a bavil jsem se s ním o ní... Přes to všechno, takový názor podle některých nemá žádnou váhu?

Nevím jak kdo, ale mě osobně stačí výše uvedené informace k tomu, abych si názor vytvořil a na jeho základě se rozhodl, jestli hru chci hrát či koupit, nebo ne. Už vůbec jsem netušil, že není možné se tu o takto vytvořený názor podělit, obzvlášť pokud je negativní.

Zatím většina těch, co hru hráli potvrzují to, co si myslím. Hra je nudná, moc náhodná, tragický soubojový systém (jestli se to tak vůbec dá nazvat), nesmyslné přidělování VB, příběh, který pod tíhou toho všeho tak nějak zapadá...

Mimochodem, je mi úplně jedno, kdo hru v vydává, lokalizuje či prodává. Na můj názor, že ta hra je špatná to nemá sebemenší vliv.

22.7.2018 21:48:25

Behe
Neviem, že či to je teraz reakcia na mňa alebo nie. Ak áno, tak potom jedno je napísať názor do diskusie bez toho aby si hral hru (to koniec koncov robím aj ja), druhé je jej dať hviezdičky do oficiálneho hodnotenia hry (čo urobil dotyčný človek, na ktorého som reagoval - MalcolmReynolds dal hre 1,5* bez toho, aby hru hral - čo je suverénne najnižšie spomedzi tých, čo hru hrali).

Písať názor do diskusie podľa mňa môže každý, ale príde mi divné dávať hre negatívne (edit: hocijaké) hodnotenia bez toho, aby som ju bol ochotný čo i len zahrať, len preto, aby som si vybil svoju zlosť.

22.7.2018 22:11:45 | Upraveno autorem (porovnej)

Fallout - nazory
Caute, poprosim adminov aby celu cast diskusie nizsie zmazali. Ja hladam informacie o hre samotnej a vztahove veci spominane nizsie ma vobec nezaujimaju a absolutne tu nepatria - s hrou Fallout nemaju nic spolocne. Co je vela, to je vela. Ak sa to vycisti s kludom zmazte aj toto, aby tu boli len nazory o hre FALLOUT.

22.7.2018 22:26:54

Macho
Keď chceš niečo od adminov, tak im musíš napísať cez kontaktný formulár :D

22.7.2018 22:31:26

Hodnocení
Když už jsme u hodnocení. Všeobecně tady na zatrolenkách jsou hodnocení většinou nadhodnocené, protože hráčům, kterým se hra nelíbí nic nedají, tudíž převažují spokojení hráči. Hodnocení na zatrolenkách je vhodné tak pro e-shopy, protože který e-shop by chtěl mít u hry nízké hodnocení :-D Negativní reakce se tedy hodí :-) Každopádně kdo hodnotí, měl by hru hrát.

23.7.2018 08:28:58 | Upraveno autorem (porovnej)

Lepší hra?
Dobrý den, zkusím položit svůj dotaz ještě jednou.
Jak jsem zde pročítal diskuzi, vidím, že je ke hře mnoho negativních komentářů s tím, že existuje spousta mnohem lepších her. Mám tedy dotaz, jakou jinou hru s podobným tématem (alespoň sci-fi, nemusí být nutně postapo), v češtině, pro 1 i více hráčů byste mi doporučili? Ptám se jako začínající deskovkář, nechci rozpoutávat další debatu nad kvalitou hry. Díky za odpovědi.

25.7.2018 11:14:26

Zaza
Jestli máš rád Fallout jako takový, tak se vůbec nenech odradit. Já sem hrál hru ještě v betaverzi, bez figurek a s méně kvalitníma komponentama a i tak sem měl pocit, že hraju Fallout 4 na stole (pomineme nářky, že Fallout 4 není ten správnej Fallout). Ano, způsob, jakým ve hře dojde k jejímu ukončení/vítězství, je dost diskutabilní a určitě to šlo vyřešit jinak, ale speciálně začínající deskohráč dostane široce přístupnou popcornovku, která rozhodně neurazí.
Co se tématu týče, asi nešlápneš vedle s Pustinou. A na hry pro jednoho hráče se vykašli, u deskovek máš mít kámoše:)

Michal Ekrt | Board Games Brand Manager
ADC Blackfire Entertainment s.r.o.

25.7.2018 11:24:44

Zaza
Souhlasím s Michalem. Hrál jsem asi 5x zatím a sám uvažuju o koupi - čekám na CZ verzi :). Prostě Fallout má rád ... a to podotýkám, že hlavně klasik 1 a 2 ... a v téhle deskovce to téma je krásně zapracované. Způsob vítěství je jaký je a vlastně mi bylo celkem jedno, kdo vyhraje, prostě sem si hru užil jako takovou. Za mě je to téma zpracované jednoduše a dobře.

25.7.2018 12:19:20

Zaza
U této hry je problém značka Fallout.Pokud by to byla jiná postapo hra ,byla by hodnocena jestli je herně a příběhově dobrá nebo ne.
Ale tady přibývá hodnocení protože je to Fallout. Tzn. někteří nedají dopustit na 1-2 díl,jiní třeba hráli jen čtvrtý atd.
Já osobně zatím nehodnotím,protože jsem ještě nehrál.
Máš dvě možnosti,hru koupit vyzkoušet a když nechytne,prodat tady na bazaru.
Nebo pár dní počkat a koupit tady na bazaru od těch co vyzkouší a nebude se jim líbit.

25.7.2018 12:28:34

Zaza
Ja som deskovkár a stejne si tu hru kúpim, pretože čo som pochopil z toľkého hejtovania tejto hry, tak ľudia asi zabudli čo je podstatou deskovej hry a to sa zabaviť bezohľadu na to kto vyhrá a kto prehrá. Mám rád príbehové hry a toto mi pripomíná "okrajovo" Arabské noci, kde tiež sme to hrali a po tom čo už sme mali všetci splnené podmienky pre víťažstvo a trebalo nám iba dôjsť do Bagdádu, tak sme sa na to vykašľali a hrali sme ďalej príbeh. Podľa mňa v tejto hre primárne nejde o to kto vyhrá a teda ten mechanizmus ukončenia hry je mi ukradnutý.

25.7.2018 14:06:44

Ioix1
Začetl jsem se do diskuzí na BGG a právě ta příběhovost dostává spíš na frak, kdy si nemůžeš libovolně vybrat, koho podpoříš a na jaký quest se vydáš. Osobně nemám nic proti hrám, kde je potřeba mít štěstí, ale podle některých příspěvků je tady ta míra štěstí někdy dost vysoká a hlavně náhodná. Mám radši hry, kde tomu štěstí musím jít aspoň trochu naproti (jako třeba Nexus Ops, kde si pamatuju bitvy, kdy poslední voják na hexu zlikvidoval draka).

Tales of Arabian nights je skvělá příběhová hra, kde hráč hraje příběh, ale podle jiných diskuzí tady spíš hráč následuje příběh.

25.7.2018 14:50:14

Kedrigern
K tomu partnerství s Deskofobií. Funguje to na výkonové složce - přivedení zákazníci a nákupy přes videa. Jakýchkoli videí, nejen na naše hry. Takže oddělit to jde, jelikož my nikdy nebudem Deskofobii tlačit k tomu, aby prioritizovali naše hry, připadali bychom si jak blbci. A pokud nějaká recenze nebude pozitivní, tak taky nebudem vyskakovat jak čert z krabičky, opět bychom si připadali jako blbci. To je právo recenzenta, recenze je že své podstaty subjektivní, zároveň by ale měla být vyargumentovaná. My se na rozdíl od některých konkurencí prostě měnit výsledky recenzí nesnažíme a nebudem...
Tento přístup vychází z přesvědčení co je správné a sdílím ho i s Petrem, kterého mám rád a který to má podobné. Samozřejmě pokud ti jde o mamon, tak je tvoje pozice těžší, ale naše orientace není zdaleka čistě na zisk...

CEO REXhry a PlanetaHer.cz

25.7.2018 16:18:48

Aneken
To nebylo na vas, nemyslim, ze v tomto mate primarni zamer. Nicmene nekde vzadu to proste recenzenta dokaze nahlodat, ale je zbytecne do toho zabredavat...

Vice se jednalo o podle meho nazoru o neopravneny hejt nekterych a zaslepenost vuci BF. Ano, v minulosti (x let zpatky) tady byly jejich chyby v (ne)komunikaci, ale pokud tady nekteri priznaji, ze to BF osladi z principu, tak to asi neni dobre. Ja si rad koupim kvalitni hru od kohokoliv, at uz BF nebo Rexiku ;)

To, ze chce byt nekdo v zisku, tak to prece neni spatne a nebavime se hned o mamonu (se vsemi negativnimi konotacemi), asi taky nechcete byt ve ztrátě.

Ale radeji pryc od off-topic, radsi sem s nazory na Fallout.

25.7.2018 17:33:24

Abe

Zaza
Pokud chceš super hru pro začínajícího deskovkáře, zkus Zombicide: Černý mor. Má hutnou atmosféru, je v češtině (od nás) nechá se hrát v 1-6 hráčích (kooperativně s přáteli), má jednoduchá pravidla (můžeš se na ně podívat tady na ZH), celkem 10 scénářů (+ další opět tady na ZH ke stažení, každý se liší jak rozestavením mapky i cíly), na jedno dohrání ti to bude trvat cca 25 hodin času. Je dražsí, cca 2 tis, nicméně vzhledem k tomu, že obsahuje 71 miniatur a nabízí tolik herního obsahu, má jeden z nejlepších poměrů výkon/cena.


Vít Procházka | Sales representative
ADC Blackfire Entertainment s.r.o.

25.7.2018 18:57:20

Recenze Deskofobie
Rád bych se v dohledné době podíval na Fallout podrobněji, zatím jsem měl možnost si pouze jednou zahrát prototyp, který nebyl úplně dotažený a netuším, jak moc jsme ho hráli správně. Příští víkend mířím na Gen Con, tak třeba se tam bude dát hra sehnat za nějaké dobré peníze, pak bychom ji v Deskofobii zrecenzovali.

Osobně se nejvíce bojím, že Fallout bude stíhat podobný osud, jako Zaklínače. Toho totiž třeba vůbec nepovažuji za tak špatnou hru, jak se občas z komentářů může zdát (viz. tato diskuze). Alespoň mě bavil poměrně dost - jasně, ve výsledku to nebyla žádná pecka, ale taky né odpad. Problém je ta nálepka Zaklínače od kterého lidé prostě čekají víc. A tady to bude asi dost podobné. Lidé by prostě od Falloutu chtěli dokonalou hru. A to tohle není. Malý kontakt mezi hráči, několik fakt divně fungujících pravidel, kupa neřiditelné náhody a tak podobně.

ps: neřešme tu prosím spory DF/BF či partnerství DF/RexHry. Pokud vás cokoliv k tomu zajímá, rád vám odpovím v nějakém dedikovaném vlákně.
________________________________
Šéfredaktor Deskofobie, čaroděj v CGE.

25.7.2018 19:04:01

Díky
Díky všem za odpovědi, určitě se zkusím podívat na hry, co jste mi doporučili. A jako fanoušek počítačových Falloutů asi nakonec půjdu i do toho Falloutu - deskovky.

25.7.2018 20:29:51

Abe

Recenze Deskofobie
Opravdu nechápu, proč se Petr hrne do recenze Falloutu. Když už, proč to nenechá na svých externích redaktorech? Zbytečně se bude dostávat pod kritiku kvůli střetu zájmu a možné zaujatosti, úplně stejně jako to ukázal Bastacka v tomto vlákně. Opravdu si někdo myslí, že když bude Petr recenzovat eng verzi hry, tak se v tom neodrazí, že tu samou hru lokalizuje BF? Nemyslím to vůbec zle, útočně, prostě jen popisuji realitu.

P.S. opět podotýkám, že se jedná čistě o můj soukromý hráčský názor, který nemusí souhlasit s oficiálním stanoviskem společnosti ADC Blackfire


Vít Procházka | Sales representative
ADC Blackfire Entertainment s.r.o.

25.7.2018 21:02:39

Prosba druhýkrát
Raz to tu už bolo "mierne" naznačené, aby ste si svoje súkromné spory nechali do súkromia. Nás, obyčajných ľudí nezaujímajú. Mne ako bežnému divákovi a hráčovi hier je úplne jedno, že Basťačka sa nemusí s Michalom a že Abovi lezie na nervy Petr.

Nás zaujíma len to, či je hra dobrá, či je preklad dobrý a čo si o tom myslí autor recenzie. S ostatnými vašimi nezhodami už choďte fakt niekam.

25.7.2018 21:22:33

Recenze
Ať si to proboha recenzuje kdo chce, ať tomu dá třeba absolutně negativní hodnocení, vždycky sem sdílel všechny recenze na všechny naše hry, i když nebyly úplně lichotivé. Petra s Kubrtem sem pozval na hraní Bety, je logické, že si to bude chtít zahrát ve finální podobě. Blackfire nikdy neovlivňoval recenzenty a nikdy jim nekecal do psaní. Abe už tu svejma moudrama prudit nebude.

Michal Ekrt | Board Games Brand Manager
ADC Blackfire Entertainment s.r.o.

25.7.2018 21:52:18

1 hráč
Hrál to někdo v solo variantě? Fallout 1, 1,5 (český počin) a 2 mám hodně rád, novější díly už byly o ničem. Téma je lákavé, pokud je to jako Zaklínač, tak ve více lidech o ničem. Ale co si udělat radost sám sobě?

25.7.2018 22:19:56

Bilajz86
Já jsem to hrál solo hned jak jsem to koupil někdy na jaře, a můj dojem jakožto dlouholetého fanouška Falloutů z toho byl, že pokud mám cca 2 hodiny volného času a jsem sám, pustím si Fallout na PC, ať už F1 nebo F4. Jak to pěkně vystihl Matt v níže linkované recenzi susd, tahle hra člověka *natěší* na Fallout, ale už to těšení tak docela nenaplní. Celé to grafické zpracování přímo křičí "Fallout", ale všechno je to jenom takové povrchní.
Mapa! ... je abstraktní.
Inventář! ... uneseš jen tři krabice mléka (ano, i jako supermutant).
Jsi Ghoul! ... začínáš hru jako "nesnášený", ale to může spravit třeba hned první quest.
Jsi Paladin Bos! ... začínáš hru s Power Armor. Toť vše.
Vault Suit vykryje 1 damage. Power Armor! ... vykryje 2(!) a hýbeš se poloviční rychlostí.
Laserová puška! ... ti dá potenciálně dvě přehození. Stejně jako trubková. Na sílu se tu nehraje.
Závislost na drogách! .. znamená jen, že ti příslušná karta překáží na ruce.
Level up! ... vybereš si jeden atribut, na který pak můžeš dostat šanci přehodit kostku.
Perky! ... jsou jednorázové.
Parťáci! ... poskytují jen jednu specifickou schopnost jednou za čas
Etc.



Na PC máš svobodu pohybu, přístupu, rozvoje postavy.

Tady z toho nezbude nic, i ta svoboda pohybu je iluzorní, protože je víceméně jedno, kam a kudy jdeš, a rozvoj se smsrkne na možnost přehození kostky v jedné či druhé situaci. Co je na tom zajímavé jsou akorát ty karty questů, kde jedině ve hře sólo je fakt máš šanci pořádně prozkoumat a vybrat si, kterým směrem se příběh a konflikt pobere. To mě u toho drželo do konce, ale mezi čtením karet questů (tzn přesun po mapě a souboje) jsem se jinak moc nebavil.

26.7.2018 00:47:15 | Upraveno autorem (porovnej)

Borghal
Díky za shrnutí, tím pádem si tohle rád nechám ujít. Dost to zamrzí, mohl to být hit :-(

26.7.2018 07:38:43 | Upraveno autorem (porovnej)

...
Rovnako ako asi väčšina fandov počítačových Falloutov som čakal, že to bude viac mať oveľa viac RPG prvkov, rozmanitých možností rozvoja postavy. Ale zase nie až tak veľa ako pravá hra na hrdinov, ak to má byť stále charakterizované ako stolná hra.
Avšak autori sa skôr vydali cestou family-friendly stolovky s v podstate jednoduchými pravidlami v ktorej je rozvoj postavy ohlodaný na kosť. Semi-kooperatívne hry patria podľa mňa k najzaujímavejším a "choose your own adventure" kartičkové questy sú dobrý nápad, ale tu je to frustrujúce, lebo jeden hráč začne quest, druhý v ňom pokračuje úplne iným smerom ako by rád prvý a tretí si ho nakoniec zoskóruje a riešenie polovice questov je aj tak useknuté v polovici, lebo jedna frakcia dosiahla maximálny vplyv a hra je šlus. Na fórach BGG sa ľudia predháňajú s návrhmi house rules a skórovacími variantmi, čo dostatočne svedčí o tom aká je asi všeobecná "spokojnosť" s vanilkovými pravidlami.
Uvidíme či New California prinesie aspoň viac rozmanitosti...

26.7.2018 11:47:28

Vybíráme z Bazaru

Scythe modulární herní plán CZ
Scythe modulární herní plán CZ
Akt. cena: 510 Kč
Končí za: 4 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas