Extraliga All-Stars 1993–2023: Karetní hra

xxxxxxxxoo hodnoceno 16x (Seznam vlastníků)

Extraliga All-Stars 1993–2023: Karetní hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2–5
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 20 min
Herní svět: Sport
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Legendary Cards
Autoři: Michal Ekrt
Petr Bělík
Rok vydání: 2023
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Sólo

Četl jsem si pravidla a vidím, že tam je virtuální soupeř. Je nějaká možnost hrát to sólo, nebo případně nevyjde nějaký oficiální sólo mód? Michal Peichl třeba dělal dodatečně sólo pravidla pro Akvárko a Prokletou stezku, což jsem ocenil nákupem obou her - sólo módy mají totiž mazlíčci rádi :o)

13.9.2023 23:34:03 | Upraveno autorem (porovnej)

Tak úprava pravidel pro sólo je celkem nasnadě, jen mám obavu, že vzhledem ke konceptu hry nebude příliš zábavná. Přeci jen nedílnou součástí hry je i náhoda a šťávu tomu dodávají právě emoce spojené se spoluhráčem a zápolení o body (ostatně i jako v reálném hokeji). Takhle to ve mě vyvolává spíše pocit “přípravných utkání”, kdy si sice můžeš zaznamenávat body, ale ve výsledku je nemáš s kým porovnat. A porovnávat to s minulou hrou je takové o ničem, vzlehedm k tomu, co jsem napsal v první větě…

draft bych doporučoval pro sólo upravit následovně:

  • vyberu ze 6 karet jednu
  • ze zbylých 5 3 náhodně vyřadím
  • ze zbylých 2 vyberu jednu
  • z nových 5 vyberu 2 karty

mám celkem 4 karty, zopakuji tedy celkem 3x

svou sestavu následně podrobím 17 utkáním proti všem soupeřům dle obvyklých pravidel, ještě případně upravit počty trenérských karet, případně po nějakém čase je třeba doplnit? To by bylo už na vyzkoušení…

edit: odhaduji, že když ve hře více hráčů máš 3 trenérské karty na 6 až 8 utkání, že by mohlo fungovat například že po odehrání svých 3 trenérských karet si dobereš další tři, se kterými už musíš vydržet až do konce sezony (tedy 6 karet na 17 zápasů, což je o něco přísnější než ve více hráčích, ale co už…). Jo a pochopitelně vyřadit 2 karty trenéra pro živé soupeře…

--------------------------
IN HOC SIGNO VINCES

14.9.2023 07:32:56 | Upraveno autorem (porovnej)

Ahoj,

když se to vezme kolem a kolem, hra je celkem sandbox. Jedna věc je nějaký rámec nastavený pravidly, ale přidáním karet virtuálních soupeřů se dá prodloužit sezóna, můžete si vymyslet play-off (to pravidla zmiňují), čistě teoreticky, kdyby se redraftovaly zahozené karty po prvním kole draftu, tak by se dalo hrát až v 8 hráčích, právě klidně jen turnajovým pavoukem, pokud si nějak jinak budou značit sílu týmu… ALE… ALE… někomu by to mohlo přijít fajn, pro jiné hráče (ty co vypadnou ve čtvrtfinále) by to mohlo být moc rychlé a v zásadě nudné,  příliš dlouhá sezóna by taky nemusela vonět každému. A stejně tak si nemyslím, že by hra vyloženě potřebovala sólo mód. Nicméně moje osobní zkušenost z léta, kdy jsme hru ukázali synovi Petra Bělíka, je taková, že on si pak sednul a snad 3 hodiny si stavěl týmy a hrál proti virtuálním soupeřům. A žádná extra pravidla na to nepotřeboval, prostě si je vymyslel:) Musíme si uvědomit tu cílovou skupinu, já věřím, že zejména mladší kluci, hokejoví fanoušci, se s tím vyblbnou na X způsobů. Vymýšlet vyloženě sólo pravidla, protože je to nějaká móda, jsme nechtěli. Možná i proto, že já osobně jsem obrovský odpůrce sólo her:)

Michal Ekrt | Board Games Brand Manager
ADC Blackfire Entertainment s.r.o.

14.9.2023 13:55:09

Tak ti vyrtuální soupeři vyloženě vybízí k solo hře. 

Zkusil jsem si to takto.

  • Draft jako ve dvou hráčích, kdy jsem si vyložené hráče označil 1 až 6 a výběr soupeře jsem prováděl hodem kostky
  • Sezona nastavena na náhodně vybraných 14 klubů
  • Události ovlivňovali pouze živého hráče
  • trenérské karty jsem měl jen tři, ale nápad s 6ti kartama je dobrý
  • každý zápas jsem odehrál na tři třetiny a tapoval jsem si hráče se schopnostmi, když jsem je použil a už jsem je nemohl použít po zbytek zápasu.
  • Událost jsem otáčel po každé třetině. (úpravy pro výměnu se soupeřem a vyřazením ze sestavy jsem po odkrytí dal zpět do krabice)
  • střídání standardním způsobem
  • Uvažoval jsem ještě o play off (jednozápasově), kde podle bodů bych si nalosoval tři soupeře od nejslabšího po nejsilnějšího (ale už jsem neměl čas)

Abych to shrnul:

Hra byla malinko delší, ale bavilo mě to. Musím se přiznat, že nejvíc mě na té hře baví ten draft, to hraní už je jen o kostkách, což nejde moc ovlivnit. Nakonec jsem hru dohrál se10 výhrami, 2 výhry v prodloužení, jedna prohra a jedna prohra v prodloužení. Musím říct, že jsem měl štěstí a když jsem měl nejslabší sestavupřišel z balíku slabý tým. Jinak souhlasím, chybí tam ten živý soupeř, se kterým se soupeří.

Jinak jak říká Michal-BF, těch způsobů, jak si ty pravidla upravit je hodně a záleží na fantazii hráče. Osobně solo hraju jen proto, abych se hru naučil a pak ji lépe zvládl vysvětlit ostatním.

19.10.2023 19:29:14 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Exit puzzle: observatorium
Akt. cena: 10 Kč
Končí za: 1 den

Offcanvas