Evoluce: O původu druhů

xxxxxxxooo hodnoceno 125x (Seznam vlastníků)

Evoluce: O původu druhů - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Zvířátka
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Pexi
G3
RBG
Rightgames RBG SIA
Stolitsa Design Group
Autoři: Dmitry Knorre
Sergey Machin
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Jaké to je?

Koukám, že to vyšlo v češtině. Je to dobrý? Něčím originální či zajímavé?
12.5.2014 12:54:09

Dojmy
Po několika hrách spíš pozitivní. Jde o rychlou karetní hru s jednoduchými pravidly a vcelku originálním nápadem.
Během hry vytvářím nové zvířecí druhy, které postupně vylepšuju různými novými aspekty. Pak to všechno musím nakrmit - a jídla je jak už to tak bývá skoro vždycky málo, takže občas sežeru nějakého jiného tvora soupeři (a obráceně).
Aby ty moje mazlíčky nemohl nikdo žrát , snažím se jim dávat obrané aspekty. Případně můžu své druhy propojovat
spoluprácí nebo jim syslit tuk do tukové tkáně.

Jde spíš o nenáročnou hru kterou si asi nejvíc užijí rodiče s dětmi tak 8 - 12 let nebo pokud to vezmu někam mezi nehráče do hospody/ na hory.
Hráče asi neurazí, ale ani nenadchne.
Problém je v tom že hru dělal biolog a ne tvůrce her, takže kdo je zvyklý hrát, uvědomí si hned několik problémů kterými herní systém zjevně trpí. Předně to je to, že je bodováno až poslední kolo, takže celou hru hrajete, tvoříte, snažíte se, ale většina této snahy vlastně nakonec vyjde vniveč a vůbec se neprojeví v konečném bodování. Pokud přijdou někomu dobře karty a neudělá nějakou blbost dá se jen velmi těžko dohnat náskok který si vytvoří
( na oboje jsou na BGG house rules - vytvořil jsem na to tady další příspěvek )
Karty mají docela ošklivou grafiku a ne moc dobrou kvalitu.

Přesto přezevšechno mám ze hry spíš pozitivní dojem a
určitě si jí nechám ve sbírce a rád znovu kdykoliv zahraju asi právě pro tu svižnost a originalitu.

P.S. rozšíření prý hodně hru vylepšuje a odstraňuje některé systémové nedostatky , takže doufám že ho fi Pexi brzy také vydá v češtině.

12.5.2014 17:15:38

čiňan
skvělý report! Děkuji

12.5.2014 17:54:23

po jené hře s číňanem
Musím souhlasit s tím co zde napsal
Jen jsme hráli jen dva a tak nevím jak to bude vypadat ve více.Asi si budem více škodit.
Za mě bych nějak vymyslel i hodnocení karet v mým odhazovacím balíku, nebo tak.

13.5.2014 00:40:32

Bodování
Osobně doporučuju z některých karet udělat bodovací a ve chvíli, kdy je některý z hráčů dobere, spustí se tím bodování v průběhu souboje.. Alespoň nám to problém částečně vyřešilo.
Jinak rozšíření Time to Fly jsme testovali a je dobré, jenže hru dost prodlužuje. Teď máme na testování i druhé rozšíření Continents..

15.5.2014 20:51:08

jaké to je s rozšířením(i)
koukám, že základ podle reakcí nic moc...

Zachrání to tedy ta rozšíření?

29.10.2015 17:56:45

Vybíráme z Bazaru

Mars: Teraformace Big Box (CZ)
Mars: Teraformace Big Box (CZ)
Akt. cena: 2100 Kč
Končí za: 6 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas