Evo - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 3 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Dávnověk
Herní kategorie: desková hra, strategická, budovatelská
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Descartes Editeur
EuroGames
Autoři: Philippe Keyaerts
Rok vydání: 2001
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Nové EVO - první dojmy

Ahoj,
máte někdo , jaké jsou první dojmy ?
Popř. porovnání se starým Evo ??
Díky Angri
2.12.2011 10:23:56

EVO
Tak na hru jsem se díval a po grafické stráncde vypadá perfektně. Bohužel si na nějaké podrobnější informace budeme muset počkat až po vánocích. Určitě si ji někdo vyhlédnul, ale bude zřejmě pod stromečkem. :-)

3.12.2011 10:10:37

Kent
Přesně! Jak to tak všechno víš? ;)

3.12.2011 10:38:53

Savager:
Díval jsem se na tebe komínem, jak to schováváš. :-))
Hru sice znám jen z diskuse tady, ale pokud se na staré verzi nic nezměnilo, jen design, tak věřím tomu, že to bude velmi dobrá hra. Tak Savageri, 25.12. (nejépe 24.12. večer) čekáme na tvé info a záhy i na fotografie? :-)

3.12.2011 13:04:38

to Kent
nejsem si uplne jist, ale zrejme se zmenilo krapejt vic nez grafika

3.12.2011 13:21:16

Kent
Ale tak trošku se to změnilo. Ubylo akčních karet, které jsou některé ze staré verze nahrazeny unikátními geny, trochu se popřeházely jednotlivé fáze herního kola, hod kostkou na počasí nahradily žetony podnebí, a vítězné body vývoje jsou teď taky formou žetonů, takže se dá říct, že VB jsou skryté a nikdo neví jak na tom je.
Pravidla v ang. jsou tady:
http://www.asmonews.net/wp-content/uploads/2011/06/EVO_RULES_US_LR.pdf

3.12.2011 13:24:49

dojmy
Tak mám za sebou první 2 hry a dojem z toho mám takovej "eurovkovej" :) Klasická dražební hra se zajímavým námětem a překrásným zpracováním. Kolega z práce patří mezi nejlepší hráče euroher v republice (dle různých čtyřpohárů apod.) a toto je hra přesně pro něho - výpočty co se vyplatí dražit ve kterém kole a za kolik. V této hře bych tipoval pořadí výhodnosti dražby genů na vejce, nohy, rohy, termoochrana + srst...
Čekal jsem trochu více interakce, že se budou dinosauři více požírat, ale když získá hráč nějaký ten únikový gen, nebo více rohů do obrany, moc se útoky nevyplácejí. Tím že jsou vítězné body skryté, zase má výhodu ten, kdo dokáže udržovat celkový přehled o výnosech za dinosaury a výši útrat v dražbách.
Takže uvidíme po pár dalších hrách.

A opravte si tady popis u hry, 2. edice je už od 2 hráčů.

6.12.2011 22:18:14

to panzer
To me mrzi , ze to neni alespon trosku vetsi mela.
Co kdybych ty geny obranych rohu a unikovej gen odstranil ?
Myslis ze by to pomohlo?
Jestli Te muzu poprosit az zase zahrajes , napis jeste neco malo ,aby jsi nas tady navnadil na koupi :-)

8.12.2011 08:55:24

Angri
Ne naopak, ty geny s rohem právě vytváří výhody i pro útok (zvyšování pravděpodobnosti po hodu 1k6). Hrajeme těď docela pravidelně a opravdu to není špatné a i mela už párkrát byla. Hra má většinou stejný začátek a zajímavá začíná být tak v pátém - šestém kole, kdy už je více narozených dinosaurů a území začíná být málo.
Každopádně je to ale typ hry, kterou když bude hrát zkušený eurovkář, nebo někdo kdo ji už má dostatečně nahranou, tak z pravidla vyhraje. Opravdu se musí dopředu kalkulovat jak moc se utracený bod v dražbě vrátí (i když náhodně tažené karty tyto kalkulace mohou trochu ovlivnit).

8.12.2011 10:28:39

Vybíráme z Bazaru

Cacao + Chocolatl (rozšírenie)
Cacao + Chocolatl (rozšírenie)
Akt. cena: 700 Kč
Končí za: 57 minut

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas