Evo - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 3 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Dávnověk
Herní kategorie: desková hra, strategická, budovatelská
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Descartes Editeur
EuroGames
Autoři: Philippe Keyaerts
Rok vydání: 2001
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Nová edice - dotazy na pravidla

Ahoj, porovnal jsem pravidla staré a nové edice a těch rozdílů mi přijde poměrně dost.

Chtěl bych si upřesnit pár bodů z nových pravidel:
1. útok - prohraje-li útočící dinosaur zůstává na stejném poli s obráncem a může útočit znovu (za jeden bod pohybu). Co když ale útočník podruhé neútočí, nebo stejně po druhém útoku útočník nevyhraje - je odstraněn ze hry ? (předpokládám, že ano, ale pravidla nezmiňují)

2. V Mutation fázi kdy probíhá dražba je každý hráč POVINEN dražit, tedy vždy položit svůj žeton alespoň na pole 0 ? NA konci Mutation fáze tedy nikdy nezůstane žádný nevybraný gen (nebo karta)

3. Četl jsem u FAQ pravidel původní edice, že hráč sice umisťuje v Birth fázi nového dinosaura tak aby sousedil s již nasazeným, ale ten již nasazený nesmí být právě narozený dinosaur (tedy nasazovat se smí pouze vedle "starých" dinosaurů). Toto se ani v nové edici explicitně nezmiňuje, jak to tedy je ?

4. Může mít hráč ve hře více unikátních genů, nebo jenom jeden a ten je pak nahrazen nově vydraženým (na hracím plánu je jenom jedno pole pro unikátní gen) ?

Díky za odpovědi
6.12.2011 09:31:57

odpovědi
Tak něco už vím jistě
2. ano - povinnost
3. ano - rozmnožuje se jenom vedle starých dinosaurů
4. ano - nevšiml jsem si v pravidlech množného čísla

Takže potvrdí, prosím někdo to 1) ?

8.12.2011 18:02:59

pravidla (chyba kapitola?)
v pravidlach starej verzie od caulyho na strane 6 je kapitola o konci hry a podmienky vitaza. ale stiahol som si anglicke pravidla novej verzie a aj tie od sharka a bud som slepy, alebo neviem citat, ale vobec nikde nemozem najst kapitolu koniec hry. ze by to tam chybalo?

23.2.2012 10:33:56

Panzer
Pokud útočící dinosaurus prohraje, nepřesouvá se ze svého původního pole (můj překlad, s. 9, Boj).

Podle BGG pasáž o umisťovaní nových dinosaurů vedle těch, kteří už byli ve hře na začátku kola, chybí záměrně. Je tedy možné umístit nového dinosaura i vedle takového, který se na plán dostal ve stejném kole.

23.2.2012 12:26:44 | Upraveno autorem (porovnej)

dajo26
Hra končí ve chvíli, kdy se na začátku kola otočí mezi žetony klimatu meteorit (můj překlad, s. 5, Fáze klimatu).

23.2.2012 12:27:41 | Upraveno autorem (porovnej)

Rozmnožování
Čeho sem si všiml po druhé hře v Želivi, ve fázi rození se rodí po jednom dinu dokola..:) Jinými slovy není to jako ve staré že si první vylíhne všechny dina ptom druhý, atd..

Ale každý hezky postupně..Celkově ta nová verze, je úplně jiná hra se stejným tématem..Dle mého náhledu na věc..

23.2.2012 13:20:37

Ad 1)
Je to uvedeno i v českém překladu pravidel. "V případě, že útočící brontosaurus prohrál, zůstanou obě zvířata na svých původních místech (obránce i útočník)". Dobře se to vysvětluje tak, že říkáme, že bránící brontosaurus útočníka zahnal zpět na jeho původní pole.

Prakticky to často vypadá tak, že při neúspěšném útoku stejně útočník zahyne vlivem oblasti.

10.3.2014 14:23:02

Vybíráme z Bazaru

Nova luna
Nova luna
Akt. cena: 400 Kč
Končí za: 1 den

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas