Euthia: Torment of Resurrection – Fierce Powers and Crawling shadows

xxxxxxxxxo hodnoceno 16x (Seznam vlastníků)

Euthia: Torment of Resurrection – Fierce Powers and Crawling shadows - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Euthia: Torment of Resurrection
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 240 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, vývoj postavy
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Diea Games s.r.o.
Steamforged Games Ltd.
Autoři: Tadeáš Spousta
Tomáš Holek
Rok vydání: 2023
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Uložení do pořádačů

Zkoušeli jste už uspořádat všechny komponenty do tří krabic do deluxe pořadače? Je někde návod? Nafoukly papír místo kvalitního insertu… 

17.2.2024 09:53:18

Mne sa podarilo naukladat vsetko do dvoch povodnych krabic z prvej edicie… ale vsimol som si ze tie towery nebudu mat dlhu zivotnost uz sa ten karton rozliepal..

17.2.2024 10:10:43

No asi bych pak zkusil nějaký 3D tisk sehnat. Protože to je fakt zoufalé a ten karton je spíše na škodu.

17.2.2024 10:13:05

Chystam se kompletovat puvodni Euthii s rozsirenim do Dragon slayer poradacu a koukam, ze to mozna neni uplne mozny. Uz to nekdo dokazal nejak smysluplne naskladat? Bych to vsechno nerad sestavoval zbytecne. Diky.

18.2.2024 13:44:46

@Bloud Hele nějak se to povedlo do původních dvou krabic a jedné nové. Smysluplnost je věc druhá. Věž na karty karty sice pobrala, ale o některé přihrádky se dělí s jinými (jsem zvědavý jak to budu s odstupem času hledat), jiné jsem tam nějak přidal (například nová monstra a další), abych potom v pravidlech zjistil, že to jsou moduly, které se tam prostě jen tak přimíchat neměly a stejně to budu muset separovat… S žetony je to podobné. Trochu se děsím přípravy hry, už “základ” byl docela na přípravu náročný. Osobně plánuji pořídit nějaký jednoduchý pořadač (např. blacklotus.cz/papirova-krabice-na-1000-karet/ s hromadou oddělovačů.

18.2.2024 14:19:51 | Upraveno autorem (porovnej)

Pořadače z KS jsou na nic z několika důvodů:

  1. Papír, fakt to moc nevydrží
  2. Když do nich naskládáte komponenty, zvětší svůj objem a do krabice se to nevejde.
  3. Komponenty jsou nepřehledné 

Jak to mám já, aneb malá doporučení:

  1. Plastové haťapácké základní inserty vyhodit, nechat jen na elementály. 
  2. Figurky naskládat na molitanovou “desku” pod víko (ze spodu tlak není a z vrchu brání tlaku víko)
  3. Drobné žetony roztřídit do pořadačů s malými dílky, aby nenabobtnal objem přes příliš. Podobný pořadač, jako má Feast for Odin.
  4. Do KS krabiček z plastu dát vše pro hrdiny (delší krabička - žetony, kratší krabička - schopnosti+kostky)
  5. Pytlíčky na mapové dílky jsou podle mě taky na nic, lepší je vytisknout z 3D - neničí se a lépe se to uskladní.
  6. Karty tematicky dejte k sobě a zagumičkujte. je to přehlednější.

Celý obsah se mi vešel do dvou krabic (těch novějších, menších) a ještě tam mám rezervu (figurky mají hodně místa).

Před každou hrou stačí vybrat mapové dílky, karty a každý hráč si vezme krabičky svého hrdiny. 

18.2.2024 18:08:47 | Upraveno autorem (porovnej)

@černý vlk ty si sebevrah tady veřejně napsat zagumickovat karty 😂😂😂 radeji napytlickovat do dealeráků

Ale ten cerny insert se ma oriznout co jsem cetl. Svou kopii cekam ve stredu dle dopravce, tak pak bude dva dny si hrani, abych vse uložil.

18.2.2024 21:59:54

ja som to teda spravil takto

https://youtu.be/8P5zQxoDFnU?si=tvN7imakXF9owdoN

18.2.2024 23:12:53

Gumičkování mám radši, karty to neničí, když jsou v obalech a je to stackovatelné na sebe a tím pádem lépe sedí v krabici. dealeráčky nesnáším, přijde mi to hrozně laciné, jak svačina v sáčku. Ale taky možnost. Pořád asi lepší, než ty nepřeheldné kartonové pořadače.

19.2.2024 13:36:16

@černý vlk Gumickovani nenici karty, dokud se gumicka “neroztece”. Nebo mas tip na nejake, ktere jsou stabilnejsi a nedegraduji casem?

20.2.2024 12:46:41

Kdybych chtěl “gumičky”, tak bych určitě volil ty široké, co se správně nazývají Pruženky, či Pruženky s potiskem, aby se nezařezávaly do karet. Samozřejmě sešité, žádné uzly :)

Ale preferuju krabičkové systémy, které pak jsou na stole jako držáky. Šetří místo, chrání karty v krabici i během hry a urychlují vybalení hry i její úklid zpátky.

20.2.2024 13:50:17

Na bazaru prodávám pořadače na mapové dílky a hexy. Původně jsem to měl pro sebe, svou českou Euthii jsem však prodal (za pořizovací cenu na bazaru).

26.3.2024 17:59:19

Já jsem měl Euthii z prvního KS a teď jsem bral “jenom” Returning Backer Dragonslayer pledge a “narval”jsem to do dvou krabic (za cenu oříznutí insertu nových figurek).

https://youtu.be/hMCCWOc92YM?si=Bopargb4nBGB1GWA

o()xxx[{::maneek:::>

27.3.2024 06:28:31

Mám zatím vše naskládáno v krabici od základu z prvního KS, krabici od rozšíření, krabici od deluxe rozšíření. Plánuji oříznout insert na figurky. Nemám v úmyslu se to snažit naskládat do 2 krabic, i kdyby se to tam vešlo. Hra je to prostě stejně gigantická, s tím je potřeba s smířit. Osobně bych preferoval to mít naopak ve více krabicích, odpadla by nutnost to vždy celé vyskládávat, špatně se s tím manipuluje, je to těžké. Hezky to vypadá, ale praktické to dvakrát není. Stejně tak nesdílím názor zaplnit co nejméně krabic po okraj, docela bych byl rád, aby mi ty věže vydržely. Ano zabírá to více místa, ale při vracení komponent do krabice je to o něco jednodušší tetris - hlavně u těch věží. Nejvíc prostoru ale stejně ukousnou ty 2 gigantické krabice, deluxe krabici někam dát není problém.

27.3.2024 07:47:49

@WillBlack Jako je pravda, že když jsou ty karty v obalech, tak je ta po čase rozteklá gumička nezničí. Zničí obal. Ale stejně je to prasárna. :D Člověk by se pak po prá letech divil, co najde v krabici, kterou neotvíral. To, že to zničí tu krabici, ke které se to přilepí, o tom nemluvě…

28.3.2024 09:27:53

@Conan70 zatím se mi to nestalo, ale je pravda, že deskovky mám doma ve větším měřítku nějakých 20 let.  Když gumičky, tak ty s povrchem plátěným, beru to holkám z šuplíčku, mají toho až moc :))

28.3.2024 16:57:02

ja mam vytisteny insert z thingiverse na karty a na drahokamy s esencema a maximalni spokojenost. mam to tak jako nakombinovane, nemam potrebu to rvat do jedne krabice nejak mam pocit ze si to ta hra nezaslouzi. prakticky to mam tak jak to prislo

28.3.2024 16:57:20

Vybíráme z Bazaru

Sid Meier's Civilization - nová, rozbalená (CZ)
Sid Meier's Civilization - nová, rozbalená (CZ)
Akt. cena: 800 Kč
Končí za: 7 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas