Euthia: Torment of Resurrection – Fierce Powers and Crawling shadows

xxxxxxxxxo hodnoceno 16x (Seznam vlastníků)

Euthia: Torment of Resurrection – Fierce Powers and Crawling shadows - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Euthia: Torment of Resurrection
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 240 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, vývoj postavy
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Diea Games s.r.o.
Steamforged Games Ltd.
Autoři: Tadeáš Spousta
Tomáš Holek
Rok vydání: 2023
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Mystická entita

Nebude si náhodou někdo nechávat natisknout figurku Posla a figurky mystických entit?

Na to že mám figurkovou edici a v pravidlech je napsáno, že u nekromanta mají být figurky po 4, ale jsou po 5-ti, tak tam alespoň tu jednu figurku Posla mohly dát.

Každopádně v nové dimenzi se vyskytují nový “golemové” Mystická entita. A asi bych je chtěl taky v figurkové verzi, když všechny ostatní elementy mám.

9.2.2024 13:15:12

Dobrý nápad , měl bych taky zájem .

9.2.2024 14:18:02

Já taky:-)  určitě…

9.2.2024 16:09:56

Mohl byste mi to někdo prosím vysvětlit? Jak “nechat si natisknout”, když jde o figurky? Na stránkách SFG nevidím soubory pro 3D tisk…

9.2.2024 18:50:15

@milancaputu jednoduše vlastní figurky, juknout na nějakou firmu, která dělá 3Dtisk a v případě většího zájmu třeba vyhandlovat nějakou slevu.

Např RPG Forge má na stránkách pár docela hezkých démonů, kteří se dost podobají té entitě.

Každopádně proto se ptám jestli se k tomu někdo nechystá 😀

9.2.2024 20:36:05

@Laionel Díky - já netušil, jaké už jsou dnes možnosti…

Motivoval jsi mě načíst ten scénář Paralelní dimenze. Jestli to chápu správně, tak ta mystická potvora vůbec není třeba jako figurka, protože funguje jenom jako typ pole. Nebo je ještě jinde jako pohyblivé NPC?

 Naopak Posel je figura, hýbe se s ním. Takže jde o tuto figurku, jak ji nadesignovat. Podstavec bychom samozřejmě vzali z původní Euthie, ať je to jednotné.

9.2.2024 20:43:10

@milancaputu no v podstatě jak říkáš, Posel běhá po mapě a je potřeba aby byl označen. Co se týká mystických entit, tak fungují v podstatě jako elementálové. 

Jen by bylo hezké aby měly svoji figurku jako ostatní elementálové.

10.2.2024 11:34:31

Stejně jako s tiskem papírových věci pokud by se tohle rozjelo pro zájem já do toho půjdu taky

11.2.2024 09:43:05

Otázkou je, zda toto neplanují opravit v dalším vydáním jako ostatní chyby.

11.2.2024 10:49:59

Ja bohužiaľ nemám rozšírenie, ale rozmýšľal som ,že na jar backnem obidve rozšírenia na KS, ale ako tu pozerám príspevky, že utratim nemalé peniaze ,ktoré to rozšírenie stojí a ešte mimo toho mám zháňať tlač pravidiel, ďalších figurok za ďalšie peniaze? V žiadnom prípade sa nechcem nikoho dotknúť,je to krásna hra a nádherný koníček a každý si chce svoju hru vyšperkovať , len je mi ľúto , že keď raz kúpim hru resp. rozšírenia za ozaj nemalé peniaze a mám ešte riešiť ďalšie doplnky, aby hra vyzerala tak ako by mala vyzerať za pôvodnu cenu, tak si to 3x rozmyslím či  pôjdem do ďalších kampani k Euthii. Najviac mi je ľúto ,že Euthia nezostala len v českych rukách, asi by veľa veci bolo úplne inak. Ak si myslíte , že tento príspevok sa sem nehodí, kľudne ho vymažte.

11.2.2024 11:53:08

Potvrzeno od Tadeáše Spousty a jeho reakce na miniatury;

 

Má otázka : Mysticke Entity a Posl budou mít příště miniatury? Stala se někde chyba?Nebo si to máme jako fanouškove pak nechat navrhnout a dotisknout?Řešíme to na Zatrolenkach.

 

Tadeáš : Hele nebudou mít figurky, je to jeden scénář ve kterém jsou a nebylo by to ekonomicky možné. :-)

 

Můj názor 

Rozšíření doma stále ještě nemám , nevěděl jsem že to je jen na jeden scénář .Tudíž má Tadeáš pravdu a za mě je to taky totálně zbytečné tiskat , takže já od tohoto couvam, fakt nepotrebuju mit něco co využiji maximálně jednou.

11.2.2024 11:59:47 | Upraveno autorem (porovnej)

Když už se tu debatí o těch miniaturách, podařilo se vám někomu zjistit, jak to ve hře funguje s počtama těch přisluhovačů? Mám namysli, že se v návodu píše o 4 přisluhovačích od každýho, což by podle několika komentářů mělo sedět u standees, ale plasťáků tam údajně má být 5 od každýho (sorry za případný fabulace, ale vycházím jen ze zmínek v komentářích zde na zatrolenkách, protože mi tohle rozšiřko zatím nedorazilo).

11.2.2024 13:43:01

Ty páté jsou pro nekromancera.

11.2.2024 13:51:55

@Kometo.Nakaši ty postavičky pro nekromacera jsou bezpředmětné. Ve skutečnosti má nekromancer jen vyložené karty a jeho přisluhovači nejsou na ploše. Pokud se bavíme o hráčské postavě 

11.2.2024 17:24:45

Tak snad jde o kosmetický efekt ne? Já je na mapu budu určitě dávat , tady si stěžujete na Posla ale prisluhovace používat nebudeš? 😀

11.2.2024 17:48:52

Pokud to teda chápu správně, ty 5. kusy figurek přisluhovačů navíc využije jen ten, kdo má i Necromancer hero kit?

11.2.2024 18:13:26

Tam jde spíš o to, že posel je reálně na mapě a hýbe se. Mystické entity jsou jako elementálové a zastoupení na mapě je super. 

Co se týká figurek přisluhovačů Adraghora, 4x lebka, 4x ten sešívanej gólem a 4x nemrtví šlechtic, tak ty vyuziješ na mapě.

Pak ti tedy zbyde 1 lebka, 1 sešívanec a 1 šlechtic.

V normální hře pro ně nemám použití, pokud tu mluvíme o Hoxirovi.

U Hoxira jako nekromanta, nemáš důvod, jakékoliv figurky dávat na plochu, prostě tam nejsou. Jejich zastoupení je jen jako tapovatelne karty a abys viděl co máš imaginárně vyvolané, pokud je použiješ, že si je jen jako parádu dáš na ty nekro karty, tak to budou dost překážet. Dost se s nimi hýbe, tapuje a obrací.

Samozřejmě když si je vyvoláš, tak si je můžeš dát pole s Nekromantem ale narovinu ti řeknu, že dvě vyvolané postavy a nekromant se na 1 pole dost blbě vejdou. Navíc si neumím představit, že s nimi furt budeš hýbat pohromadě.

U Hoxira jsou ty vyvolané potvory něco jako život a zbraň navíc. Neposíláš je zvlášť.

11.2.2024 18:18:06 | Upraveno autorem (porovnej)

Aha. Tak pokud se můžou vážně dávat akorát na ty karty, SFG možná namísto šetření kartonem u desek hrdinů a průběhu hry/obchodu mohlo ušetřit tady na těch přebytečnejch figurkách, a tím si dopřát míň brblalů. :)

11.2.2024 18:49:37

Hale, pokud si hrál MMORPG hry jako já, tak tam si normalne Necromancer vyvolal pomoc a běhala s ním defakto vsude dokud ji někdo nezabil nebo nevyprchal čas nějaký.Proc bys ho musel mít na stejném poli? Vždyť každej ví, že to patří k  tvému vyvolání a bude to i hezké na mapě .Nevidím nic špatného je posouvat společně, však je to jeho sluha a pomáhá mu a chrání ho….a já to budu používat na každém kroku 😀 Na karty dávat to je blbost.

 

Vezmi si Frostpunk , půlka věci tam je jen estetika a defakto to je na atmosféru a to samé je zde.

11.2.2024 19:09:34

Jako takhle pokud si uděláš house rule, že budeš mít ty vyvolané potvory kolem nekromancera a nebudou podléhat ostatním herním pravidlům a systémům, dáš jim nějaký náhodný pohyb, proč ne. Konec konců hra je od toho aby jsme se bavili.

Nicméně taková Eltrea, ta druidka, má přímo miniony, kteří se pohybují na mapě nezávisle na ni a mohou reagovat s prostředím, útočit, nebo ji dávat bonusy.

 

11.2.2024 19:16:03

Přesně tak, není co řešit a tím bych řekl že to je v pohode 👍👍

11.2.2024 19:18:17

Navrhuji toto:

 

(omlouvám se za rychlý screenshot, nemám čas se babrat v noci s renderem)

3D tisk budu řešit v týdnu, pak bych mohl dodat fotky skutečné figurky.

Credits: vytvořeno pomocí Titan Craft a blenderu, jako cvičeníčko 3D modelování s naším klukem :)

12.2.2024 00:16:24 | Upraveno autorem (porovnej)

@milancaputu tak tohle je docela hustý:D

Zatím jsem si toho posla označoval splozencem Faer, tohle by bylo ale mnohem lepší.

12.2.2024 07:24:00

Vybíráme z Bazaru

Village attacks - Adam Smith + 5 rozšíření
Village attacks - Adam Smith + 5 rozšíření
Akt. cena: 2649 Kč
Končí za: 11 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas