Euthia: Torment of Resurrection – Fierce Powers and Crawling shadows

xxxxxxxxxo hodnoceno 16x (Seznam vlastníků)

Euthia: Torment of Resurrection – Fierce Powers and Crawling shadows - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Euthia: Torment of Resurrection
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 240 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, vývoj postavy
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Diea Games s.r.o.
Steamforged Games Ltd.
Autoři: Tadeáš Spousta
Tomáš Holek
Rok vydání: 2023
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Inserty

Predbežné objednávky insertu:

https://docs.google.com/spreadsheets/d/15a_oYfGKUSiI2dYVJC-kKCRaW7G-r2rT/edit?usp=drive_link&ouid=104451187715102322395&rtpof=true&sd=true

4.4.2024 13:20:49 | Upraveno autorem (porovnej)

Keďže som spamoval v iných vláknach založil som samostatné vlákno. Momentálne dokončujem insert pre Euthiu ktorá pojme zatiaľ všetky vydané rozšírenia a doplnky spolu so základnou hrou do jednej krabice. Taktiež chcem uľahčiť/urýchliť insertom herný setup. Budem sem postupne pridávať aktuálne informácie ako to ide. V prípade akýchkoľvek otázok mi kľudne píšte, rád vám na ne odpoviem ;)

4.4.2024 13:26:48 | Upraveno autorem (porovnej)

už teraz sa teším na ten rozširujúci insert, preto som ešte ani nerozbalil rozšírenie :)

4.4.2024 17:05:09

Ja taky ne 😀 nechtelo se mi drbat s tim vracenim do krabic

4.4.2024 18:40:31

@Johnny808 nepřemýšlel jsi náhodou k insertu dělat i krabici samotnou? Bojím se, že jak se to nacpe do toho kartonu a trochu se tím pohne, tak se to rozjede :D Box s gravírováním (nebo jak se tomu u dřeva říká) by byl hodně fajn…

7.4.2024 16:28:52

@stepaj15 Ak by bol záujem nie je problém urobiť aj samotnú drevenú krabicu. Ono všeobecne o to ľudia nemajú záujem. Väčšina ľudí to chce mať v pôvodnej krabici všetko najlepšie ešte aj bez nadvihnutia víka. Originál krabica to zatiaľ zvláda bez problémov a to ju aj dosť často prenášam buď na herné akcie, na chatu a podobne. Uvidím keď bude komplet insert ale zatiaľ sa to javí bezproblémovo ... ale ako vravím dá sa urobiť aj samotná drevená krabica no tam treba potom zvážiť čo vygravírovať na ňu aby to bola aj pekná krabica nie len čisto drevený box ...

7.4.2024 19:38:33

Poslušne hlásim že dnes 17.4.2024 o 12:00 bude dokončený kompletný insert na Euthiu (počas toho ako to píšem sa vypaľuje posledná krabička). 

Euthia, Fierce Powers and Crawling shadows, Elementálovia, proste komplet všetko bude v jednej krabici (v tej s pôvodného KS). Fotky sa budem snažiť uploadnúť ešte dnes a následne začnem pracovať na videu, ktoré by malo slúžiť aj ako návod na lepenie tak ako návod na skladanie. Ako sa pozerám na obsah tak ho možno rozdelím do dvoch samostatných videí.

Zatiaľ by som uviedol údaje o váhach, ktoré Vás možno zaujímajú:

 

Prázdna krabica (vrch + spodok): 1.144 kg

Herné komponenty čistá váha bez insertu:  5.835 kg

Originál plastový insert ku hre spolu s pack a kit prázdnymi krabicami: 1.285 kg

Môj drevený insert: 1.936 kg

Suma sumárum drevený insert váži o 651g viac ako originál plastový ktorý bol spolu s hrou. 

Dokopy je to 8.9 kg čo je dosť. Krabica to ale zvláda zatiaľ bez problémov. O týždeň ak sa podarí by som mal ísť na jednu hernú akciu kde sa insert otestuje čo sa týka prepravy ako aj herne. 

Pre porovnanie hrávame momentálne hru Middara , ktorá váži násobne viac, podľa bgg 25.77 kg (môžem ak tak odvážiť) a krabica nie je o nič masívnejšia v porovnaní s Euthiou. 

17.4.2024 11:59:32 | Upraveno autorem (porovnej)

Normálně se těším stejně, jak když mi měla přijít hra. Konečně bych to mohl celé rozbalit a začít hrát.

17.4.2024 20:47:39

Díky nejen za skvělou zprávu, ale za všechnu tu práci, kterou s tím máš. Jsem zvědavý jak Rákosníček! Strašně jsi mě znejistil. K základní hře jsem nakonec dělal insert vlastní, snažil jsem se skloubit to nejlepší nejen od tebe, ale i od dalších a hlavně z naší vlastní zkušenosti. A teď váhám, když jsi do toho dal tolik úsilí a máš to jistě promakané, jestli teda mám rozšiřovat to naše nebo přejít na tvůj systém. A o to jsem právě zvědavější a o to víc se těším na tvoje fotky a videa!

Mimochodem, o jedné věci mám jasno: i kdybych si bral tvou versi, tak určitě ji namořím na černo. Černá se prostě k tomu báječně hodí :) To já jenom posílám tip a je mi jasné, že pak by se muselo složitěji řešit vypalování nápisů a grafiky.

17.4.2024 22:12:35

Fotky som nahral do sekcie obrázky-insert/skladování.
Dúfam ,že mi ich schvália lebo je ich pomerne dosť. 15 ks a to som uploadol len tie najdôležitejšie, nechcem to tu spamovať.

K insertu by som ale rád doplnil aj pár informácií, ktoré sa budem snažiť spracovať aj do obrázkovej formy pre jednoduchšie pochopenie. Urobím papierový návod ktorý pribalím k insertu:
- Pre majiteľov pôvodného insertu pre Euthiu:
1. Krabičky postáv boli nahradené novými väčšími. Malé 3 krabičky čo boli vo vnútri ale ostanú, len sa premiestnia do novej. Krabička bola upravená tak aby sa ľahšie vyberali a vkladali tie 3 malé krabičky a samozrejme vďaka novému obsahu sa museli aj zväčšiť.
2. Krabička so šesťuholníkovými komponentami bola tiež nahradená novou väčšou.
3. Krabička "Težba" je nahradená novou, vyššou krabičkou a pôvodná krabička má vymenený len predný nápis za "Rituálne odměny a odměny za putování".
Samozrejme aj obsah krabičky sa tým pádom zmení.
4. Krabičky s kartami dostanú nové 2 rozdelovače kariet na ktorých budú vygravírované znaky, ktoré Vám vysvetlím neskôr.

- Ostatné informácie pre všetkých:

1. Víko krabice sa nadvihne o výšku bielej krabice - 8mm, v ktorej sú pravidlá a dosky hráčov.
Ak nemáte dual boardy tak Vám postačí biela krabica od Necromancer hero kitu.
Ak máte dual boardy tak môžete použiť bielu krabicu od elemental miniature packu.
Poprípade to nemusíte dávať do krabice, víko sa nadvihne menej, ale osobne sa mi to tak viac páči.
2. Krabičky s kartami majú dva módy: 
    Prvý je skladovací. Na rozdelovačoch kariet v spodnej časti sú vygravírované znaky ktoré zobrazujú čo sa v danej krabičke nachádza.
    Druhý je herný. Na rozdelovačoch kariet o vrchnej časti sú vygravírované znaky čo máte v danej hromádke kariet. Pre lepšie pochopenie je potrebný obrázok.
    Budú Vám stačiť v tomto prípade len dve krabičky, v jednej budete mať napríklad bojové karty a v druhej questy a odhadzovaciu hromádku.
3. Krabička so žetónami esencí a drahokamami má odstaniteľnú bočnú stranu aby sa dali ľahšie vyberať. Môžete odstraňovať bočnú stranu pri hraní alebo nemusíte, je to na Vás.

@milancaputu 
Mám tmavo hnedý, skoro až čierny by som povedal voskový olej. Mám odskúšané ,že je to lepšie keď sa preglejka najskôr namorí a potom vypáli. Áno vypalovanie nápisov a grafiky
sa tým pádom stratí. Bude ho vidno no nie až tak. Tu je ďalšie riešenie ktoré som už skúšal a to vyplniť to napríklad zlatou farbou. Vyzerá to potom nádherne, ale je s tým veľa roboty.
Ak by si chcel môžem ti urobiť jednu skúšobnú krabičku s namorenou preglejkou. Tie nápisy by si si ale musel už ak tak riešiť sám :D. Nerád maľujem, nechávam to skúsenejším.

18.4.2024 12:23:43 | Upraveno autorem (porovnej)

Mám to jako @rigoni  :) A pecka, @Johnny808 , budeme se těšit!! ;) 

19.4.2024 13:59:33

Díky moc, ten vosk zní dobře. Ideálně kdyby pak nebyly vidět ani ty ozuby na spojích… Ale jak jsem psal: nejdřív musím projít tvoje fotky, jak to máš vlastně vymyšlené. Uskladnění v krabici máš vymyšlené fakt dobře, vůbec jsem nečekal, že se vejdeš do jedné krabice. Je vidět, jak  sis s tím evidentně opravdu vyhrál, všechna čest!

Ale ještě víc mě zajímá, jak se to používá při hře. Tak se to snažím vykoukat z fotek. Poklady apod. se tahají odspodu? Takže nevadí pak, jak jsou jinak barevné v rozšíření? A funguje to dobře, vyndavá se to snadno? A jak se připravují věci na boj? A co postavy? Ty mi vrtají hlavou asi nejvíc - máme pěkné přihrádkové krabičky podobné těm od @pepeo : https://www.zatrolene-hry.cz/dialog/photo-detail?id_photo=65581 a nevím, jestli se mi chce do rozkládacích… To řeším detaily, co? :)

23.4.2024 17:39:23 | Upraveno autorem (porovnej)

Vďaka za pozitívnu reakciu.
Chystám sa zajtra na 5 dňovú hernú akciu tak by som tam rád aspoň timelapsom natočil hranie s insertom. S pôvodným obsahom sme kompletne prešli celou kampaňou, niektoré scenáre viac krát a krabičky sú herne vychytané aspoň podľa mňa. Samozrejme je to relatívne a niekomu môže niečo vyhovovať, druhému už nemusí. 

Poklady a podobne sa ťahajú odspodu. Je tam výrez na prst a stačí len nadvihnúť krabičku a potiahnúť nový žetón k sebe. Na začiatku hry ale s každého žetónu po jednom dám na vrch krabičky zadnou stranou hore aby bolo jasné čo sa v danom stĺpci nachádza. Vyndávanie žetónov ide ľahko a je tam trochu ešte zošikmená plocha aby samovoľne nevypadávali. 

Príprava ma boj prebieha nasledovne: Jedna krabička s oddeľovačmi je čisto určená na boj. Tú si vezme jeden s účasníkov boja, vyberie si monštrum a bojové karty + žetóny a bojuje sa. Najlepšie k tomuto by bolo video. 

Postavy majú upravené krabičky aby to tam išlo ešte ľahšie vyberať a vkladať. Chce to mať ale žetóny potom uložené nie len proste rozhádzané. 

Ako sú veci ktoré som napríklad neriešil lebo mi prišli zbytočné, no niektorí to v insertoch riešia. Jedna je že nemám oddelené mapové diely poľa čísla a symbolu. Sú proste v kope. Keby som ich jednotlivo oddelil už by sa to do krabice pravdepodobne nezmestilo. No príde mi to aj tak zbytočné, ušetrí Vám to možno pár minút pri príprave ale nič viac. Tak isto aj karty jednotlivých scenárov. Tie sa tak isto na začiatku proste len nájdu pre daný scenár a viac to už nie je potrebné riešiť. Čo mi príde zásadnejšie pri hraní sú bojové karty, questy a pod. Toto som sa snažil urobiť tak aby to pri hraní urýchlovalo, 
keďže to robíte počas hry neustále. Čiže toto je robené viac menej funčne a nie len priehradkovo, že to má svoju priehradku.
 

Je toho veľa čo by som mohol písať ale lepšie 1x vidieť ako 100x počuť. Do cca 2 týždňov sa budem snažiť urobiť videá a aj vďaka tvojho komentu čo rieši detaily sa ich budem snažiť videom objasniť. Aby ľudia vedeli do čoho idú a či im to bude vyhovovať ako som to navrhol alebo siahnu po inej variante insertu. Potom začnem postupne oslovovať ľudí podľa poradia či budú mať nakoniec o insert záujem alebo nie.

25.4.2024 10:12:36 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Mortum: Středověká detektivka
Mortum: Středověká detektivka
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 5 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas