Europa Universalis

oooooooooo hodnoceno 0x (Seznam vlastníků)

Europa Universalis - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 8
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 21600 min
Herní svět: Renesance
Herní kategorie: válečná
Čeština: není
Vydavatelé: Azure Wish Enterprise (AWE)
Autoři: Philippe Thibault
Rok vydání: 1993
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

monstrhra čili deskový mastodont neboli o hře

volný pokec o hře
27.9.2011 09:51:59

kandelabr
minus jsem ti strelil ja, protoze proto :D.

Sydo:
jestli budete mit malo lidi tak bych si taky treninkove jedno kolo potahal s vama :) (snad uz bude hotov preklad).

5.5.2012 13:34:26

hruza
Dnes ta obludnost dorazila. Chapu, ze to vzniklo v divokych devadesatkach, ale tohle je fakt peklo. Davivy reflex jsme musel potlacit hned po otevreni krabice (ktera je take silena), kdy na me vypadla ruzova perletova kostka. Mapy vypadaji jako screenshot z PC hry z davnych dob. Hnusnejsi zetony jsem videl snad jen v Lords of the Sierra Madre. Na mraky cernobilych tabulek aby si jeden vzal lupu. Nyni jiz chapu ty tuny spreadsheetu na BGG a nebere mi hlava, jak tohle nekdo mohl hrat nazivo na stole. Trikrat fuj. Ale jsem rad, ze je to doma a tesim se na hru. Az budeme delat tu pripravu v Tomovkach, tak se obrnte, fakt je to sila.

12.5.2012 11:40:48

sudo
actually is Dolan.
jsem fakt zvedavej jak to bude vypadat.

12.5.2012 13:57:20

Falcu pls
Jako vypada to, jak kdyby to kreslil Dolan.

12.5.2012 14:32:58

sydo
nerouhej se, obrázky v LotSM jsou to nejlepší, co deskoherní design kdy vyprodukoval!

12.5.2012 14:49:22

calandale´s special treatment
na BGG obsáhlé video, očekávám že jich bude více.
http://www.boardgamegeek.com/video/18277/europa-universalis/eu-intro

26.6.2012 10:29:13

ad video
Tedy ten člověk co to točil asi držel kameru v ruce poprvé :(. Asi si myslel, že čím více nicneříkajících pohybů kamerou a rychlejší zoomování, tím lépe. Většina toho dlouhého videa je nesmyslné ježdění kamerou nad stolem sem a tam. Jakmile najede na něco konkrétního o čem se mluví, tak než si to člověk stačí pořádně prohlédnout už zas jede zpět na nesmyslný celkový pohled.

26.6.2012 10:52:36

kren
no jeho videa jsou dost specifická a kvalitou snímaného obrazu zrovna neoplývají, to máš pravdu. já se teda většinou obrazem nezdržuju a jenom to poslouchám, maximálně občas nakouknu. je to nefalšovaný geek, ale hraje a recenzuje hry, které mě zajímají a nikdo jiný se jim moc nevěnuje.

26.6.2012 11:07:48

to kandelabr
Jo jasně, to beru, nicméně jestliže toho točí víc, tak by už nějaké zkušenosti mohl pochytat, když se podívá na své dílko. Nejde ani tak o kvalitu obrazu, to bych mu odpustil, ale o nějakou informační hodnotu. Kdyby to dal na stativ a soustředil se vždycky jen na oblast o které se mluví, eventuelně na nějaký všeobecný celek, tak by to méně iritivalo než to kolébavé ježdění sem a tam, které nic nepřináší. Ale samozřejmě díky i za to, když to nikdo jiný nedělá.

26.6.2012 11:17:36

calandale
tohoto pána s fajfkou obdivuju v tom, jak dokáže studovat a hrát všechny ty šílené, komplexní a složité žetonkové wargames, točit několika dílné videa (třeba i 9 částí) a přitom žít normální život (pokud ho teda žije :) ).

26.6.2012 11:23:44

ad Beholder
... a přitom žít normální život ...
V souvislosti s tím co napsal Beholder mne napadla myšlenka, kde je moje hranice složitějších a náročnějších her. A asi u toho Beholderova "... a přitom žít normální život ...",
takže hry jako je tato, ASL nebo třeba A World at War je za hranicí toho, co jsem schopen zvládnout. Zvládnout neznamená pochopit a naučit se zhruba pravidla, ale věnovat těmhle hrám svůj čas.

26.6.2012 12:16:18

večerníček pro otrlé
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=CHBWskKHK7o

12.10.2012 15:29:21

calendale
Jen si dovolím upozornit, že ten člověk docela často dělá chyby - v tom smyslu, že porušuje pravidla hry. Je to asi celkem pochopitelné, když hraje hry sólo, ale jen abyste si na to dali pozor.

PS: To nemluvím konkrétně o EU ta mě naštěstí úplně minula.

13.10.2012 12:47:40

Vybíráme z Bazaru

Warhammer: The Rise & Fall of Anvalor
Warhammer: The Rise & Fall of Anvalor
Akt. cena: 600 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas