Euphrat & Tigris

xxxxxxxxoo hodnoceno 96x (Seznam vlastníků)

Euphrat & Tigris - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Starověk
Herní kategorie: strategická, budovatelská, válečná
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: 999 Games
Fantasy Flight Games
Hans im Glück
Lacerta
Mayfair Games
Pegasus Spiele
Autoři: Reiner Knizia
Rok vydání: 1997
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Mayfair vydání

Pippin: Můžu se zeptat, kde jsi koupil to vydání E&T od Mayfair? A na co je ten žeton se zikuratem vedle žetonu s hlavou (to je katastrofa předpokládám, že) a na co je ten černý kužel?
15.9.2009 19:56:18

oprava
ne vedle hlavy, ale vedle žetonu spojených rukou

15.9.2009 20:01:33

Beholder
Koupil jsem u Anekena na Planetě her, mají sice jako titulní fotku vydaní od Pegasus, ale na dotaz mi bylo odpovězeno, že mají právě Mayfair, které se mi líbilo více a sháněl jsem ho.

Abych se přiznal, tak jsem to ještě neměl příležitost zahrát, jen jsem to vybalil pro nafocení na ZH a samozřejmě, abych se pokochal obsahem,... ;-)

Žeton, který máš na mysli má být Ziggurat a jak nyní čtu, tak pokud vytvoříš z 5 kartiček jedné barvy kříž, můžeš je vyměnit právě za Ziggurat žetony, které umístíš stejně tak do kříže v 5 kusech a doprostřed postavíš kužel, na který se také ptáš, který reprezentuje věž. Takto utvořený kříž nejde už zničit. Pokud je král v tvém království, které obsahuje Ziggurat obdržíš 1 kostku v barvě tvé volby na konci tvého tahu.

Kdyby si potřeboval vědět ještě něco, klidně se ptej, rád pomůžu.

15.9.2009 20:17:16

chybějící části
Ještě taková drobnost,... Bohužel jsem obdržel balení, kde chybělo všech 20 malých zelených bodovacích kostiček a dále 4 poklady,... jak jsem se dočetl na BGG bylo to v nějaké várce způsobeno chybou výrobce,... psal jsem tedy přímo na Customer Service Mayfair a hned mi odpověděli, že se omlouvají a chybějící části posílají,... ;-)

15.9.2009 20:21:19

Pippin
Aha, to je to minirozšíření Zikkurat co teďka vyšlo v březnovém Spielboxu. Ok, dík, byl jsem jen zvědavý :)

15.9.2009 20:28:03

Mayfair
tak tohle vydani fakt zavidim, uvazuji ze bych si jej taky objednal a vymenil ho za to sve novejsi vydani, ktere je sice taky pekne, ale to modre se mi zda klasictejsi.

15.9.2009 21:32:05

vzhled
co se týče mapy tak se mi nejvíce líbí tahle ze starší Mayfair verze http://www.boardgamegeek.com/image/155244 a hned za ní ta co mám já od Pegasu. Tahle se mi teda líbí nejmíň nebo spíše nelíbí. Žetony a zástěny se mi zase více líbí tyhle od Mayfair až na ty rušivé hnědé okraje (zajimavé, že na obrázku na spodku krabice jsou žetony bez okrajů :) )

15.9.2009 21:41:41

Beholder
Tuhle verzi mám doma :)

15.9.2009 21:43:21

Richmond
tak tuhle zase tiše závidím já :)

15.9.2009 21:44:35

mapa
Ha a já si říkal, že ta mapa je nějaká jinačí, než jakou jsem viděl na BGG, neseděly mi barvy, ale říkal jsem si, že asi při fotografování byly lehce posunuty barvy,... ale jo, ta první verze od Mayfair je asi nejhezčí, tu jsou ale na druhou stranu alespoň ty mapy dvě,...

15.9.2009 23:23:19

ještě mapa
tak na to teď koukám a on nebyl schválen obrázek s tou klasickou mapou, jen s mapou rozšířenou,... je to víceméně to stejné jako uvádí Beholder na BGG, ale je to malinko jinak kolorováno, tak jako rozšířená mapa,... jen koukám, že foťák trochu přepísknul tu modrou,... :-(, není tak sytá,...

15.9.2009 23:29:05

mapa
Ta stara verze od Mayfair je ta, kde se kreslir trochu rozjel a udelal male slepe rameno reky, kde nemel? :) Jsem ted v praci, tak nemuzu zjistit, kterou ze to verzi mam doma :))

16.9.2009 07:53:12

rbx

Pippin
aha, tak jestli byly ty mapy jine, tak to se omlouvam, nejak jsem tam nenasel rozdil. Pokud je tomu tak, tak to prosim uploadni jeste jednou a pokud mozno, tak ostrejsi. Diky!

16.9.2009 09:35:08

rozdily ve vydanich
není v tom novém mayfair vydání náhodou i nějaké rošíření? přijde mi podle popisu, že by tam oproti původnímu mělo být i něco navíc, je tu někdo kdo by to mohl porovnat?

18.10.2010 21:22:51

schula
Podle toho jak jsem koukal tady na fotky, tak mi to připadá, že je tam minimálně oboustranná mapa. což v původní verzi nebylo.

Pak jsou tam civilizační stavby nebo jak se jim říká. Ke každé barvě jedna a Zikurat.
Obě dvě rozššíření jsou spíš menší co do rozsahu komponent, ale hru docela ovlivňují.
Nicméně já mám nejraději E&T v té základní podobě.

19.10.2010 12:08:32 | Upraveno autorem (porovnej)

schula
Mayfair edici neznám, ale v Pegasus spiele edici je to rozšíření s civilizačními budovami. Zikurat tam není. Jiné rozšíření myslím neexistuje.

19.10.2010 12:18:17

dodatek
jinak má taky oboustranou mapu (verze Pegasus)

19.10.2010 12:21:25

Beholder
Podle fotek, které sem dal Pipin, tak ve vydání od Myfair ten Zikurat je. Je to ten černý kužel.

19.10.2010 12:26:20

ještě jeden dodatek :)
Mayfair edice se od Pegasus spiele edice liší jen tím, že má navíc Zikurat, který vyšel v časopise Spielbox (3/2009) a jde koupit třeba ve Světě deskových her :)

19.10.2010 12:27:09

Parxel
však jo, psal jsem že v Pegasus edici není Zikurat

19.10.2010 12:27:49

to schula
Ano, je to tak jak píše Parxel a Beholder. Na samotné krabici pak stojí: "This revisited edition contains a new 2-side game board, 4 new civilization buildings, and a new advanced scenario!" + je tam ten Zikurat.

19.10.2010 16:44:16

tak ted su z toho fakt blbej
beholder pise ze od pegasus ma taky dvoustrannou mapu, a ze je tam krom zikuratu 1 rozsireni. podle vas ostatnich je v mayfair vsechno to samy plus zikurat...chapu to spravne? jeste by me zajimalo jsou ty rozsireni plus nebo minus - ma cenu kvuli nim zainvestovat do hry vic o par stovek? (jak pise beholder 150 kc za zikurat?)

19.10.2010 17:12:52 | Upraveno autorem (porovnej)

schula
Kdybych kupoval novou hru, tak bych si ji koupil i s rozsirenima. Ale samostatny Zikurat bych za 150,- nekupoval.

Jinak jak uz jsem tady psal. Rozsireni hru docela zmeni. My jsme hrali s civlilizacnima budovama a prislo mi takove vic utocne, nez zakladni hra. Protoze civilizacni budovy zvysuji pocet regionu v dane barve o jedna. Ja jsme mel pocit, ze kdyz se do hry zapoji civilizacni budovy, tak na sebe hraci vic utoci.

19.10.2010 21:49:33

Parxel
No ja prave z tech prispevku tady vyrozumel ze civilizacni budovy v pegasus verzi uz jsou, jenom ne ty zikuraty ( a ty jsou dalsi typ civilizacni budovy)... no vlastne uz je to asi stejne jedno, vzhledem ke vsem pozitivnim hodnocenim jsem si ji uz obednal a protoze jsem s penezma na stiru, jsel sem do verze pegas na aukru za nizsi cenu;) prinejhorsim pak ten zikurat dokoupim;) nicmene dekuju za odpovedi...

19.10.2010 22:41:20 | Upraveno autorem (porovnej)

schula
však jo, civilizační budovy budeš mít ;), Zikurat ne, alei můžeš si ho na zkoušku vytisknout tady ze ZH (je to 5 žetonů a pinčla ukradneš z nějaké jiné hry ;) )

19.10.2010 23:36:45

beholder
presne tak to udelam, jen co mi od tebe dojde ;)

20.10.2010 20:28:56

Vybíráme z Bazaru

Párty ALIAS
Párty ALIAS
Akt. cena: 400 Kč
Končí za: 8 dnů

Offcanvas