Esians - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 3
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 20 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Rebel
Autoři: neuvedeno
Rok vydání: 2008
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

O čem to je?

tohle mě docela zaujalo, o čem to je?
11.2.2009 22:20:01

Křen

to Beholder
http://www.rebelshop.cz/esians/

11.2.2009 22:50:18

rbx

Obecně o hraní společenských her
tam se to nedavno rozebiralo - primo forum ESIANS. Nadchlo me to, takze to kupuju :-)

11.2.2009 22:55:57

Karetní RPG
Karetní RPG, které je nejlepší v jednom hráči. Hráč prochází zemí Esians, vyhledává dobrodružství, bojuje s nestvůrami, získává kouzelné předměty,zbroj ale dostává i tresty za nesplnění úkolů, prostě klasika. Navíc pro hru stačí jen balíček karet a nic víc, žádné kostky, žetony, vše je na víceúčelových kartách. Samozřejmě, je to hodně o náhodě, ale kdo by chtěl hrát šachy sám se sebou. Navíc originálním způsobem vyřešené je nastavení obtížnosti, záleží jen na hráči samotném, jaké si klade na sebe nároky. Ideální pro ukrácení chvilek, kdy nemáte spoluhráče, ale chuť do hry nechybí.

12.2.2009 06:51:51

The Hammer
Tvůj poslední příspěvek, bych poslal jako popis hry.

12.2.2009 08:08:21

...
to zní zajimavě, ale prý ve dvou nebo ve třech je to nuda, čemuž něják nerozumím jak je to možné :), sám bych to asi neměl kdy hrát, volné chvíle nebo čekání např. ve škole si krátím notebookem a novinama :)

12.2.2009 10:04:21

2rbx
..uz?:) no ake to je? ..tiez nad tym spekulujem, moc sa mi pozdava princip, by mohol zabavit az do obohratia;)..

..len sa mi zda z komentarov na nete, ze je to asi nedotiahnute, najme pravidla, akoby horucou nitou usite..

pre viacerych hracov to ma imho malo kariet na to, aby to svizne ficalo, ako pri jednom..

3.5.2009 16:19:44

rbx

Podoklopcik
Abych pravdu rekl, tak zatim nemuzu moc soudit. Hral jsem to sam jen jednou, kdyz jsem cekal v aute a mel jsem hodinu volny cas a nebylo to uplne spatny. Jen mi prislo, ze jsou bud zmatena pravidla, nebo ja. Nektere situace, ktere nastaly, tak jsem neumel vyresit. Ale nikoho zkuseneho jsem se neptal, takze klidne muze byt chyba ve me. U hry jsou pravidla a zaroven jsou tam prilozena dalsi pravidla, jenze jsou oboje uplne stejne a ted nevim, ktera jsou ta prava, protoze jsem v aute, v tom rozbalovacim chaosu, venoval nejdriv prednost kartam a pak teprve navodu. Kazdopadne jako hra pro jednoho mi to prislo v pohode, furt to s sebou taham a chystam se to ve chvilce volna rozbalit.

3.5.2009 19:23:54

Pravidla
Pravidla se mi zdají také zmatečná.
Hra je spíše pro jednoho...hra ve více hráčích ztrácí spád (Hrál jsem sám a kooperativně ve dvou pár her).
Nejasné situace řeším podle sebe:)...
Hra dokáže na nějaký čas zabavit, ale kdybych se měl rozhodnout nyní o koupi...rozhodl bych se asi jinak.

3.5.2009 19:50:12

Pravidla
Mě přijdou pravidla úplně v pohodě. Hlavně je tam pěkně popsáno to nejdůležitější pravidlo: když ti nějaká situace není jasná, vyřeš ji podle sebe na základě logického uvažování a zdravého rozumu (mými slovy řečeno). Takhle řeším každou nejasnou situaci a je to v pohodě. Je pravda, že ve více hráčích mě to nebaví, je to vyloženě pro jednoho hráče. A když má ten hráč dobrou představivost a dokáže si to své putování tímto dobrodružstvím pěkně představit, tak to nemá chybu. Je to přesně na ty chvilky, když se někde na něco čeká a je člověk sám....

3.5.2009 20:30:13

RE:
Mě se to strasně rychle ohrává...a to jsem to zatím zase tak moc nehrál:)...to vidím jako největší nevýhodu (aspoň pro mě)
Během chvilky hrání mě to už nebaví...

Ad pravidla:
No mě přišli zmatečně napsaný...když to člověk pochopí, je to v pohodě...nechci zase tak kritizovat sám jsem pravidla ještě nepsal:D

4.5.2009 09:21:53

Seils
Ano, v tom vidim nejvetsi problem, me se to taky rychle ohralo... I kdyz hra je to jinak docela vydarena.

4.5.2009 11:44:49

Esians vs. Anima: The Shadow of Omega?
Může někdo porovnat tyto dvě hry? Přijdou mi dost podobné, takže bych uvítal nejaké porovnání.

4.5.2009 15:32:38

Raven
Anima - krásné obrázky a grafika
Esians - bílé okraje karet, pro mě naprosto odpudivá grafika

4.5.2009 15:49:01

rbx

Raven
Anima - krasne obrazky a grafika, ale po dvou odehranych hrach trochu rozpacity dojem. Bud jsme to hrali spatne, nebo to je opravdu nuda. Pritom to ma docela zajimavy herni koncept.
Esians - hezke obrazky, ale nic moc design karet. Primarne pro jednoho hrace. Pro ukraceni volne chvile v pohode, navic cenove oproti Anime podstatne niz.
Tot moje prvni dojmy, ale nemam to nahrano, jak jsem psal, takze brat s rezervou.

4.5.2009 16:20:24

grafika Esians
Na tvorbě karet se podílelo více autorů. Ti, od kterých se mi obrázky líbí víc (Roman Kýbus, Martina Pilcerová), tam mají samozřejmě jen pár kousků, většina je od Marka Bergra a to není zrovna moje gusto, nevím, nejsem výtvarník, nevím jak bych to nazval, třeba moc komiksové? Neříkám, že jsou špatné, ale ty druhé se mi líbí víc.

4.5.2009 17:51:58

dojmy
Tak Esians mám doma 2. den. Sehrál sem zatím jen zhruba 8 partií a musím tedy říci, že se mi to líbí a koupě určitě nelituji a doporučuji všem, kterým nevadí náhoda při hraní.

24.5.2009 16:54:16

Voloda

nahoda
hru obcas hodne ztezi i usnadni, ale clovek se nauci predvidat. spis to cele trochu omrzi casem

24.5.2009 18:16:25


Postavy
Zkousel jsem hrat PC verzi, a z tech nekolika her mi vyvstala otazka: Je to vubec mozne vyhrat s kouzelnikem? Skoro nikdy mi neprislo potrebne kouzlo a tresty byly vesmes drakonicke - v porovnani s tim je hra za valecnika prochazkou ruzovym sadem.

27.11.2009 21:16:53

Vybíráme z Bazaru

Ovčí orchestr Ukradená nota
Akt. cena: 380 Kč
Končí za: 4 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas