Escape From the Aliens in Outer Space

xxxxxxxxoo hodnoceno 29x (Seznam vlastníků)

Escape From the Aliens in Outer Space - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 8
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 20 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: párty hra
Čeština: není
Vydavatelé: Cranio Creations
Autoři: Luca Francesco Rossi
Mario Porpora
Nicolò Tedeschi
Pietro Righi Riva
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

jaké to je?

Mě to hodně zaujalo... máte nějaké názory, zážitky, fotky...?
18.11.2010 23:43:14

rbx

KungPao
je to jednoduche a minimalisticke a pritom to ma spoustu moznosti. Uz jsem to tu nekde psal, jak se to hraje, myslim ze v diskuzi pod reportazi z Essenu.

Je to tymova hra, kde jeden tym hraje za vetrelce, druhy za prezivsi posadku. V baleni jsou mapy lodi slozene z hexu, kde je vyznacen start vetrelcu, start lidi, unikove vychody pro lidi a tmave a svetle pole. Starty jsou jasne, ukolem lidi je dojit k exitu, aniz by je chytli vetrelci. Kazdy si pise sve tahy do pripravenych kolonek u mapy lodi a pokud svuj tah skonci na svetlem poli, nic se nedeje, pokud na tmavem, bere si kartu. Karty jsou tyto:
A. silence - nic se nedeje
B. noise - musis ostatnim zahlasit svoji aktualni polohu, protoze delas prilis hluku
C. fake noise - zahlasis noise na libovolnem poli, kde se ti zrovna hodi

Takticky vyznam asi netreba zduraznovat.

Pokud si vetrelec mysli, ze se nachazi na policku s jinou postavou, tak zahlasi UTOK a ta druha postava je automaticky mrtva, ale klidne to muze byt i kamarad vetrelec, takze se musi davat bacha :-)

Dale jsou k dispozici karty vybaveni, ktere davaji lidem do ruky zbrane a jine zalezitosti.

Skvela je moznost generatoru map na webu vyrobce. Ale uplne nejlepsi mi prijde generator scenaru, kde si zskrtnes platnost ruznych pravidel, jako treba tyto:
1. po zabiti se z lidi stavaji vetrelci ANO/NE
2. kazdy clovek musi do jineho exitu ANO/NE
3. exit musi nejdriv otevrit technik ANO/NE
4. pouzivaji se u lidi vlastnosti (technik, marinak, vedec...) ANO/NE
5. muze marinak zabijet vetrelce? ANO/NE

a timto si vytvoris svuj vlastni scenar s vlastnii pravidly.

Staci takto?

19.11.2010 00:02:30

rbx
Ufff... stačí bohatě :) zní to opravdu parádně a vypadá to, že to má spoustu variat čím to obohatit. Předpokládám, že je to jazykově nezávislé... A za tu cenu :) wishlist

19.11.2010 19:28:56

Kung Pao
My se tím teď bavíme v pondělí po Duně či před Dunou a má to úspěch. Já měl Fantoma vždycky rád a tohle je adrenalinovější :)

19.11.2010 20:10:36

Vybíráme z Bazaru

Dominion + rozsireni Pobrezi
Dominion + rozsireni Pobrezi
Akt. cena: 1199 Kč
Končí za: 1 den

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas