Eminent Domain - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: není
Vydavatelé: Tasty Minstrel Games
Autoři: Seth Jaffee
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

obecně, dojemně a tak

toz jaka?
23.1.2012 10:36:09

Hrál někdo
Vypadá to docela zajímavě. Hrál to už někdo? Je to klasický deckbulding nebo má tahle hra jiný princip?

6.2.2012 08:58:38

Nehrál, ale četl
Hra mě už dřív docela zaujala, jde sice v podstatě o deckbuilding, ale s pár úpravama.

V kostce to funguje +/- nějak takhle:
Je nějakej centrální display, kde je nabídka asi pěti typů akčních karet (Research, Colonize, Warfare,Survey,Production/Trade). Jejich nákupem si tvoříte balík jak v Dominionu. V akčním kroku zahrajete jednu z karet, čímž provedete akci a ta je tak "silná" jako počet stejných kopií karet, které k ní zahrajete. Danou akci provádí i ostatní protihráči, ale se slabším efektem (jako v Dobyvatelích vesmíru). Pomocí jednotlivých akcí zkouméte okolní vesmír - Survey (hledáte planety), ty pak kolonizujete nebo dobyjete (Colonize a Warfare), pomocí výzkumu si nakupujete karty technologií apod. Vítězí ten kdo má nejvíc bodů vlivu...

Jinak to lidi na BGG hodně přirovnávají k mixu Dobyvatelů vesmíru a Glory to Rome...každopádně hra mě odradila hlavně díky velice nízké (možná i nulové, nedokážu říct přesně) interakci mezi protihráči...

6.2.2012 09:15:08

po delší době
Nikdo o téhle hře zatím ještě nereferoval. Pochlubte se. Je tu nějak ticho po pěšině.

24.3.2012 15:26:25

dojmy
hrál jsem ji na warconu, a velmi mile mě překvapila.

2.8.2012 15:01:15

Zklamani
Tahle vec me pomerne hodne zklamala. Prostredi a nejzakladnejsi mechanismy hodne okopirovala od Race for the Galaxy. K tomu pridala neco, co nekteri nazyvaji deckbuldingem, ale co podle me deckbuilding neni, bo se karty mezi sebou nedaji nijak rozumne kombit. V zasade jsou jen tri predstavitelne zpusoby, jak to hrat, a cele je to velmi ploche. Duvod, proc se mi to nelibi, bude pravdepodobne taky v tom, ze mam RtfG hodne rad a tohle z hracskeho hlediska poskytuje daleko mene prostoru pro rozhodovani...

2.8.2012 22:06:12

rbx

Nadšeni
Ja byl z té hry naopak nadšen. Svizna věc, pravidla vysvětlena za 10 minut a dohrano kolem 45 minut. Nejsem zatížen RfG, takže co je a co neni okopirovane je mi v tomto případe jedno. Deckbuilding tam podle mého je, balík jde velmi hezky čistit. Všeho je tam tak akorát aby hra odsypala. Pokud je deckbuilding Dominion, tak nechápu, proc by toto deckbuilding byt nemel.

9.8.2012 00:04:59

rbx
Mno, v Dominionu muzes karty vazat do komb. To tu mozne neni, mas proste v ruce pocet karet urciteho typu (a typu je proklate malo), a to je vse...

9.8.2012 00:23:33

DD

Deckbuild
A od kdy Deckbuild znamena kombeni? Deckbuild je staveni balicku za chodu, coz se tady deje vcetne pripadneho procistovani baliku.

9.8.2012 09:57:07

deck-buiding
Já si taky nemyslím, že by to byl klasický deckbuilding tak, jak jej známe. Je to spíš o tom, udělat správné rozhodnutí v daném momentu. To následně naopak trochu 'zaplevelí' balíček a je potřeba ho následně čistit nebo se jinak opatřit proti tomu, aby to hráče nesemlelo - tzn. velký handlimit, zahazování celé ruky na konci kola nebo jiné protáčení balíku atd. Jediné, kde jsem skutečně cítil tu klasiku je Research, kde je možnost brát si ho do balíčku i bez toho, aby se musela vykonat jeho role. Ale celý víceméně převrácený princip je dost zajímavý.

9.8.2012 15:03:51

DD

to Havelock
Role se vykona vzdycky. Neni jak dostat kartu do baliku, aniz bys udelal jeji roli.
Kdyz udelas Research, tak vsichni ostatni muzou taktez Researchovat.

9.8.2012 15:13:49

DD

!doublepost!

9.8.2012 15:13:50 | Upraveno autorem (porovnej)

DD
Ano, ostatní taky vykonávají tvou roli, ale ty nemusíš splnit podmínku, že získáš technologii a přesto si tu kartu můžeš vzít. Společně se získáváním technologií mi to jediné mi přijde jako cílený deckbuilding. Ostatní se děje samo za pochodu a není to moc ovlivněno tím, co by hráč v balíčku chtěl.

9.8.2012 15:24:13

...
jak jsem odpůrce deckbuildingů obecně tak tohle se mi celkem líbí... není to hra, kterou bych chtěl hrát kdykoliv, ale je to příjemný filler a dá se hrát i s lidmi, kteří hrají poprvé, což se o spoustě jiných deckbuildingů říct nedá (a už vůbec ne o RftG, kteréžto srovnání mi přijde úplně mimo)

9.8.2012 17:21:16

Vybíráme z Bazaru

Heroes of Land, Air & Sea (EN)
Heroes of Land, Air & Sea (EN)
Akt. cena: 80 €
Končí za: 4 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas