Elder Scrolls: Betrayal of the Second Era, The

oooooooooo hodnoceno 0x (Seznam vlastníků)

Elder Scrolls: Betrayal of the Second Era, The  - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 240 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: RPG
Čeština: vydání ohlášeno
Vydavatelé: Fox in the Box
Chip Theory Games
Autoři: Josh J. Carlson
Michael Gernes
Rok vydání: 2023
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Gamefound

Ahojte, nejaké bližšie poznatky k prebiehajúcej kampani? Mám otázku ohľadom mapových dielikov, nie je ich tam málo? Nehrozí stereotyp keď budem striedať iba týchto pár dielikov?

28.3.2023 17:44:03

Od včerejška se nemůžu dostat na web projektu na GF. Ostatní projekty CTG na témže webu ale fungují dobře. Netušíte někdo čím by to mohlo být?

https://gamefound.com/projects/chip-theory-games/the-elder-scrolls

 

9.6.2023 11:09:25

Mě pomohlo vymazat cookies, ale jen částečně, dostat se na stránku kampaně. Po přihlášení ok, ale na pledgi maj nějakej error, čili maj na čem pracovat.

9.6.2023 13:39:56 | Upraveno autorem (porovnej)

Děkuji za nakopnutí. Pomohlo: odhlásit, vypnout ochranu Fx proti sledování, vymazat sušenky. Dokonce se to podělalo i když jsem jenom zakázal analytické sušenky v nastavení na GF. Mají to nějaké rozbité, ale unesu to - raději uvidím updaty.

9.6.2023 14:32:57

Tak jsem neodolal a naskočil do Chip Theory hype trainu. Po nekonečném pročítání diskuzí, všech pro a proti, jsem to dneska rozsekl. Nakonec jediné proti, které mi zůstalo byla cena, tak doufám, že nebudu litovat.

18.8.2023 09:35:34

@CultChimp První část příspěvku tvého mě zajímalo, jaká PROTI jsi našel, protože já od začátku bojoval jen s jedním a to byla cena, o což srandovnější bylo tvé rozuzlení :-)

18.8.2023 11:07:24

@Korenar  Třeba myslí tu diskuzi o ftalátech :D

Za mě mám trochu obavu, že to nebude moc příběhové, mám za sebou pár partií Too Many Bones, a přestože herně mi to sedlo, tak příběhově je to o ničem. A taky jsem nikde v kampani nezaznamenal (pravda nečetl jsem úplně všechno) nic o daedrických princích. Ani bez jednoho si moc nedovedu představit Elder Scrolls hru.

18.8.2023 11:39:00

@altaon Tak to je zase pro mě věc která mě vůbec netrápí. ES mě úplně minulo, nehrál jsem z toho světa zatím nic. Hru jsem vzal jen kvůli mechanikám které mi přijdou velmi zajímavé a doufám že budou i skvěle fungovat. Takže pokud to bude zaměřené méně na příběh a více na mechaniky tak za mě jedině dobře. Ale každý to samozřejmě má jinak a čeká od toho něco jiného.  

18.8.2023 12:26:54

Pribehove taky nevim, ale TES mam v sobe hodne, takze pribeh si mozna i budu dokreslo at sam. Uvidime, jak je to licence, tak snad ten pribeh bude fajn, protoze na tom cele TES stoji

18.8.2023 17:14:27

Nesledoval jsem to ultra podrobně, ale řekl bych že ten příběh tam bude hrát spíš druhé housle? Asi to bude provázanější příběhově než TMB, kde nikdy o příběh úplně nešlo, ale vidím to tak, že každá kampaň bude jako trochu delší jeden quest. I když možná se pletu? Nicméně stejně jako u ostatních CTG her do toho jdu spíš kvůli mechanikám.  

18.8.2023 19:13:16

Koncept hry se mi líbí.  Nicméně nejsou pravidla ke stažení Sledovat rozjuchaná 5hodinová videa je nad mé síly a tak mi detaily unikají. Pro mne za 8K hru je pak ten projekt trochu v mlze. Release maji uvedeno za rok (sic). Nevím jak rychle TCG jsou schopni hru dotáhnout do konce. Za dva roky, za tři? Karty asi zamíchá i čeština (díky za ni) viz Frosthaven. 

Jak to vidíte vy? 

14.10.2023 06:03:35

@ChosenOne Asi by měl odpovědět i někdo kdo není fanoušek CTG. Mi osobně stačilo to prvotní představení,tedy jak cca bude vypadat vývoj a jak cca vypadají boje. Ale to je tím, že mám nahrané všechny jejich hry, a sednou mi jejich mechaniky, a prostě už jen z těch úryvků trochu víc vím co asi tak očekávat (to neznamená že se šeredně nemýlím). Nicméně draft pravidel by asi mohl být, jenže ta hra se ještě pořád vyvíjí, takže se můžou věci měnit.

Pokud jde o zpoždění tak CTG většinou nemývají myslím větší zpoždění jak 6-8 měsíců. Nicméně tady jde o licencovaný produkt což může trochu víc ten proces zbrzdit. Na druhou stranu, normálně mají ten termín doručení dřív než u této hry, tak si nechávají trochu větší rezervu. Co s tím udělá čeština a tak se uvidí.

14.10.2023 10:15:11

Myslím, že jsem někde ve videu posledním slyšel říkat, že už mají obsah samotný hotový a teď hlavně testují a upravují (ability, monstra, pravidla), pravidla zatím nemají v tištěné podobě, ale jako google doc, který ještě občas upravují a není v grafické podobě k prezentaci lidem (hlavně jak se ještě upravuje v reakci na probíhající testování), tak snad do konce roku něco ukážou..

14.10.2023 19:29:29

V dnešním updatu zmiňují přidání 21 žetonů životů do hry. Původních 69 se v testování ve 4 hráčích ukázalo jako nedostatečné a bude zvýšen na 90 kusů na vrub TCG.

Dále se původní KS rozšíření zdarma stává automaticky součástí základu KS, protože se ukazuje jako velmi žádoucí jej ve hře mít. Pokud jej v PM nemáte, nevidíte, je to cajk, ve hře bude. V retailu to bude stále příplatková záležitost.

Pokud jsem to nějak zmotal, opravte mě. Jenom jsem to tak zběžně pročetl.

---

Nakonec jsem si objednal Artbook, doufám, že to bude stát za těch cca 55 USD včetně daně (asi 1200,- Kč). Ještě tedy uvažuji o gamemat. Nejsem si jistý celkovou užitečností té podložky. Na druhou stranu je prý relativně univerzální (z jedné své strany).

Marně hledám nějaký solidní náhled finální verze herní podložky z obou stran. Na Gamefoundu jsem viděl jenom takový malá obrázek z kampaně. Nevíte někdo, kde by se dal vidět nějaký lepší obrázek?

21.12.2023 09:51:02

Jenom upřesním jednu drobnost - v retailu bude to Thieves Trove rozšíření taky součástí základní krabice, ale promítne se to do její výsledné ceny (tj. nebudou verze s a bez).

21.12.2023 10:01:31

To je velmi dobrá zpráva, že to fakt testují a nejdou cestou vypočítanou na zisk, jako vydavatelé Zaklínače, kde pro hru esenciální Stezku nestvůr nechali jen v KS a do retailu ji (zatím) nepustili s argumentem, že by to byl “podvod na backery”, kteří si to zaplatili jako exkluzvní obsah. Takže třikrát hurá, že Chip Theory alespoň hrají fér :)

21.12.2023 13:06:15

Ahoj, vím, že už se tu na to někdo ptal, ale vlastně nevím jaký z toho byl závěr. Pokud podpořím kampaň skrz stretchPay a měsíčně mi Gamefound strhne z karty částku xy budu současně platit i poplatek za platbu v cizí měně? Moc těmto bankovním poplatkům nerozumím. Tak se tu zkouším ptát zkušenějších. 

TES chci podpořit teď v late pledge. Samozřejmě to můžu zaplatit hned, ale v těch měsíčních splátkách to pocitově méně bolí. :D Jen pokud by to bylo nevýhodné (fluktuace kurzu nebo poplatky) tak do toho nepůjdu.

Děkuju moc za odpovědi. :)

Cpt.Django

10.1.2024 21:12:01

@CaptainDjango Tady záleží na bance, pokud vím tak většina bank nějaký poplatek za platbu kartou v cizí měně nemá (ČSOB, Air Bank, Raiffaisen určitě ne). V daný den vezmou částku v USD a přepočtou ji svým kurzem (to je kurz ČNB+nějaké procento k tomu) a to Ti strhnou. Žádný dodatečný poplatek tam není.

Jestli strhnou 90 USD nebo 3x30 USD je z tohoto pohledu jedno, pokud se výrazně nepohne kurz. To nikdo dopředu neví, takže s tím lze leda spekulovat. USD byl za poslední rok mezi 21,20 a 23,40 (teď je 22,40), takže je možné, že při stretch pay trochu ušetříš nebo trochu ztratíš.

Já teď šel do strecth pay u The Witcher: Path of Destiny a strhávají 32 USD v 5 splátkách. 

10.1.2024 21:30:03

@jirkau 

Tohle jsem přesně potřeboval vědět. Děkuju moc. <3 Tím pádem není moc nad čím přemýšlet. :))

Cpt.Django

10.1.2024 22:55:52

A opravdu funguje StretchPay i u late pledge? Měla to být výhoda pouze pro podporovatele kampaně 

10.1.2024 23:11:43

Já tam tu možnost vidím a mám. Když jsem to zkoušel nahodit v objednávce tak jsem se s tím dostal až ke kroku kdy se měla/má potvrdit. Takže předpokládám, že ta možnost tu je. 

Cpt.Django

11.1.2024 01:19:41

Ony ty banky si namísto poplatku nasadí svůj kurz. Respektive střední kurz je daný tuším ČNB, ale prodej/nákup měny se liší o nějaké procento a to si nasadí banky podle sebe (jak jsem to pochopil). Tím pádem je jedno, že je to na více splátek, protože poplatek je vlastně nějaké procento z částky. Rozložením do splátek se zprůměruje pohyb kurzu v čase, jak už někdo psal. A také je to takové milejší, jak psal někdo jiný…

11.1.2024 11:26:04

Ježíš, mám strašnou chuť jít do toho, Daggerfall jsem jako chudý student kupoval originálku snad za 1800,-

Můžu do toho ještě nastoupit? S KS nemám zkušenosti, žádné 

11.1.2024 14:41:43

IN

Ano, late pledge je stále otevřen…:). Stačí registrace a platební karta…

----------------------
Majitel liščí krabice

11.1.2024 15:00:47

@Drussbarb musíš! Podle toho, jak jsi dlouho ze školy, po započtení míry inflace, tě ta hra přijde třeba stejně draho, jako tehdejšího studenta. :)

11.1.2024 15:49:41

@peca 

Vyjde mě to mnohem, MNOHEM levněji, tehdy jsem na to musel pracovat celý měsíc.

Daggerfall jsem si koupil kvůli demu ve Score. Ach to mládí, čas malin nezralých. Musím se podívat, jak ten KS vlastně funguje, vím, že něco takového existuje, ale to je vše :)

11.1.2024 16:05:42 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Arkham Horror: Curse of the Dark Pharaoh
Arkham Horror: Curse of the Dark Pharaoh
Akt. cena: 1500 Kč
Končí za: 3 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas