El Grande: König & Intrigant

xxxxxxxxoo hodnoceno 7x (Seznam vlastníků)

El Grande: König & Intrigant - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: El Grande
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: strategická, intriky
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Hans im Glück
Autoři: Richard Ulrich
Wolfgang Kramer
Rok vydání: 1997
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy

Má niekto skúsenosti s týmto rozšírením, resp. može niekto porovnať karty z tohto rozšírenia s kartami zo základu? Počul som názory, že karty z tohoto rozšírenia sedia hre viacej, ako tie zo základu.
16.7.2018 23:04:51

Je to vynikající...
Tak konečně jsem měl příležitost zahrát si El Grande s tímto rozšířením a myslím si, že už ho nikdy nebudu hrát jinak. Tohle rozšíření pro mě udělalo z El Grande jednu z nejlepších area control her vůbec. Eliminovalo totiž náhodu na naprosté minimum, takže teď o vítězství rozhodují opravdu pouze schopnosti jednotlivých hráčů.

Teď už se nikdo nemůže vymlouvat na to, že mu někdo vyfouknul před nosem kartu akce, kterou měl v plánu hrát. Teď má každý hráč akce přímo na ruce, takže má plně pod kontrolou, co vlastně bude hrát. Navíc si před hrou každý hráč vybírá 13 karet z 18, s kterými se do partie pustí, takže už před samotným hraním je zapotřebí zvolit si taktiku, s jakou se do boje o nadvládu nad Španělskem pustí.

---
Zarytý odpůrce figurek, který zastává názor, že hromada plastu ze špatné hry dobrou hru nikdy neudělá.

1.7.2019 10:25:06

Vybíráme z Bazaru

Too many bones base game
Too many bones base game
Akt. cena: 2175 Kč
Končí za: 23 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas