Eclipse - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: desková hra, strategická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Lautapelit.fi
Autoři: Touko Tahkokallio
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Vylepseni komponentu?

Nekdo nejake osobni zkusenosti nebo napady, kde sehnat lepsi miniatury vesmirnych lodi, nez ty, co jsou pribaleny ke hre?
22.2.2012 10:26:05

rozumna cena
samozrejme me napadlo kuchnout Twilight Imperium, ale bohuzel tuto hru nemam a dat dalsi 2 tisice jen kvuli modelum je blbost.

22.2.2012 10:30:26 | Upraveno autorem (porovnej)

Otázkou co bereš jako rozumnou cenu...
Jedna varianta jsou lodě z:
Battlefleet Gothic od Games Workshop cena je ale dost vysoká.

Druhá varianta zkusit obepsat firmy co vyrábějí, či distribuují hry aby ti nějaké lodě poslali, třebas i za nějakou rozumnou cenu..Já takhle sehnal domečky z Osadníků, které budu používat do Chaos in the Old World.

Třeba v téhle hře jsou taky vesmírné lodě: Battleship Galaxies

Poslední varianta je si je vymodelovat..:D

Ale souhlasím s myšlenkou, že by chtěli nahradit...

22.2.2012 10:40:32 | Upraveno autorem (porovnej)

2 RagnarBlack
no rozumnou cenu, jsem myslel neco do 600,- takze Battlefeet nebo Battleship Galaxies pada :( to napsani firmam muzu zkusit, treba FFG pusti nejakou tu lodku zilou, ale pochybuju :D

P.S Domecky do Chaosu?? O_O Muzu se optat, kde tam pouzijes domecky a nac? :)

22.2.2012 11:22:43

RagnarBlack
Domečky z osadníků v Chaos in the Old World?! :-) To by měl číst Beholder. Tomu běhal mráz po zádech už jenon z toho, že jsem se opovážil kultisty obřezat. Ale domečky mi přijdou jako mnohem větší skandál. :-)

22.2.2012 11:29:38

Fuf00n
Přece, aby měli démoni kde bydlet. :-)

22.2.2012 11:30:15

Vysvětlení k domečkům..
Mno samo že ne pro démony...:D

Rolníci = vesnice... Démoni rádi vypalují vesnice..
A noble (šlechtic) bydlí ve městě ne?? A na mapě to vypadá lépe...

Jak skandální to jest?? :D

22.2.2012 11:56:25

náhrada komponentov
je naozaj take nutne dat ine komponenty? To sa vam zdaju byt take strasne? Podla mna ta hra vyzera celkom pekne, jedine ak skresat dako velkost lodiciek, kedze dakedy sa nezmestia na hex pri ich vacsom pocte..

22.2.2012 15:32:06

2 Magor
no k takove nadherne epicke scifarne, si myslim, ze by se trosku lepsi miniatury (ktere by treba v mem pripade rozhodne lepe vtahly do galaktickych bitev ;) pomohly na atmosfere :D

22.2.2012 16:59:24

Souhlas s Fuf00nem
Jako ty lodě nejsou špatné, ale mohly by být lepší..Aby mě všichni dostatečně pochopili. My tady tu hru nehaníme. Dle mne je to parádní hra, svým způsobem jedinečná.

To, že prahneme po trošku lepších komponentech je jen ukázkou toho, že jsme ochotni té hře obětovat nějakou tu kačku navíc a trochu si ji vyšperkovat..

22.2.2012 21:28:05

ad komponenty
Me se ty letadla treba libi. Tim nechci rict, ze by nemohli byt jinaci a pro kazdou rasu odlisne, ale na druhou stranu uz tak je ta cena brutalni a s timto bychom se dostali podle me pres 2k....

23.2.2012 07:53:58

suhlas s vojtom
Suhlasim s panom vojtom. Hra je to paradna, ale uz teraz je to drahe ako svina a kvalita tej hry sa neskryva v atmosfere. Ale kazdy nech si investuje do toho kolko chce, su to jeho peniaze, ja len ze ja som s hrou spokojny tak ako som ju kupil.

23.2.2012 10:57:19

nápodobne
tiež nemám veľmi záujem do toho ešte vrážať dáke peniaze, aj napriek tomu že je to pre mňa skvelá hra.. Dostal som ale námet, že by sa zrezali krídla lodičiek, tým pádom by zaberali menej miesta, ale osobne nemám odvahu ísť do dákeho rezania :)

23.2.2012 11:43:09

Pomer cena vykon
to ja, bych za takovej ranec penez, i uvital nejakou tu poradnou hvezdnou flotilu ;) v tom mi prave prijdou komponenty celkem odflakle na rozdil od FFG nebo ty z Battleship Galaxies (ale porad to mohlo byt i horsi ;) )

k tematu - zatim jsem nasel tohle:
http://www.fantasyobchod.cz/figurky-vesmirnych-lodi-p-4273.html
- jen by se musely jeste nabarvit.... coz nevim, jak bych udelal, protoze v dohledne dobe na barveni urcite nebudu mit cas :(

23.2.2012 12:52:47 | Upraveno autorem (porovnej)

To Fuf00n
Mno ty jsou parádní..A i cena je přijatelná..

Co se týče barvení, kdybych si s tím nechtěl hrát, stříkl bych to bílou a použil washe, jen do nějaké barvy viz tohle:
http://mojobob.com/roleplay/wargaming/misc/citadel_washes.html
Pěkně to modely vyrýsuje..

Nebo jen nabarvi podstavce, taky možnost, můžeš hned hrát a k loďkám se třebas někdy vrátíš..Nemusíš mít ani nějaké spec. barvy stačí ti akrylátové, které seženeš ve všech potřebách pro malíře..

23.2.2012 13:04:07

hm
takze pani, ta cena je velmi priatelska, ale 3cm lode nebude prilis vzhladom ku velkosti hexov? Vidim ze su tam dake podstavce, ake su vysoke a kolko budu zaberat tie?

23.2.2012 13:07:50

Na Magorovo hmm..:D
Tak to by se samo muselo vyzkoušet..Co se týče stojánků ty tam dávat můžeš a nemusíš..Po pravdě když jsem Eclipse hrál..A to podotýkám pouze jednou..Mě trochu mrzelo, že jsou lodě na těch hexech položené..Byl to trochu bordel..Radši bych je viděl se vznášet nad hexem..:D

Na druhou stranu to chápu, protože ty podstavce by zabírali spoustu místa v krabici..Ono je to jejich řešení moudré, ale o tomto tahle diskuze být neměla Fuf00n chtěl poradit jak ji vyšperkovat.. Ne uvrhnout nás do diskuze co je lepší.. Aspoň takhle sem to pochopil.. Možná se i já pletu..Obecná nevýhoda psané diskuze..

23.2.2012 13:16:42

Laminovanie
Skúšali ste niekto laminovať hráčske dosky? Ako vyzerajú po pár hrách? Nie sú až veľmi poškodené hrany?

7.7.2012 16:16:32

laminované
Já si nechal všechny zalaminovat a jsem spokojený. Ty desky jsou na celkem slabém materiálu a měl bych o ně docela strach.

7.7.2012 17:34:11

Santorrinni
My sme eclipse hrali pomerne veľa krát a zatiaľ všetky papiere držia bez akéhokoľvek náznaku zodratia sa.. Ale možno sme len dosť opatrný, ale mám v pláne si tie karty národov a technológií každopádne zalaminovať. Túto hru mám príliš rád na to aby sa mi po čase dáko ošúchala..

7.7.2012 19:54:53

Population tray
Nenašel jsem, že by se někdo zmiňoval o téhle vychytávce, kterou bych bral všemi deseti: http://cf.geekdo-images.com/images/pic1445534_lg.jpg
Našel jsem možnost objednání z US 3ks za 15$ (bez poštovného) což mi příjde drahé.
Nevěděl by někdo kde tyhle "pořadače" sehnat/vyrobit?

25.11.2012 18:56:52

ubik
jop, tiež som to videl na fotke, ale nezamýšľal som sa nad tým, ale keď tak rozmýšľam, tiež by som to silno uvítal :)

25.11.2012 19:26:09

Ubik
Mám, viz:

http://www.zatrolene-hry.cz/diskuse/koutek-kutilu-5/prislusenstvi-z-laserem-rezaneho-plastu-5678/

25.11.2012 19:30:28

díky
Děkuju za pomoc. Zkusím se s panem Mužíkovským kontaktovat.

25.11.2012 23:32:09

Poděkování
Ještě jednou díky za výborný tip.
Jednání rychlé a vstřícné a mřížky byly už včera ráno doma :)
Pan Mužíkovský přibalil i vyřezané čtverečky z mřížek a teď uvažuju, jestli to nějak upotřebím :D

29.11.2012 16:19:10

Ubik
Není za co :-)
S panem Mužikovským mám stejně pozitivní zkušenost a mřížky jsou fajn především z hlediska urychlení přípravy hry.

29.11.2012 23:38:10

Vybíráme z Bazaru

Bloodborne karetní hra, nová ve fólii
Bloodborne karetní hra, nová ve fólii
Akt. cena: 400 Kč
Končí za: 1 den

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas