Dwarf King's Hold: Dead Rising

xxxxxxxxxo hodnoceno 7x (Seznam vlastníků)

Dwarf King's Hold: Dead Rising - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: není
Vydavatelé: Mantic Games
Autoři: Jake Thornton
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

První dojmy

Viděl jsem obsah krabice a komponenty vypadají hodně zajímavě. Už to nějaký šťastlivec hrál?
3.5.2011 14:40:08

rbx

Thales
mam napul prectena pravidla, slepene trpasliky i kostluvce a vcera jsem kostlivce strikal. Ale jeste jsem to nehral. Pokud chces, prinesu to do kramu - muzes se na to podivat, jak to vypada dohromady. Figurky jsou moc hezke, chci to udelat jednoduse pres Army painter zakladovku, pak par detailu a Quickshade.

3.5.2011 15:09:17

rbx

Thales
Tak jsme to s Jendou pred chvili dohrali a je to prca :-) Hrali jsme jen ten prvni scenar, ktery je malinkaty a doba dohrani se udava na 15 minut, ale i tak tam bylo hodne strategickych prvku. Hodne jsme se tam bili o jedno uzke misto, ktere jsem se svymi kostlivci obsadil a trpaslici tak na me mohli chodit jen po jednom. Vzhledem k tomu ze jsem pak mel prevahu, tak prisel o jednu kostku a razem se z toho staval vyrovnanejsi souboj.
Je tam hodne velmi zajimavych prvku, jako treba parovani kostek pri souboji, nebo prave to odebirani kostek pri ruznych bonusech. Trpaslik ma v zakladu 4 kostky, kostlivec jen dve. Jenze kdyz ma nektera strana prevahu, tak to druhe strane jednu kostku ubere. Dalsi ubrani kostky je za utok zezadu, coz se mi take jednou povedlo. Hodne dobre mi prislo, ze kostlivec potrebuje k uplnemu odstraneni ze hry alespon tri zasahy naraz. Jeden mu neublizi, druhy ho posle do kolen a stane se z nej hromadka kosti, se kterou ale muze necromancer pozdeji pracovat a kostlivce z ni znovu vyvolat.

Proste me to prislo jako velmi podarene, na malem prostoru se rozhorela takticka bitva. Neni to ale pro nekoho, kdo nema rad kostky, protoze ty tam hrajou hodne velkou roli. Souboj totiz probiha tak, ze obe strany si hodi kostkami a pak se to postupne od nejvyssich cisel paruje. Spatne se to pise, ale vysvetlene je to za chvili.

A vis co? Proste k nam prijd a my ti to ukazeme! Uz mam nabarvene skoro vsechny kostlivce.

10.6.2011 13:08:16

Dodatek
Jen chci ještě napsat, že moji trpaslíci.. ( Kulík, Bulík a Dulík ) vyhráli hru.. sice Bulík a Dulík jsou už na jiném lovišti, ale i tak to prostě vyhráli.. :)

10.6.2011 13:19:11

rbx, SSZGSA
Tak to zní dobře, určitě se pak domluvíme a já se na to mrknu. ;-)

10.6.2011 13:30:14

pravidla
Našli jste někde na netu pravidla ?

26.6.2011 13:55:12

...
vypadá to zajímavě, ale podle fotek dost space-hulkovitě... v čem je to jiný?

26.6.2011 15:04:10

rbx

Permonick
nemuzu srovnavat, Hulka sice mam, ale nehral jsem ho jeste. Hulk je ale mastodont, tohle je takove male, kapesni. Prvni scenar mas odehrany za chvilku, treba za 20 minut, pekne to odsypa, je to malinkate a jak jsem jiz rekl, prekvapive dobre to cele funguje. Kazda strana ma v pytliku aktivacni zetony, kterymi aktivuje figurky. Trpaslici maji na zetonech 1-2 akce plus jeste follow on akce a maji v ruce neustale 4 zetony a do tohoto poctu si dobiraji. Kostlivci maji na zacatku 3 zetony a kazde kolo si doberou 1 zeton. Na zetonech maji 1-4 akce, takze teoreticky mohou pohnout vicero figurkami, ale maji omezene zdroje.

Za jednu akci s figurkou pohnes a pokud skoncis adjacent, tak muzes jeste zautocit. Jsou tam postihy za precisleni nebo utok zezadu, pripadne za zraneni.

27.6.2011 11:12:42

rbx

Panzer
bohuzel, nenasel :-( Muzu ti je ofotit, kdybys mel cas se tu zastavit. Jen mi to prosim rekni dopredu, kopirku mam doma.

27.6.2011 11:17:23

rbx
to bys byl hodný. Uvažuji o tom pro mladšího synátora, který sice na deskovky není, ale Zombies a Doom ho baví, tak by mohlo i toto.
Zrovna dnes k vám jdu pro RE Alliance, ale protože vysvědčení se blíží, asi ke konci týdne znova :)

27.6.2011 13:26:50

rbx

panzer
OK, budeme se tesit :-) U toho Dwarfu ale pocitej s modelarinou... mam to tu, tak ti to ukazu.

27.6.2011 14:12:26

Dwarf nebo Claustrophobia??
Ahoj, co doporučíte? Líbí se mi obě, nějak teď váhám :D

4.8.2011 12:46:17

rbx

Ipetrk
shodou okolnosti jsem dnes Claustrophobii hrál, protože je to vizuálně moc hezká hra se zajímavým tematem. Možna ze to bylo pokročilou ranní hodinou, ale po dohrání jsem měl pocit, ze v té hře nemůžu skoro nic ovlivnit. Když uz mi padaly hezky kostky, tak me zase zarizl event kartami. Hrál jsem ale pouze základní scénář. Vadilo mi, ze vlastně dopředu nejde vůbec nic naplánovat, protože tím, jak si hodis na zacatku kostkama, které ti určí, jak se tvé postavy budou hýbat, bojovat, bránit se, tak ti to musí každy tah padnout hezky. Pak ti to musí padnout hezky ještě při souboji... no musi ti to hezky padat furt :-)

Třeba me ale Siaron opraví, ze ta míra náhody je tam dobre vyvážená. Já ten pocit nemel. Každopádně ten příběh, reálie, atmosféra, ta je tam vynikající. Ale určují to cele kostky a spis se porad prizpusobujes lokální situaci, než ze bys nějak strategicky plánoval dopředu. Takže me to přijde jako jiny typ hry.

Dwarf je dungeon, který cely vidíš dopředu, postavy mají jasné dane pohyby a utoky a tvoris dopředu strategii, bráníš s kostlivci úzké průchody, snažíš se precislit trpaslíky, abys me víc šanci. Provedením je to ale o třídu jinde než Claustrophobia. Figurky jsou sice nádherné a je jich tam víc, ale musíš si je slepit a nabarvit. Dilky dungeonu jsou na slabém kartonu, proste to je o něčem jinem. Ale je to víc taktické. Stav se, Dwarf ti rad úkazu. Nebo přijed na Warcon, jsou tu ted obe hry. Viz www.Warcon.cz

4.8.2011 13:20:33

První dojmy...
... jsou jen a jen pozitivní. Perfektní zábava, krásné figurky i dílky dungeonu. Her na podobné bázi je spousta ale tady jsou obrovskou výhodou jednoduchá a jasná pravidla, ryhlý setup, krátká hrací doba i malá velikost potřebného prostoru na hraní. Principy už popisoval RBX, takže jen pár postřehů. Za pár dní jsme odehráli 13 her 1 a 2 scénáře a skóre je 9:4 pro trpaslíky (5:3 v prvním a 4:1 ve druhém). Těch je sice ve hře málo, ale jsou silnější v boji, mají lepší brnění a lepší pohyb. Hrát za kostlivce je výzva, jejich výhodou je jejich počet, musí se snažit "zdvojovat". To dělání hromádek kostí, ze kterých mohou povstat noví kostlivci je opravdu "majstrštyk"! Scénáře se opravdu dají v pohodě odehrát několikrát po sobě, vždy lze zkoušet hledat nové cestičky, nebo si prohodit strany. Samozřejmě, je to hlavně o kostkách, ale to nám nevadí. Téhle hře se povedla málokdy vídaná věc. Stejnou oblibu si získala u všech čtyř členů našeho klanu, což se povede málokdy, protože každý má jiné preference :)
Ještě poznámku k dílkům dungeonu. Ano jsou na slabším papíře, ale ten je zespodu nějak "oplastován" či jak bych to nazval, prostě zespodu to není obyč papír, takže dílky jsou možná ještě lepší než u jiných her. Pravda je, že krabice je měkká a že sestavení figurek je modelařina, ale zase si je můžete stvořit podle sebe, máte na výběr, jak budou figurky vypadat. Jediné co mě na téhle hře mrzí je to, že ty figurky nikdy nevymaluju tak dobře, jak by si zasloužily....
Už se těším na další scénáře...

8.8.2011 08:54:52

re
Tak přátelé, tohle je na mě brutální modelařina. Čekal jsem něco ve stylu Space Hulku (s obtížemi a pořezanými prsty prsty dostanu figurky z rámu a hraju), ale tohle je o level dál. Když jsem to rozbalil, ani jsem se raději nesnažil dostal dílky z rámů, páč na to nemám speciální kleště a pak ani nějaký speciální lepidlo, kterým bych to dal dokupy. Uff, budu otravovat moje modelářské kámoše...

12.5.2012 11:25:02

Eyron
Neboj se toho, každý nějak začínal. Moc speciálních nástrojů nepotřebuješ - na vycvakání dílků stačí takové ty klíšťky na nehty (koupíš v jakékoliv pseudodrogerii typu DM), na odstranění nálitků opět tyto klíšťky nebo pilníček (klidně na nehty) nebo ostrý nožík. Drobná rada - dílky vycvakni "nahrubo" i s nálitkem, ten pak odstraň na uvolněné figurce.
Jediná speciální věc je lepidlo - buď modelářské (pevný, prakticky nerozdělitelný spoj, hůř se shání) nebo vteřiňák (většinu je ho použitím hrubé síly možné odloupnout, seženeš kdekoliv)

12.5.2012 11:41:05

Figurky
Ahoj, na základě recenze v Deskofobii, jsem si hru koupil. Vše vypadá skvěle a moc se těším až budu mít vše slepené a nabarvené. Bohužel jsem čekal aspoň malý návod ohledně skládání. Můžete mi prosím někdo poradit? Mám problém s tím, že trpaslíkům, kterým mám slepit těla dohromady, tak do sebe moc nezapadají a mají v trupu mezeru. Dále mi připadá, že toho vybavení (zbraně, hlavičky apod) je tam více, je to kvůli variabilitě? Předem díky za odpověď

4.4.2013 18:10:15

Simik
Ahoj,skládal sjem to cca před rokem a jak píšeš, úplně vše nepasovalo, zkoušel jsem to různě prohazovat, trochu přibrousit, zatmelit .... no více modelařina.
Jinak, co si pamatuju, tak vybaveni bylo více aby sis mohl vybrat.

4.4.2013 22:04:34

Vybíráme z Bazaru

Formula D + vytištěná česká pravidla
Formula D + vytištěná česká pravidla
Akt. cena: 850 Kč
Končí za: 9 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas