Dungeons & Dragons: Wrath of Ashardalon Board Game

xxxxxxxxoo hodnoceno 63x (Seznam vlastníků)

Dungeons & Dragons: Wrath of Ashardalon Board Game - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: kooperativní, vývoj postavy
Čeština: není
Vydavatelé: Wizards of the Coast
Autoři: Bill Slavicsek
Mike Mearls
Peter Lee
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Vylepšenie a zmeny v kartách pokladu

Po tom, čo som prerábal originálne karty pokladu doplnením obrázkov a zjednotením wordingu s originálnymi textami a efektami kariet, som sa tentokrát pustil do hlbšej prerábky kariet pokladu.

Na papieri mám už načarbané všetky zmeny v kartách pokladu, vymyslený nový systém pre Critical Hit, rozdelené rodové zbrane podľa povolaní a rás. Všetky zmeny sú v podstate jednoduché, verím že ubudne aj samotného textu na kartách pokladu, lebo stále je tam kopec zdĺhavých formulácií. Neviem kedy stihnem tie zmeny hodiť aj do grafiky, aby sa dali karty vytlačiť a mohli ste s nimi vyskúšať hrať, ale postupne budem v tomto vlákne informovať o tom, čo sa mi dúfam podarilo vylepšiť.
11.6.2013 10:11:02

UPDATE 1
Rozdelenie kariet pokladu na typy BLESSING, FORTUNE, ITEM, ARTIFACT a RELIC:
- karty BLESSING a FORTUNE (sú iba v Castle Ravenloft) budú ponechané v originále, pár z nich (tie najmenej atraktívvne) prekonvertujem na ARTIFACT, lebo mi pár kariet chýbalo na rodové zbrane;
- terajšie karty ITEM (prítomné v oboch hrách) som rozdelil na karty ITEM, ARTIFACT a RELIC, pričom medzi ITEM zaradím potions, scrolls a malé predmety, zbrane a brnenia budu ako ARTIFACTS a dve karty pokladu budú RELIC.
--
STARTING WEAPON a.k.a. počiatočné alebo rodové zbrane podľa povolania a rasy:
- každý hrdina, bude mať od začiatku 1 alebo 2 kartičky, ktoré budú symbolizovať jeho počiatočné vybavenie a zároveň budú uvádzať typ zbrane, pri ktorom bude mať daný hrdina určitý bonus ku Critical Hit (CH). Napr. dwarf fighter VISTRA bude mať na kartičke Dwarven Hammer + uvedené, že bonus +10% šancu na CH, bude mať ak bude bojovať s typom zbrane Hammer alebo Axe;
- nápodobne bude mať napr. mág bonus pri boji s typom Wand a Staff atd. každý hrdina dva typy;
- v kartách pokladu ARTEFACT budú z každého typu zbrane po 2 karty, jedna silnejšia druhá trocha slabšia, takže je šanca, že si hrdina nájde pre seba tú pravú. Samozrejme môže bojovať aj s iným typom, ale prichádza o bonus ku CH.
--
Nový systém pre CRITICAL HIT:
- pôvodne bola šanca na CH (+1dmg) 1:20, tzn. ak vám pri útoku padla na k20 číslo 20 a navyše hrdinu túto schopnosť získal až pri 2. leveli, takže ku CH v hre prakticky vôbec nedochádzalo;
- zatiaľ som to vymyslel tak, že každá zbraň bude mať +10-20% šancu na CH, ďalších 10% môže hrdina získať používaním zbrane jemu prirodzenej (rodovej) a 10% bude základná šanca na CH, teda ak by aj hrdina bojoval s počiatočnou zbraňou má 20% (1:5) šancu na CH (tzn 4x väčšiu oproti originálnym pravidlám), horná hranica pre % šnacu na CH bude asi 40% (max. hodnotu možno zmením, keď to otestujem v hre);
- hrdina bude na útok hádzať dvoma kockami k20 a k%, a ak hodí na k% do 40%, tak nastáva, okrem obyčajného dmg, aj efekt CH;
- navyše CH nebude vždy znamenať len +1, +2 dmg, ale napr. karta pokladu Wand of Fear, spustí pri úspešnom hode na CH aj odstrašenie atakovaného netvora o 2 diely podzemia a podobne.
--
HOD KOCKOU k% PRI OBRANE:
- takáto modifikácia ma napadla len včera, nemám to dotiahnuté do detailov, ale v podstate ide o to, že keď má hrdina štít, má šancu X% na úplné zablokovanie útoku (tzv. BLOCK). Pre začiatok som zvolil hodnotu 20%, tzn. ak pri obrane hodím na k% do 20% (šanca 1:5), tak som úrok vyblokoval úplne a nenastane ani efekt "Miss: 1 dmg";
- keďže je v hrách kariet štítov málo (dokopy asi 3-4), tak hrdina ktorý bude mať len jednu zbraň, bude mať vďaka obratnosti, šancu vyhnúť sa útoku (tzv. DODGE) a to by mohlo byť 30%, keďže štíty majú tú výhodu, že zvyšujú aj celkovú obranu – armor class (AC);
- takže aj pri obrane sa bude hádzať okrem k20 aj k% na určenie BLOCK/DODGE.
--
Keďže každý hrdina bude môcť nosiť iba jednu zbraň a 1 štít (v originále ste mohli nosiť aj 4 zbrane a 2 štíty a všetko striedať za plného boja, čo mi príde ako blbosť) položíte si kartu pokladu na karty počiatočného vybavenia, na ktorých bude uvedená šanca na základný CH, na "rodový" CH, a takisto karty pokladu budú mať naspodu viditeľne uvedenú šancu na CH prípadne na BLOCK pri štítoch.
--
P.S.: Už sa teším, ako to začnem hádzať do grafiky :).

11.6.2013 10:11:31 | Upraveno autorem (porovnej)

UPDATE 2013/09/16
2013/09/16 UPDATE po hlbokom zamyslení :). Uvedodmil som si, že v snahe zatraktívniť karty podkladu a celý boj, som to riadne prekomplikoval, takže som v tom včera urobil poriadok a tentokrát somtu už naozaj zjednodušil, pričom zamýšľaný efekt ostal zachovaný :).
--
Rozdelenie kariet pokladu na typy BLESSING, FORTUNE, ITEM, ARTIFACT a RELIC:

karty BLESSING a FORTUNE (sú iba v Castle Ravenloft) budú ponechané v originále, pár z nich (tie najmenej atraktívne) prekonvertujem na ARTIFACT, lebo mi pár kariet chýba na rodové zbrane;
terajšie trvalé karty pokladu ITEM (prítomné v oboch hrách) rozdelím na karty ITEM, ARTIFACT a RELIC, pričom medzi ITEM zaradím potions, scrolls a malé predmety, zbrane a brnenia budu ako ARTIFACTS a po dve karty pokladu budú RELIC;
trvalé karty pokladu sa budú dať medzi hrdinami vymieňať za cenu vynechania 1 útoku (hrdina môže vo svojom ťahu buď dať 1 kartu pokladu ITEM, ARTIFACT alebo RELIC inému hrdinovi alebo si môžu vymeniť po 1 karte).
--
(NATIVE) WEAPON BONUS a.k.a. bonus k zbrani (podľa povolania a rasy) a staronový systém pre CRITICAL HIT (CH):

všeobecne bude každému hrdinovi akákoľvek zbraň poskytovať bonus +1 k útoku
navyše bude mať každý hrdina pri používaní jedného z dvoch typov zbraní podľa povolania a rasy určitý bonus: buď +2 k útoku a urobí critical hit pri hode 17+ na k20 (t. j. 17,18,19 a 20) resp. +3 k útoku a urobí critical hit pri hode 18+ na k20 (t. j. 18,19 a 20)

Napr. wizard (Heskan a Immeril) bude mať tento bonus pri boji s typom zbrane Wand alebo Staff, rogue (Tarak, Kat) pri používaní Dagger alebo Crossbow (podrobne rozpíšem po otestovaní). V kartách pokladu oboch hier (Castle Ravenloft aj Wrath of Ashardalon) bude po 1 karte z každého typu zbrane, t. j. 2možné bonusové zbrane pri samostatnej hre a pri zmiešaní (ako to mám ja) až 4, ale samozrejme vo väčšom balíčku.

Poznámka: pôvodne bola šanca na CH (+1dmg) 1:20 (5%), tzn. ak vám pri útoku padla na k20 číslo 20 a navyše hrdinu túto schopnosť získal až pri 2. leveli, takže ku CH v hre prakticky vôbec nedochádzalo. Nová úprava je taká, že pri "native weapon" bude mať hrdina, šancu urobiť CH aj, keď hodí na útok číslo 17, 18, 19 a 20, resp. 18, 19 a 20 (podľa konkrétnej zbrane).

Každý hrdina bude môcť nosiť max 2 zbrane a 1 štít. V originále ste mohli nosiť aj 4 zbrane a 2 štíty a všetko striedať za plného boja, čo mi príde ako blbosť. Ostatné sa budú skrátka odhadzovať na diel podzemia, kde práve hrdina stojí.

17.9.2013 09:45:03 | Upraveno autorem (porovnej)

UPDATE 2013/10/11
2013/10/11 UPDATE po dalšej testovacej hre :). Najbližší voľný čas už idem tieto otestované zmeny hádzať do grafiky a dám k dispozícii nové karty na stiahnutie (do Vianoc by som to chcel stihnúť).

Rozdelenie kariet pokladu na typy BLESSING, FORTUNE, ITEM, ARTIFACT a RELIC:

karty BLESSING a FORTUNE (sú iba v Castle Ravenloft) budú ponechané v originále, pár z nich (tie najmenej atraktívne) prekonvertujem na ARTIFACT, lebo mi pár kariet chýba na rodové zbrane;
terajšie trvalé karty pokladu ITEM (prítomné v oboch hrách) rozdelím na karty ITEM, ARTIFACT a RELIC, pričom medzi ITEM zaradím potions, scrolls a malé predmety, zbrane a brnenia budu ako ARTIFACTS a po dve karty pokladu budú RELIC;
trvalé karty pokladu sa budú dať medzi hrdinami vymieňať za cenu vynechania útoku alebo pohybu (hrdina môže vo svojom ťahu buď dať 1 kartu pokladu ITEM, ARTIFACT alebo RELIC inému hrdinovi alebo si môžu vymeniť po 1 karte, pričom stačí ak budú na rovnakom diele podzemia, nemusia susediť).

(NATIVE) WEAPON BONUS a.k.a. bonus k zbrani (podľa povolania a rasy) a staronový systém pre CRITICAL HIT (CH):

všeobecne bude každému hrdinovi akákoľvek zbraň poskytovať bonus +1 k útoku
navyše bude mať každý hrdina pri používaní jedného z dvoch typov zbraní podľa povolania a rasy určitý bonus: buď +2 k útoku a urobí critical hit pri hode 17+ na k20 (t. j. 17,18,19 a 20, čo predstavuje 20% % šancu) resp. +3 k útoku a urobí critical hit pri hode 18+ na k20 (t. j. 18,19 a 20, čo predstavuje 15% % šancu) . +3 k útoku a urobí critical hit pri hode 18+ na k20 (t. j. 18,19 a 20) - toto som tiež zjdednodušil iba na 1 typ bonusu.

Napr. wizard (Heskan a Immeril) bude mať tento bonus pri boji s typom zbrane Wand alebo Staff, rogue (Tarak, Kat) pri používaní Dagger alebo Crossbow. V kartách pokladu oboch hier (Castle Ravenloft aj Wrath of Ashardalon) bude po 1 karte z každého typu zbrane, t. j. 2možné bonusové zbrane pri samostatnej hre a pri zmiešaní (ako to mám ja) až 4, ale, samozrejme, vo väčšom balíčku.

Poznámka: pôvodne bola šanca na CH (+1dmg) 1:20 (5%), tzn. ak vám pri útoku padla na k20 číslo 20 a navyše hrdinu túto schopnosť získal až pri 2. leveli, takže ku CH v hre prakticky vôbec nedochádzalo. Nová úprava je taká, že pri "native weapon" bude mať hrdina, šancu urobiť CH keď hodí na útok číslo 18, 19 a 20, čo je 15%, teda 3x väčšia šanca.

Každý hrdina bude môcť nosiť max 2 zbrane iba jednu zbraň a 1 štít. V originále ste mohli nosiť aj 4 zbrane a 2 štíty a všetko striedať za plného boja, čo mi príde ako blbosť. Ostatné sa budú skrátka odhadzovať na diel podzemia, kde práve hrdina stojí, resp. kde si ich vymieňa.

Ešte dopĺňam typy rodových zbraní pri jednotlivých hrdinoch, pričom sú navrhnuté tak, aby mali zmysel, aj keď niekto vlastní iba WoA alebo iba CR:

WoA:
KEYLETH, elf paladin: blade + sword
TARAK, halforc rogue: dagger + crossbow
VISTRA, dwarf fighter: hammer + axe
HESKAN, dragonborn wizard: staff + wand
QIUNN, human cleric: pick + bow

CR:
ALLISA, human ranger: blade + bow
KAT, human rogue: dagger + crossbow
ARJHAN, dragonborn fighter: axe + sword
IMMERIL, eladrin wizard: staff + wand
THORGRIM, dwarf cleric: hammer + pick

24.10.2013 22:28:18 | Upraveno autorem (porovnej)

Náhľad na prvých 9 upravených kariet
http://i43.tinypic.com/qzf2mt.jpg
---
Pre ďalšie updaty sledujte: http://www.deskozrout.cz/topic/1615-karty-pokladu-zmena-prerobenie-vylepsenie/

24.10.2013 22:30:52 | Upraveno autorem (porovnej)

UPDATE 2014/08/20
K dispozícii na stiahnutie sú vylepšené karty pokladu pre WoA (http://www.zatrolene-hry.cz/spolecenska-hra/dungeons-dragons-wrath-of-ashardalon-board-game-1490/k-stazeni/vylepsene-karty-pokladu-4795/) aj CR (http://www.zatrolene-hry.cz/spolecenska-hra/dungeons-dragons-castle-ravenloft-board-game-1410/k-stazeni/vylepsene-karty-pokladu-4796/).
--
Zmeny nájdete popísané tuto:
http://www.deskozrout.cz/topic/1615-karty-pokladu-zmena-prerobenie-vylepsenie/page__st__20#entry63510

3.9.2014 10:28:48 | Upraveno autorem (porovnej)

UPDATE 2014/08/20
Parada, vdaka za snahu, nedavno som si to kupil tak tie karty budu pekny bonus :)

3.9.2014 15:06:15

@ Gotrek
Dík, budem len rád, keď si to ľudia vylepšia.
Inak vrelo odporúčam otestovať tieto vylepšené karty spolu s domácimi úpravami pravidiel:
http://www.zatrolene-hry.cz/spolecenska-hra/dungeons-dragons-wrath-of-ashardalon-board-game-1490/diskuse/house-rules-upravy-pravidiel-4130/

3.9.2014 15:20:05

Vybíráme z Bazaru

Zelená planeta + deluxe doplňky
Zelená planeta + deluxe doplňky
Akt. cena: 1000 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas