Dungeons & Dragons: Wrath of Ashardalon Board Game

xxxxxxxxoo hodnoceno 63x (Seznam vlastníků)

Dungeons & Dragons: Wrath of Ashardalon Board Game - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: kooperativní, vývoj postavy
Čeština: není
Vydavatelé: Wizards of the Coast
Autoři: Bill Slavicsek
Mike Mearls
Peter Lee
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Použitie schopností hrdinov

Toto vlákno zakladám na ujasnenie výkladu schopnosti hrdinov. Ako a na koho môžu byť použité a nejasnosti s tým spojené.
15.10.2011 09:58:08

poďme na to :)
Vopred ďakujem za vaše skúsenosti a názory:

01) FIGHTER, utility power Inspiring Advice:
-môže to hrdina použiť aj na seba alebo len na iného hrdinu?

02) CLERIC, at-will power Cleric's Shield:
- po prvom použití si na základe "Hit or miss" môžem ponechať bonus +2 AC až do konca hry, ak ho samozrejme nepoužijem iného hrdinu?

03) CLERIC, at-will power Righteous Advance:
- "Hit or miss": musí alebo môže sa hrdina pohnúť o dve políčka?

04) PALADIN, daily power Arcing Smite:
- hádžem si na útok proti dvom netvorom dvakrát a samostatne alebo jeden hod a platí pre oboch?

05) PALADIN, daily power Holy Strike:
- ak začnem fázu hrdinu pri netvorovi A, môžem využiť +1 dmg pri zásahu na netvora B ku ktorému sa pohnem?

06) WIZARD, utility power Wizard Eye:
- ak nechám oko na diele podzemia, ktorý má 3 nepreskúmané okraje, môžem odkryť aj viac dielov alebo len jeden a po odhalení toho jedného otáčam kartu lícom dole?

07) WIZARD, at-will power Arc Lightning:
- hádžem si na útok proti dvom netvorom dvakrát a samostatne alebo jeden hod a platí pre oboch?

08) WIZARD, daily power Shock Sphere:
- hádžem si na útok proti každému netvorovi samostatne alebo jeden hod a platí pre všetkých?

16.10.2011 17:53:19

acedrac
01) Může to použít asi kdokoli.

02) Ano.

03) Hrajeme,že může.

04) Hážeme na každého zvlášť, ale je to zajímavý dotaz:)

05) Ne.

06) Odkrýt můžeš pouze jeden (vycházím z textu: you can explore as if your Hero was on any unexplored edge...). Já si skoro říkám, zda oko nezůstává ve hře až do konce. Tak nějak mi to z tohoto textu vychází. Flip this card over after you use the power spíš má omezit použití pouze jednoho oka.

07) Proti každému monstru zvlášť, stejně jako u 04), jen tady je to trochu více zřejmé z textu

08) Taky bych házel na každého zvlášť.
Bral bych to i trochu z logické stránky. Když někam čaroděj pošle ohnivou kouli, blesk, tlakovou vlnu apod., tak se při špatném hodu může nějaké monstrum zachránit (schová se za ohyb zdi, stojí na okraji zasaženého prostoru atd.), ale rozhodně ne všechna, což by mohlo nastat při jednou hodu na všechna monstra. Tyto karty schopností jsou velmi silné a jedním hodem by se jejich síla mohla dost znehodnotit.

16.10.2011 21:09:48

saiwer
Ok, vo všetkých bodoch si myslím to isté, okrem 01. Tam je vo flavor texte že povzbudíš "your teammate", preto si myslím, že to musí byť iný hrdina.

EDIT: rbx presne tak, hoci je to flavor text, ale podľa mňa hovorí o použití dosť presne, aj schpnosť sa volá Inspiring Advice, tak si sebe radiť nebude :)

17.10.2011 12:23:35 | Upraveno autorem (porovnej)

rbx

acedrac
ad 01) pokud je tam teammate, tak to nemuze pouzit na sebe. Od toho tam jsou hlasky "any hero on your tile", tam uz to pouzit na sebe jde.

17.10.2011 12:32:52

acedrak
4 a 8 - myslím, že jsem někde četl, že se musí na každého zvlášť - i tak to hrajeme.

Jinak můžete mi prosím objasnit, na co jsou time tokeny? Nějak jsme je zatím nepotřebovali a i my uniklo, k čemu že to vlastně jsou ....

17.10.2011 12:39:18

time tokens - žetóny času
Používajú sa v scenároch č. 10 a 11 s Nekonečnou bránou (Vast Gate) na odčítanie času, kedy začne brána chrliť netvorov.

17.10.2011 12:53:10 | Upraveno autorem (porovnej)

acedrac, rbx
No, s tou 01) máte pravdu. Teammate jsem jaksi přehlédl... To se nám to všechno pěkně vyjasňuje.

17.10.2011 13:04:53

Gibbering mouther
09) Ešte sa v súvislosti s tými útokmi spýtam ako hrajete útok netvora Gibbering Mouther? Jeden hod alebo na každého samostatný hod. My hráme jeden hod na útok pre všetkých do vzdialenosti 1 dielu, keďže iné karty majú napísané "attack each hero", ale na G.M. je "all Heroes".

17.10.2011 15:34:25

Vybíráme z Bazaru

Warhammer 40k Dice Masters a rozsireni
Warhammer 40k Dice Masters a rozsireni
Akt. cena: 1111 Kč
Končí za: 19 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas